‘Na bolovanju 25 posto kabinskog osoblja, zatražit ćemo provjeru’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Na bolovanju 25 posto kabinskog osoblja, zatražit ćemo provjeru’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ako je liječnik dijagnosticirao ” stres na poslu” i otvorio bolovanja- onda
im treba ukinuti licence i novčano ih kazniti za iznos pretprljene štete
u CA.

Naime, po to logici, pravo na dijagnozu ” stres na poslu” imali bi svi djelatnici
koji očekuju otkaze ugovora o radu ili su ih već primili , pa se bez primanja….
a to je 1/3 Rep.Hrvatske…..

Ovo je čista zloupotreba novaca HZZO-a, isprika za nerad i protest protiv
Odluka Vlade, koju su izmislili ODVJETNICI DJELATNIKA / sindikata/.

Zakažite nove liječničke preglede od strane KOMISIJE HZZO-a, prevjerite
dijagnoze , najurite ih na posao i tužite i jedne i druge koji su se dosjetili prevariti Vladu i iskoristiti
svoj položaj, na teret svih nas , koji iz Proračuna pokrivamo gubitke
CA.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što te stjuardese rade i kakva im je stručna sprema ???
Iz cateringa donesu gotove obroke , koje podijele …uz plastičnu ili
drugu čašu sokića…ili kave…moš, mislit kak se narade u pčm!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pa iz prve ruke, narade se jako. Vecina ima VSS, rade u CTN jer su primanja bolja nego u firmama koje traze tu VSS…
Inace po zakonu (u cijeloj Europi, kojeg je potpisnik i Hrvatska) nisu ni morale ici na bolovanje. Svaki clan letacke posade ima zakonsko pravo odbiti let zbog umora ili bilo koje druge indikacije koju smatra preprekom za sigurno letenje.
Pa recimo zacepljeni nos zbog alergije ili sinusi zbog prehlade su kontraidikacija za letenje. Kako misliš provjeriti takve diagnoze?
I koliko ti skinu sa place mjesecno da TI pokrijes gubitak?


Što te stjuardese rade i kakva im je stručna sprema ???
Iz cateringa donesu gotove obroke , koje podijele …uz plastičnu ili
drugu čašu sokića…ili kave…moš, mislit kak se narade u pčm!


@miami

Koliko se narade i ne narade nije bitno.Strucna sprema ona koja se trazi drzim da su neke i prekvalifiicirane za posao koji rade. U Hrvatskoj imaju recimo soma erla place,na Emiratime oko 3500 erla.Tamo radi puno nasih komsinica. Nije porblem naci posao vani kao stjuardesa tako da ne vidim problem. Problem CA je prvo krivo odabrani avioni koje 9 mjeseci lete poluprazni.Za ovo nisu krive stjuardese vec los management i sada imamo ponovno novi dolazak nakupine sposobnih nakon sto je Simunovic okrenio trend i postigao 37% bolje rezultate ipak je smijenjen.Naslijedio ga je uvazeni gospodin Kresimir Kucko koji zivi odmah do Milanovica(prijatelji od djetinjstva) jer su im majke prijateljice i to je jedina kvalifikacija njegove sposobnosti za upravljanje jednim avioprijevoznikom(do sada je vodio poslovnicu CA pa ovo je za umrit od smijeha). Ocito se radi o dobro provjerenom partijskom kadru. Drzim da ce on zajedno s uvazenim ministrom Hajdasom Doncicem ugasiti svjetlo u CA. http://www.politikaplus.com/novost/54562/do-politickih-smjena-doslo-i-u-croatia-airlinesu-srecka-simunovica-mijenja-kresimir-kucko http://www.vecernji.hr/biznis/kucko-sef-croatije-airlines-javni-natjecaj-jos-dva-clana-uprave-clanak-436039
Do dolaska dolaska Kucka i smjene Simunovica bio je minus od oko 36 mil. kn, a sada je za godinu dana SDP-ov Kucak nabio minus veci od 120 miljona kn. Pored njega jos hrpa nesposobnih “menađera” srednjeg ešalona i rezultati su takvi kakvi jesu. Umjesto da kidaju radna mjesta menađera za svaku glupost koja postoji oni bi sad bi lomili preko stjuardesa,pilota i valjda odrzavanja zrakoplova na ustrb sigurnosti putnika i kvalitete. Ja isto na ovo ne bi pristao nego bi pokazao zube pa neka ide u stecaj. Posla ima tko zeli i zna radit i na svjetskom trzistu rada koliko hoces.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



Što te stjuardese rade i kakva im je stručna sprema ???
Iz cateringa donesu gotove obroke , koje podijele …uz plastičnu ili
drugu čašu sokića…ili kave…moš, mislit kak se narade u pčm!


@miami

Koliko se narade i ne narade nije bitno.Strucna sprema ona koja se trazi drzim da su neke i prekvalifiicirane za posao koji rade. U Hrvatskoj imaju recimo soma erla place,na Emiratime oko 3500 erla.Tamo radi puno nasih komsinica. Nije porblem naci posao vani kao stjuardesa tako da ne vidim problem. Problem CA je prvo krivo odabrani avioni koje 9 mjeseci lete poluprazni.Za ovo nisu krive stjuardese vec los management i sada imamo ponovno novi dolazak nakupine sposobnih nakon sto je Simunovic okrenio trend i postigao 37% bolje rezultate ipak je smijenjen.Naslijedio ga je uvazeni gospodin Kresimir Kucko koji zivi odmah do Milanovica(prijatelji od djetinjstva) jer su im majke prijateljice i to je jedina kvalifikacija njegove sposobnosti za upravljanje jednim avioprijevoznikom(do sada je vodio poslovnicu CA pa ovo je za umrit od smijeha). Ocito se radi o dobro provjerenom partijskom kadru. Drzim da ce on zajedno s uvazenim ministrom Hajdasom Doncicem ugasiti svjetlo u CA. http://www.politikaplus.com/novost/54562/do-politickih-smjena-doslo-i-u-croatia-airlinesu-srecka-simunovica-mijenja-kresimir-kucko http://www.vecernji.hr/biznis/kucko-sef-croatije-airlines-javni-natjecaj-jos-dva-clana-uprave-clanak-436039
Do dolaska dolaska Kucka i smjene Simunovica bio je minus od oko 36 mil. kn, a sada je za godinu dana SDP-ov Kucak nabio minus veci od 120 miljona kn. Pored njega jos hrpa nesposobnih "menađera" srednjeg ešalona i rezultati su takvi kakvi jesu. Umjesto da kidaju radna mjesta menađera za svaku glupost koja postoji oni bi sad bi lomili preko stjuardesa,pilota i valjda odrzavanja zrakoplova na ustrb sigurnosti putnika i kvalitete. Ja isto na ovo ne bi pristao nego bi pokazao zube pa neka ide u stecaj. Posla ima tko zeli i zna radit i na svjetskom trzistu rada koliko hoces.
[/quote]

Neto stuardese je u CA oko 10 tkn u Qataru i ostalima oko 2000€, nije tolika razlika.

Imaju stavku na RDG_u “ostali vanjski troškovi” oko 750 milijuna kuna, nema jedne rečenice opisa te stavke.

Promet po zaposleniku je oko 60% manji od onog od Austriana.

Naravno, sve sam računao u kunama, tako da CA definitivno ne briljira i mislim da je nema smisla držati, gubitak u 2012 je pola milijarde kuna.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


…Neto stuardese je u CA oko 10 tkn u Qataru i ostalima oko 2000€, nije tolika razlika.

Imaju stavku na RDG_u "ostali vanjski troškovi" oko 750 milijuna kuna, nema jedne rečenice opisa te stavke.

Promet po zaposleniku je oko 60% manji od onog od Austriana.

Naravno, sve sam računao u kunama, tako da CA definitivno ne briljira i mislim da je nema smisla držati, gubitak u 2012 je pola milijarde kuna.

Netto placa je nesto manja odnosno onoliko koliko sam napisao do 8000 kuna.10 tisuca natuku na nekakvim dodacima i slicno. Na Qataru je 2 kila erla tj nesto vise osnovica,a na emiratima i vise. E sad bi trebala proc prica kako su nase stjuardese preplacene jer kao trebamo gledat okruzenje u kojem zivimo i ovdje ljudi u RH rade za 2 tisuce kuna.To se zove trojanski konj vladajucih uz pomoc kojega bi mi svi trebali mrzit nase stjuardese jer su toboze masno placene za nista. No medjutim mi tog trojanskog konja ne pushimo.Po njima su “preplacene” stjuardese ocito glavni problem CA ali i ove zemlje u cjelini jer genijalni politicari pokretaci svega dobroga u Rvata su valjda potplaceni. Ali to nije bitno bitno je da je svatko kovac svoje srece i moze odlucit da za takve brokve nece radit. Kad netko radi za 2000 kuna ili slicno nesto drzim da se radi o cistom amaterizmu tj. ljudima koji taj posao predmjevam rade iz ljubavi. Pravi profesionalci svoj posao ne rade iz ljubavi nego za novac(show me the money) i tu je cijela razlika.
A onih sada 750 miljona kuna duga ili po miljarde(sasvim svjedno obe cifre da ti mozak stane) koju spominjes ako misle da ce nadoknadit smanjujuci placu stjuardesama tek opisuje mentalni sklop tzv nazovi menadjera koji jednostavno nemaju viziju vec se koncentriraju kao sto je uobicajeno kod nas na nebitnojer nemaju sirinu,nemaju kapacitet,nemaju znanje. Takve genijalne odluke koje oni donose dalo bi i prosjecno dijete iz drugog osnovne.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close