MMTZ (Montmontaža d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MMTZ (Montmontaža d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel moguće da nitko ne zna??

tek toliko da smo u toku.U Lideru ,prvih 1000 firmi je i izvješće mmtz.
Ukratko p/e oko 9.Nemam sada izvješće pred sobom,čekam neke papire u jednoj firmi ,pa sam se sjeo "za poslovni".Prihodi su manji za cca 320 milja kuna i iznose oko 113 milja.Dobit je oko 33 milje ,ako me pamćenje dobro služi.
Izvješće nije konsolidirano i još su od Montmontažinih firmi 2 u top 1000.
Lavčević i Montmontaža hidro.Njihovi prihodi su oko 400-500 milja.
Možete sve provjeriti u novom Lideru "top 1000"!
Sretno svima !!!

Neces vjerovati da ja sa drugog kraja svijeta prvi primijetim clanak u ovim novinama

http://www.poslovni.hr/85998.aspx
U utakmicu za Montcogim plinaru uključio se i Gazprom

Evo sta Ljubisa kaze o energiji….. citat iz liderpressa od 17.7.

Ljubisa:"
Svi bitni elementi energetske strategije već su poznati i napisani. Sada uvozimo 30 posto električne energije. Uz sadašnje kapacitete od oko 4.000 megavata nedostaje nam oko 1.000 MW. U idućih pet do šest godina trebamo zamijeniti 1.000 MW dotrajalih kapaciteta, što znači da trebamo sagraditi 2.000 MW novih kapaciteta. Oni bi već trebali biti u gradnji. "

Ne tice se direktno MMTZ, nego i Zagreb montaze, DDJM, Jugoturbine, i par stotina malih firmi koje ce ovdje naci posao, ponekog gradjevinca tipa LVCV….. i naravno da mi prijatelj Wunder bude miran, KODT !!! bit ce posla za sve, narod ce platiti, kao i uvijek a rijetki ce na tome profitirati.
1MW == 1 m€. znaci, treba utuci 2 mrd€ ili tko voli u Kunama 15 mrd Kn, razdoblje min 5 godina.


Evo sta Ljubisa kaze o energiji….. citat iz liderpressa od 17.7.

Ljubisa:"
Svi bitni elementi energetske strategije već su poznati i napisani. Sada uvozimo 30 posto električne energije. Uz sadašnje kapacitete od oko 4.000 megavata nedostaje nam oko 1.000 MW. U idućih pet do šest godina trebamo zamijeniti 1.000 MW dotrajalih kapaciteta, što znači da trebamo sagraditi 2.000 MW novih kapaciteta. Oni bi već trebali biti u gradnji. "

Ne tice se direktno MMTZ, nego i Zagreb montaze, DDJM, Jugoturbine, i par stotina malih firmi koje ce ovdje naci posao, ponekog gradjevinca tipa LVCV….. i naravno da mi prijatelj Wunder bude miran, KODT !!! bit ce posla za sve, narod ce platiti, kao i uvijek a rijetki ce na tome profitirati.
1MW == 1 m€. znaci, treba utuci 2 mrd€ ili tko voli u Kunama 15 mrd Kn, razdoblje min 5 godina.

Da dragi kolega i po čemu sudite da bi MMTZ uopče i djelomično participirala u tome svemu, pogotovo sa sada prisutnim menagemmentom i njegovim intelektualnim mogučnostima ?

kazu i corava koka nadje zrno …..

Ma u biti sam krenuo pisati nesto drugo, ali sam morao komentirati prethodni post.
Firma kcer MMTZ je na javnim natjecajima na izgradnji plinovoda dobila posla oko 4-5 mKn zadnja 2 tjedna. Mislim nije puno, ali to mi je upalo. Najjaca konkurencija im je Monter strojarske montaze.


Ma u biti sam krenuo pisati nesto drugo, ali sam morao komentirati prethodni post.
Firma kcer MMTZ je na javnim natjecajima na izgradnji plinovoda dobila posla oko 4-5 mKn zadnja 2 tjedna. Mislim nije puno, ali to mi je upalo. Najjaca konkurencija im je Monter strojarske montaze.

Firma kćer = LVCV ?

... otišli su bikovi uzalud ...

Moze biti da ce LVCV biti podizvodjac ali se u ugovoru ona ista koja je ugovorila plinovod do Splita po 1 000 000 000 Kn, tj kao nositelj konzorcija. Montmontaza-plinovod ili kako se vec zove.

Jedno pitanje za sve dioničare Montmontaže. Jel čemo na skupštini u ovi godini vidjeti slični scenarij, kao kod Lavćevića. Tamo je Petar Antić dobio 4.000 vlastnih dionica tvrtke. Postavlja se mi pitanje, jel čejo isto napraviti u Montmontaži, tako da bi Žibrat možda dobio nagrado u obliki npr. 100 dionica MMTZ (tako da bi jih imala tvrtka samo 35 komada).

Pregledavao sam kakvih novosti ima na stranicama nekih kvalitetnijih firmi i na stranici PlinaCRO nasao sam na vrlo kvalitetne tekstove i vijesti. Ne spada nuzno pod temu Montmontaza ali mislim da je se itekako ticu ove a i vijesti koje ce tek doci. Jednako tako vijesti se ticu firmi Monter SM, Zagreb montaza, Ekonerg, Elektroprojekt, kao i monterskih firmi u susjednim zemljama.
Ali Montmontaza je u zadnjih par projekata bila nositelj konzorcija.

Izdvojio bih sliedece (uostalom mozete sve naci na http://www.plinacro.hr)
U plinofikaciju je do sada uloženo 220 milijuna eura i u vrlo kratkom roku izgrađena su 523 km nove visokotlačne transportne mreže.

Do kraja 2011. godine planira se uložiti dodatna 443 milijuna eura te izgraditi novih 996 km plinovoda. U cilju osiguranja diversifikacije dobave intenzivno se priprema projekt Jonsko−jadranskog plinovoda kojim bi se omogućila dobava prirodnog plina iz novih proizvodnih polja u kaspijskoj i srednjoistočnoj regiji. To je projekt izuzetne strateške važnosti i golemoga sinergijskog učinka budući da uvodi u regiju ekološki prihvatljiv energent te omogućava plinofikaciju zemalja u regiji, posebice Albanije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, ali i krajnjeg juga Republike Hrvatske. Također, Jonsko−jadranskim plinovodom diversificirat će se dobava plina, omogućiti tranzit za tržišta Italije, Slovenije, Austrije i Švicarske te gospodarski aktivirati čitava regija. Riječ je o plinovodnom sustavu ukupne dužine oko 900 km i kapaciteta 10 mlrd. m3 na godinu, a vrijednost tog projekta procjenjuje se na 850 milijuna eura.

Realizacija interkonekcije plinovodnog sustava Slobodnica–Donji Miholjac–Dravaszerdahely–Pecs–Városfold jedan je od glavnih prioriteta tvrtke Plinacro budući da se njome postiže novi dobavni pravac te priključenje i uključenje na potencijalne velike projekte kao što su primjerice Nabucco i South Stream.

Jonsko-jadranskog plinovoda. Ukupna duljina iznosila bi mu (FIER-PLOČE) približno 400km, od čega: u Albaniji 170 km, u Crnoj Gori 100 km i u Hrvatskoj 130 km. Slijedom toga procijenjena su i ukupna ulaganja od oko 230 milijuna eura, u koja nisu uključena ulaganja u kompresorsku stanicu koja bi se, ako bude potrebno, gradila u Hrvatskoj.

Dodajmo tome da bi se po planu 27.7.2008 trebala pustiti u pogon prva dionica plinovoda do Splita.

Ukupni iznos koji ce PlinaCRO investirati do 2011 ukljucujuci I dio plinovoda za Albaniju iznosi
1 523 000 000 €. Prilicna svota.
Tu nije uracunato skladiste ukapljenog plina ciju gradnju je najavio prmijer Sanader kao ni niz pratecih objekata.

16. kolovoz prošle godine je bio naručen članek u Lideru pod naslovom
"Jedina prava vrijednost Montmontaže poslovi su splitskog Lavčevića"
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=23888

U petak, 17. kolovoza kad je bila korekcija na globalnom trgu, puno se trgovalo na ZSE sa dionicom MMTZ. Tada se neki (možda fond) dobro nakrcao:

MMTZ-R-A 15:48:22 1 78.000,00 78.000,00
MMTZ-R-A 15:24:53 1 79.000,00 79.000,00
MMTZ-R-A 13:49:44 3 79.000,00 237.000,00
MMTZ-R-A 13:23:45 3 79.500,00 238.500,00
MMTZ-R-A 12:53:40 1 79.999,00 79.999,00
MMTZ-R-A 12:52:13 1 79.999,00 79.999,00
MMTZ-R-A 12:41:44 1 79.999,01 79.999,01
MMTZ-R-A 12:34:27 1 80.000,01 80.000,01
MMTZ-R-A 12:17:20 1 80.030,00 80.030,00
MMTZ-R-A 11:00:03 1 80.020,01 80.020,01
MMTZ-R-A 10:30:30 2 80.000,00 160.000,00
MMTZ-R-A 10:30:11 3 80.018,02 240.054,06
MMTZ-R-A 10:30:08 1 80.019,01 80.019,01

Postavlja se mi pitanje jel čemo opet doživiti ovakav scenarij, u željeti da pokupijo ove dionice fondovi od malih dioničarjev. U nadi, da pokupijo po nizkim cijenama, koja je trenutno vrlo smiješna.

Ako je bila cijena 80.000 kn aktualna za fondove (koji želijo imati ovaj građevinski biser u svom portfelju), onda bi mogli do kraja godine vidjeti povratak na to rezino.

New Report

Close