MMTZ (Montmontaža d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MMTZ (Montmontaža d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naravno da ćemo doživiti taj scenarij…………samo ne znam kako će to djelovati na jalnuše i koje će to biti godine?[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Porinuta prva u nizu koća izgrađena u Grebenu
Thursday, 22 May 2008
Image U nazočnosti zaposlenika i brojnih uzvanika danas je u velolučkom brodogradilištu „Montmontaža-Greben“ svačano porinut u more prvi ribarski brod, koji je sagrađen u ovom brodogradilištu u sklopu vladinog programa obnove i modernizacije ribarske flote u RH. Riječ je o ribarskom brodu za lov male plave ribe i tune, koji je izgrađen od ojačanog poliestera. više…

Dug je 26 metara, širok 7 metara, a snaga njegovog glavnog motora je 530 kw, a imati će 9 članova posade. Vrijednost broda je 10 milijuna kuna. Izgradnju broda sufinancira Vlada RH s 30 posto bezpovratnih sredstava, 10 posto sredstava u kešu za njegovu izgradnju osigurao je naručitelj, dok će preostalih 60 posto sredstava naručitelj platiti kreditnim sredstvima HABOR-a na rok od 13 godina, uz početk od 2 godine i uz kamate od 2 posto. Ovo je prvi brod velolučkog brodogradilišta „Montmontaža-Greben“ iz serije od trinaest, koliko će ih se sagraditi za domaće naručitelje u velolučkom škveru. Ovaj ribarski brod nazvan „Oreb 1“, namijenjen je za potrebe obitelji Nikice Oreba, vodećeg velolučkog ribara. Prisutnima su se prije porinuća obratili Petar Franulović, direktor poduzeća „Montmontaža-Greben“, zatim Mira Buconić, županica Dubrovačko-neretvanske županije, kao i Božidar Pankretić, ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog gospodarstva koji je najavio nastavak pomoći Hrvatske Vlade na izgradnji i obnovi ribarske flote. Porinuće broda blagoslovio je don Večeslav Magić, velolučki župnik. Zaposlenicima „Montmontaže-Greban“ svim uzvanicima i dužnosnicima zahvalio se Nikica Oreb, vlasnik broda. Svečanosti je prisustvovao i Tonči Božanić, državni tajnik za ribarstvo, te općinsko vodstvo Vele Luke na čelu s Nikolom Orebom, predsjednikom Općinskog vijeća i Tonkom Gugićem, općinskim načelnikom.

Izvor: Radio Val

a na plinovodu se radi non-stop, ipak sve info neću otkriti……………..nešto ću i zadržati za sebe [rolleyes]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Može li mi netko objasniti zašto smatra da će cijena ikada više na stare razine sa ovakvom upravom. To što MMTZ ima veliku aktivu i staru slavu ne znači puno. Koju korist imaju mali dioničari od raspodaje firme ispod stola. Kako stoji MMTZ sa inžinjerima? Je li ostalo još što kadra u firmi? Kada će obnoviti web stranice? Kada će firma u JDD?

Nitko ne komentira nalog na kupnji 100kom na 29.000?


Može li mi netko objasniti zašto smatra da će cijena ikada više na stare razine sa ovakvom upravom. To što MMTZ ima veliku aktivu i staru slavu ne znači puno. Koju korist imaju mali dioničari od raspodaje firme ispod stola. Kako stoji MMTZ sa inžinjerima? Je li ostalo još što kadra u firmi? Kada će obnoviti web stranice? Kada će firma u JDD?

Tko komentira, da če biti ovaka uprava još naprijed. Vladu Žibratu, če se uskoro završiti mandat, a novoga ne bi smio dobiti. Na nekom drugom forumu se objavio članak u srbskim novinama Kurir, koji ima malo vrlo naklado. Tamo se pokazalo kako su brzo reagirali iz Montmontaže i dali sve informacije o kupnji Ada Huje, a kod vas u HR, Žibrat na veliko izbjegava novinare. Totalno neprofesionalno.
Stvarno nemogoče, da bi ovakav manager bio na svojim stolicama još naprijed.
Ako ima neko besedo u HDZ sam Ivo Sanader, onda ne bi smio propustuti, da mu ovakav nekvaliteten kader iz političke stranke sjedi u največih tvrtkama u HR. Tako izgublja kredibilnost sama politička stranka HDZ, koja trenutno vodi koalicijo (možda zadnji put). Osobno mislim, da bi uskoro mogli vidjeti Montmontažo (i sve njene muljaže) na dnevnom redu sabora (ukupno sa afero Maistra).

Ne razumijem zašto mora tvrtka u JDD i tako postati transparentna. Pogledajte kako se promjenio zakon na području fondova, koji morajo kvartalno objavljati svoja izvještja. No, tako če biti i za sve dioničke društva, koja kotiraju na ZSE. To bi bilo logično, da se dogodi. Zamislite si, da nemate puno novca, da kupite dionice, pa čete staviti novac u fond (npr. Aureus, koji je na veliko uložio u MMTZ, koja ne daje nikakve financijske informacije) koji mora poručati o svom delovanju.


Nitko ne komentira nalog na kupnji 100kom na 29.000?

Trgovina sa ovom dionicom če biti do kraja kolovoza zanimiva, jer bi se mogao realizirati nalog 100 kom na 29k. Sada kad so jučer prodali nešto LVCV imajo dovoljno, da kupujejo. Možda je prodao sam Lavćević svoje dionice (izmed onih 8XX komadiča), pa če sada kupiti dionice MMTZ od same matice, koja ima u lasti 135 komadiča.
Bit če zanimivo.

VELA LUKA, 12. kolovoza
Izvor: Teletekst HRTV (HINA.HR)

Danas če u brodogradilištu Montmontaža Greben u Veloj Luci biti održana svečanost polaganja kobilice školskog broda »Logor«.
Svečanost če nazočiti državni tajnik za more Branko Bačič, pomočnik ministra mora, prometa i infrastrukture Mario Babič.
Vlada je u svibnju 2007, donijela zaključak kojim je prihvatila program financiranja gradnje i korištenja školskih broda, zbog sve veče potrebe domačih brodara za časnicima koji se školuju u pomorskim školama i fakultetima.

Izgleda, da se polako otvarajo (sa informacijama) što se djelatnosti tiče.
A najgore su još na području financ, gdje sve radijo pod mizo. No, možda čemo nekog dana doživjet i na ovom području promjene na bolje.

Idemo dalje.
[thumbsup]

samo da ne naprave split kao ingra………………..to ne bi bilo dobro

bolje je kad ne može svatko imati ovu vrijednu dionicu ( imho ) [smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Imao bih pitanje, kao prvo, ne odnosi se na MM nego i na ostale firme ali postavljam pitanje ovdje:

Koliko pratim javne natjecaje, NN, studije utjecaja na okolis itd itd, primijetio sam slijedece….
povecava se broj opcina i gradova koje planiraju ili su vec poodmakli sa planiranjem kolektora za otpadne vode.
Pitanje je: gdje pronaci u zakonu, mjesta koja zbog svoje velicine moraju izgraditi tako nesto ?
Do kada bi mjesta u HR trebala imati kolektore u uporabi ?

Zanima me zasto se kupac na MMTZ ne makne nego kupi po ask-u ?

Zato jer to i nije pravi kupac. On štiti svoj portfelj ali ujedno i vaš i moj. Zato hvala!
Nezgodno je u ovakvim trenutcima biti u dionicama ovoga tipa. Često obrana cijene padne na leđa jednog igrača. Većina može čekati ali uvijek se nađe netko tko želi ili mora prodati pa za cijenu više-manje ne pita nego uzme što se nudi. E baš tu uskoči taj obrambeni igrač koji malo stane na loptu i smiri situaciju.
Ako vam ne gori pod petama ne gledajte cijenu svaki dan.
Ja se držim toga recepta. Ionako su mi ciljevi još jako daleko.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,9,4,,132224.jl

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close