MMTZ (Montmontaža d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MMTZ (Montmontaža d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da im suze cure kad neko opali po bidu. Koliko će dugo braniti budemo još vidjeli.

Izgleda, da se uresničila vaša prognoza.
Osobno mislim, da to bude cijena koja če trajati cijelo godino. Tu imam u mislima, da prava recesija (i snjom pesimizem) još nije došla.

Sad smo prijatelji Jan (virtualni) pa nema nikakvog razloga da ne pređemo na ti.
Ionako smo svi tu isti, na forumu.

Ostvarenje mojih prognoza vezano je za opću situaciju u državi. U ovom trenutku dosta je loša ali bit će sigurno i lošilja-kako sam kažeš prava recesija još nije došla. Ipak dosta je upitno koliko će to nadalje utjecati na samu cijenu dionica koje su već sad dosta pale. Ja vjerrujem da hoće i da će biti još i niže ali možda i griješim.

Aureus Eq. ima momentalno dosta imovine u depozitima i to mu još uvijek omogućava da sa koliko toliko sigurnosti brani cijenu MM ali jako se lako uočava ista šablona.
Naravno da se dionice ne kupuju za fond nego na društvo jer vjeruju da će tako lakše izdržati krizu tj. da će teže doći u problem sa limitima. Ne treba zaboraviti da i A. Balanced ima dosta MM u portfelju.
Problem će dakle biti kad se kriza produbi, a depoziti možda istope na isplate udjela ili neke druge poteze. U tom bi slučaju naglo skočio udio MM (ali i drugih top 10) u portfelju Aureusa i ostavio ih bez ikakvog manevarskog prostora ako ne čak i prisilio na prodaju. Ali kome prodati tada?!
Danas je onaj nalog od 5 komada kliznuo na 9000 što pokazuje da i sami spuštaju letvicu koju više ne mogu držati visoko. Taj nalog naravno nije tu da kupi nešto već da spriječi paniku kod prodavatelja. Mogao bi on biti i veći ali im je stiska malo da netko ne iskoristi priliku.
Vidimo danas još i onu šablonu koju sam ranije objasnio kako kupe jednu dionicu na kraju po višoj cijeni (sami od sebe naravno jer si sigurno ne mogu dopustiti da plaćaju premiju drugome) tek toliko da ostane u očima prodavatelja viša cijena od minimalne i nada kako bi i oni mogli prodati skuplje. Čista kupovina vremena. Do kada, pitanje je samo.
Naslažu i nekoliko naloga po par lipa razlike sa 1 kom., isto, čisto zbog privida potražnje ali i to sam spomenuo ranije.

Mislim da bi trebalo, od sad na dalje, dobro pratiti broj dionica MM portfeljima fondova jer bi se lako moglo dogoditi da ako dođu veći problemi na tržištu (znati će vjerojatno prije malih) oni sve dionice sa društva prodaju fondu. Na taj bi način sebi donekle spasili vlastitu imovinu, ali na štetu svih vlasnika udjela kojima bi onda bilo gotovo nemoguće doći do vlastitog novca. Ne kažem da je ovo izgledno ali vjerujem da bi u takvom slučaju ipak prvenstveno gledali kako spasiti svoje vlastite portfelje.

Što se tiče budućnosti…hm. U dobroj državi izvrsna u lošoj očajna. Sad nek svatko sebi procijeni situaciju države.
Da je stari još uvijek živ i na čelu bilo bi nešto lakše ali ovako će mislim ostati i bez puno toga. Nešto zbog drugih ali najviše zbog krize.

Za preuzimanje koje bi bilo veliki spas i koje sam ja iskreno očekivao su mi nade također sve manje da ne kažem baš da ih nema. Dobar je pokazatelj bila nedavna dokapitalizacija Ingre koja je neslavno završila. I tu su mnogi vidjeli veliku mogućnost koja se zbilja otvorila ali na kraju ni traga ni glasa od investitora. Mislim da je to bolji pokazatelj od mnogih naših osobnih očekivanja i nadanja.
Nebi htio ispasti kao netko tko sve gleda crno ali, u ovom trenutku i bližoj budućnosti, ja zbilja ne vidim neku svijetlost u ovome tunelu.
Prodao sam sa gubitkom iako je bilo prilika za lijepu zaradu ali što da kažem…bio sam pohlepan i osvetilo mi se ali pregrizao sam i idem dalje.
Bit će prilika još ali treba preživjeti danas da se možeš boriti i drugi dan!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Danas ih je malo iznenadilo!!!
Prvo su pokupili 3 kom na 11 800 da zaustave konstantno klizanje aska, a naloge na 10 000 ostavili s vjerom da se nitko neće odlučiti na spuštanje ispod ispod 12 000 kad su već prošle 3 tako visoko.

Kad ono opalio netko 4 komada po 10 000! Ajme majko od kud sad ovo??
Vidim da se noge još uvijek tresu!
Transakcija je bila na u 15 h a sad sat vremena nakon toga (i uz otvaranje Amera u zelenom) nema podizanja bida nego se pokušavaju ukopati na 7000.
Odlično izgleda…NE!!!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Nekad (prije 2 godina nazad), je bilo treba platiti za 7 dionica oko 500k. Danas je to samo 75k.

Stvarno se pitam, kada čemo vidjeti stare rezine iznad 70k.
Čini mi se, da do 2013 ili 2014 teško. Ovaj datum spomenujem zato, jer rezine dionic prije krize se vratijo za 5-6 godina. A u tom vremenu, je treba imati na umu još to, da kuna napram EURO nije više na rezini 7,25 (neki jo prognozirajo, da bi mogla iti na 8 i više). Ništa dobro za sve dioničare koji imajo trenutno u ruki balkanske dionice.

sto bi s lvcv ?…proslo 9.500 kom, od toga 9.073 po 310,5 hrk (istovremeno, 10×886 dionica, kasnije jos jedna transa 213 dionica)…tol’ko imaju samo prva dva…izgleda, prodaje hfp.
310,5 hrk/d lvcv je 13.443 hrk/d mmtz (za udio u lvcv)…al’…

Bas malo gledam raspon na asku i gotovo ne vjerujem kako nitko to ne cisti.
Prvih 5 ponuda izmedju 11k i 12k kn, a iduca na >16k.
Investitor s manje od 100k kn (tocnije 96872 kn) moze pocistiti svih prvih 5 ponuda i skinuti 1 dionicu po 16297kn i ima prosjecan ulaz 12109 kn, trzisnu kapitalizaciju firme dize za >61%, a zadnja trzena vrijednost u odnosu na njegov prosjecni ulaz je >34% i svi sretni i zadovoljni. A to bi valjda malo i ove na bid-u razbudilo.

HOPLA. Smjena na vrhu, konaćno došlo iz guzice u glavu.
Na žalost , gore od goreg.
Target=1000kn


sto bi s lvcv ?…proslo 9.500 kom, od toga 9.073 po 310,5 hrk (istovremeno, 10×886 dionica, kasnije jos jedna transa 213 dionica)…tol’ko imaju samo prva dva…izgleda, prodaje hfp.
310,5 hrk/d lvcv je 13.443 hrk/d mmtz (za udio u lvcv)…al’…

Opa, proslo i danas 3765 kom LVCV-R-A, cijena 315 kn => MMTZ-R-A bi u skladu s tim trebala biti 13637 kn.


HOPLA. Smjena na vrhu, konaćno došlo iz guzice u glavu.
Na žalost , gore od goreg.
Target=1000kn

Ova trenutna situacija (evforija na svih burzama) je super za špekuliranje. Ne valja to samo za ovo dionico nego za sve (zlasti za likvidne).

Ali ja još uvijek čekam na onaj rek koji veli: In May go away, and remember come back in September. Tada osobno mislim, da budemo mogli kupovati na rezini 10k. A da bi vidli rezino 1k. Teško, jer je bila nominalna vrednost 3,5k.

Ima, pa još puno slabih rezultata po svijetu (bezposelnost je na rekordnim rezinama, devalvacija valute, nema pravega novčanog toka u industriji, puno se tiska novca za tzv. financijske inekcije, a na kraju budemo vidjeli jako inflacijo), tako da budemo ostali na ovakvim nizkim rezinama još kakvo godino dana. No, to je moje osobno skromno mišlenje.

Ali rezultati ove tvrtke nisu baš toliko slabi, da bi mogli pasti na rezino 1k. Ili možda?

Več dugo se nam nista oglasila Kucilo i Vendeta.
Možda ona bolje znata kada budemo vidjeli svetlo na kraju ovoga tunela.



HOPLA. Smjena na vrhu, konaćno došlo iz guzice u glavu.
Na žalost , gore od goreg.
Target=1000kn

Ova trenutna situacija (evforija na svih burzama) je super za špekuliranje. Ne valja to samo za ovo dionico nego za sve (zlasti za likvidne).

Ali ja još uvijek čekam na onaj rek koji veli: In May go away, and remember come back in September. Tada osobno mislim, da budemo mogli kupovati na rezini 10k. A da bi vidli rezino 1k. Teško, jer je bila nominalna vrednost 3,5k.

Ima, pa još puno slabih rezultata po svijetu (bezposelnost je na rekordnim rezinama, devalvacija valute, nema pravega novčanog toka u industriji, puno se tiska novca za tzv. financijske inekcije, a na kraju budemo vidjeli jako inflacijo), tako da budemo ostali na ovakvim nizkim rezinama još kakvo godino dana. No, to je moje osobno skromno mišlenje.

Ali rezultati ove tvrtke nisu baš toliko slabi, da bi mogli pasti na rezino 1k. Ili možda?

Več dugo se nam nista oglasila Kucilo i Vendeta.
Možda ona bolje znata kada budemo vidjeli svetlo na kraju ovoga tunela.

[/quote]

Najvjerojatnije su tolko dobro informirani da se sada kada je došlo do smjene u vodstvu na vrhu MMTZ i ne javljaju.
Možda drže informaciju samo za sebe, a iz kojih razloga može se samo pretpostaviti.

Ako nije tajna, odakle ti taj podatak i zasto je doslo do smjene? Uz to, gdje se mogu naci izvjestaji o poslovanju posto na [url="http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=MMTZ-R-A"%5DZSE%5B/url%5D nema nista?


Ako nije tajna, odakle ti taj podatak i zasto je doslo do smjene? Uz to, gdje se mogu naci izvjestaji o poslovanju posto na [url="http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=MMTZ-R-A"%5DZSE%5B/url%5D nema nista?

MMTZ nije u sastavu JDD, pa nije obavezna na izvještavanje ZSE, nije tajna, telefon u ruke i sve se sazna

New Report

Close