MMTZ (Montmontaža d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MMTZ (Montmontaža d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nekako mi se ovo čini too-risky, još uvijek, pa i spread je takav kakav je… ima li tko fundamente pri ovoj cijeni?

Fundamenti i te kakvi. MMTZ-R-A ima samo 8028 komada. Pomnozite to sa sadašnjom cijenom a onda recimo samo obratite pozornost na prihode od 1.5 miljardi kuna okrugo ili izračunajte koliko vrijedi recimo samo Lavčević u portfelju Montmontaže. Nez nam da li još uvijek Kučilo ima onaj nalog na 200.000 ali siguran sam da će ga dočekati u bliskoj buducnosti.

Sasko,

ako zbrojimo samo ta dva udjela dolazimo do brojke od 380 milijuna kuna sto je vise od trenutne trzisne kapitalizacije cijele Montmontaže. smijesno. stvarno najjeftinija dionica na nasem trzistu.

Ako zbrojimo koliko vrijedi 16 kranova koje posjeduju, (stari podatak) mislim da dolazimo do vrijednosti koja je tu negdje sa MCAP. Malo karikirano ali nije daleko od istine.

Svi puno govorite na forumu o Montmontaži kao najpodcenjivi dionici (pa koliko vrijedi udjel u LVCV).

Meni nije zanimiv samo nizak book kojega vodijo u svoji bilanci, nego novi poslovi, kojega če ga dobiti Montmontaža (ako ne u celoti, onda baš kakav dio tega).
Prije par mjeseca napisao sam što sve može raditi Montmontaža na području ENERGETIKE kolicijkog sporazuma:

Novi koalicijski sporazum na području energetike napravit če velike projekte, koji su pisani na kožo Montmontaži. Na strani 48-50 ovoga sporazuma možete vidjeti što sve če se dogajati u sledečih četiri godina. Od 20. točk, možemo vidjeti bar u 12. primjera gdje može imat posla (možda i više, ali ja sam jih vidjeo kao tvrtko koja se bave industrijskom izgradnjom, razvojem, inženjerstvom, reciklažom, trgovanjem i distribucijom energije I NAJBITNIJE predvodnik cijele plinofikacije Hrvatske) za MONTMONTAŽO. Plinofikacija i sve u vezi s plinom i energijom može, da bude (no sada to več je) najatraktivnije u Hrvatskoj u sledečih par godina.

– Plinifikacija (sa vakim tempom može biti kraj do 2010),
– izgradnja podzemna skladišta plina, terminal za ukapljeni prirodni plin,
– modernizacija rafinerije Rijeka i Sisak,
– dovršetak izgradnje termoelektrana na plin u Zagrebu, Sisku, Slavoniji i u Dalmaciji (ovdje se priča u miljunima (negdje sam izbrsako, da je investicijksa vrijednost u termoelektrarno za 1MW == 1m€, pa si sad zamislite blok u Sisku, pa Osjeku i u Splitu koji se gradi (npr. tamo se govori o 700 MW),
– izgradnje elektrana koje koriste različite oblike energenata (vjetra, vode, energija biomase i biogoriva),
– izgradnji geotermalnih elektrana (Kutnjak-Lunjkovec, Bjelovar),
– cijene energenata (električna energija, plin, toplina) postupno će u periodu 3-5 godina dostići realne tržišne cijene(ZAMISLITE KOLIKI ČEJO BITI DOBITKI SVIH TIH DISTRIBUTERA- A MED DRUGIM I MONTMONTAŽE, KOJE SE BAVI SA DISTRIBUCIJOM PLINA I ELEKTRIČNE ENERGIJE),
– i još nešto na području okolja, če se izvajati reciklaža odpadkov, koje če nakom Montmontaže sada izvajati još Lavćević (zato promjena statuta družbe i uključavanje novih djelatnosti).

Tako na kraju mogu završiti:
Građevina je storitvena dejavnost, u kojoj nije toliko pomembno koliko je vrijedna lopata (ili bager), nego koliko je vredan posao. Zato navajanje knjigovodske vrijednosti same lopate (li bagera) ne kaže ništa o sami vrijednosti tvrtke.
To znači, da knjigovodska vrijednost lopate ne znači ništa napram poslom kojega može ostvariti taka lopata (ili bager).

A Montmontaža takve posle ima više nego dovoljno. Znači ova dionica je tek u početni fazi oziroma fundamenti več polako dolaze i čejo biti jaki još za par sledečih godina (do 2011 ili više od toga, jer mislim, da treba puno napraviti u Hrvatski na području energetike, zato želim (nadam se, da če vam uspeti), da idete u EU, gdje možete dobiti još novca za sve ovake projekte).

Tako ljudi, nemojte mi pričati, da vas nisam upozorio več prije, pa sad još jedanput to potvrdim.

Tako svim dioničarama možem kazati: IDEMO DALJE.
[thumbsup]

tango:

Nekako mi se ovo čini too-risky, još uvijek, pa i spread je takav kakav je… ima li tko fundamente pri ovoj cijeni?

Fundamenti i te kakvi. MMTZ-R-A ima samo 8028 komada. Pomnozite to sa sadašnjom cijenom a onda recimo samo obratite pozornost na prihode od 1.5 miljardi kuna okrugo ili izračunajte koliko vrijedi recimo samo Lavčević u portfelju Montmontaže. Nez nam da li još uvijek Kučilo ima onaj nalog na 200.000 ali siguran sam da će ga dočekati u bliskoj buducnosti.

Nema!!
Kucilo je to prodao zbog razno-raznih trejdera koji su napravili cirkus od Montmontaže[angry]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


graditelj: ”
tango: ”
Nekako mi se ovo čini too-risky, još uvijek, pa i spread je takav kakav
je… ima li tko fundamente pri ovoj cijeni?

Fundamenti i te kakvi. MMTZ-R-A ima samo 8028 komada. Pomnozite
to sa sadašnjom cijenom a onda recimo samo obratite pozornost na
prihode od 1.5 miljardi kuna okrugo ili izračunajte koliko vrijedi
recimo samo Lavčević u portfelju Montmontaže. Nez nam da li još uvijek
Kučilo ima onaj nalog na 200.000 ali siguran sam da će ga dočekati u
bliskoj buducnosti.

Nema!!
Kucilo je to prodao zbog razno-raznih trejdera koji su napravili cirkus
od Montmontaže[angry]

A Zgubidan 10 je otkupio od Sanca.,sad cemo vidjet tko je koga………..

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Dalje ni ne treba,ne da MMTZ vrijedi nego je debelo podcjenjena

Kazem ja a nitko me ne tangira ni pola %. Kranovi im vrijede 100 mKn a sve dionice na burzi oko 350 mKn.
Ne salim se. Ozbiljan sam. +pogledajte kakva im je struktura kadra. koliko imaju inzenjera a ta ekipa sigurno ne dangubi po cijeli dan.
Plinofikacija i trgovina plinom + trgovina strujom + inzenjering. Ne znam samo u cemu je bolja lova


macro: ” S takvim timom gore navedenim =PROPAST !!!!!! Polako sa euforijom, ne zaboravite da MM nije u JDD-u ” Evo ga opet! Nisi li ti nekidan pokazao koliko se razumiješ u MM? Ajd prvo odgovori na pitnja koja si dobio pa onda piši dalje što znaš ili odi na neku temu koju poznaš malo bolje.

Kolega, pa nismo na kvizu , osim toga znanje košta, a vi obzirom da ste igrač na burzi i očugledno dioničar MMTZ, odgovore na meni postavljena pitanja bi trebali već odavno znati .Naime pstoji “lako “dstupna literatura bar kada je transparentnost MMTZ u pitanju, pa ju malo više proučite.
Osim toga i ja sam dioničar MMTZ pa je i to razlog zbog ćega sam s vremena na vrijeme i na ovoj temi, i nadalje molim bez tikanja(uz investiranje ide i elementarno kulturno ophođenje )
Pozdrav

opet naguravanje na kupnji. no bojim se da je badava. Ilirika nas je pozdravila i rasprodala na 40k i sad prodavaca koji je spreman prodati na ovim razinama vise nema. trebat ce dignut ljestvicu barem na 50k ukoliko se zeli kupiti nekakva kolicina.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

ilirika je gotova prica,mislim da smo se rjesili i onih koji su kapitalizirali dobit na 50000,sad ce se skupljati po asku do min 60000 kad ce neki opet pozeljeti kapitalizirati dobit

VENDETTA:

macro: ” S takvim timom gore navedenim =PROPAST !!!!!! Polako sa euforijom, ne zaboravite da MM nije u JDD-u ” Evo ga opet! Nisi li ti nekidan pokazao koliko se razumiješ u MM? Ajd prvo odgovori na pitnja koja si dobio pa onda piši dalje što znaš ili odi na neku temu koju poznaš malo bolje.

Kolega, pa nismo na kvizu , osim toga znanje košta, a vi obzirom da ste igrač na burzi i očugledno dioničar MMTZ, odgovore na meni postavljena pitanja bi trebali već odavno znati .Naime pstoji “lako “dstupna literatura bar kada je transparentnost MMTZ u pitanju, pa ju malo više proučite.
Osim toga i ja sam dioničar MMTZ pa je i to razlog zbog ćega sam s vremena na vrijeme i na ovoj temi, i nadalje molim bez tikanja(uz investiranje ide i elementarno kulturno ophođenje )
Pozdrav

Kolega ako vi ne vidite prvo sam vam lijepo ukazao na grešku što vi niste prešutili nego samo nastavili u svome revijalnom tonu dalje.
Nakon toga postavio sam vam niz pitanja na koje odgovori ne postoje i to sa vašim citatima tek toliko da zaustavimo pisanje bez ikakvog smisla. (a vi opet tvrdite kako imate odgovore i na njih-to bi me baš zanimalo)
Uostalom ako vaše znanje košta pišite negdje gdje to možete unovčiti-ovo je javni forum.
da bi opet vi bez ikakve razlike nastavili dalje potpuno neargumentirano pisati.
Jedino je zadnji moj post vama bio sarkastičan ali vidim da ni na to ne reagirate.

I što se tiče elementarnog kulturnog ophođenja nije li vam čudno da ste vi sa dvostruko više postova od mene još uvijek na moderiranju.
Smisao foruma je argumentirano iznošenje mišljenja, a ne skupljanje što većeg broja postova.
Pozdrav

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Meni se pak čini da Ilirika ima još par komada,ali neće pretjerano utjecati na cijenu jer nisu ni danas prodavali.Ova dionica nedvojbeno vrijedi puno,puno više ,ali teško mi je povjerovati da bi se moglo danas-sutra trgovati na količinama od cca 200.000 kn,a da dionica zadrži kakvu takvu likvidnost.Ja sam od ponedjeljka i sam dioničar i pitam se zašto ne bismo kao skupina dioničara dali zahtjev upravi mmtz da naprave stock split ,(npr 100 za 1).
Kada bi cijena bila u tome slučaju cca 500 kn,to bi privuklo i ostale male dioničare i znatno bismo poboljšali likvidnost.
Znam da je ovaj moj post pomalo naivan i da od stock splita neće biti ništa i da ću morati izaći u najboljem slučaju na 85.000,jer mi se čini neostvarivim zadržati likvidnost na razinama od preko 100.000 kn( vidi jmnc,da je kojim slučajem napravljen stock split bilo bi prometa barem 100.000 na dan).
S druge strane lakše je manipulirati sa jednom dionicom nego sa sto,tako da ukoliko se opet ponovi ponedjeljak sa 10. nalogom na prodaji od 250.000 kn ( koji je po meni čist okej)…’ko zna???

ne bih rekao da Ilirika ima vise i komada. pogledaj malo transakcije u zadnjih mjesec dana i bice ti jasno da su oni vani. sad jos samo da nam se vrati onaj kupac koji je prosli tjedan poskidao sve na 50k [thumbsup].

ovi na bidu tesko da ce nesto kupiti. IMHO

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close