MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Manager.hr
14. 05. 2008. | 14:33
Žito zajednica: Kruh poskupljuje 30 do 50 lipa

Cijene pekarskih proizvoda skočit će za tridesetak do pedesetak lipa u roku od desetak dana u vlastitim trgovinama pekara i mlinara, a za 30 do 60 dana u trgovačkim lancima.

Mlinari i pekari okupljeni u Žitozajednici dogovorili su se danas da u narednih tjedan dana izanaliziraju troškove pekarskih proizvoda i formiraju nove cijene kojima će nadoknaditi rast svojih ulaznih troškova odnosno poskupljenje energenata. Cijene neće biti iste kod svih, jer neki od proizvođača kruha su direktni prerađivači odnosno imaju svoje mlinove, a neki su čisti pekari. Cijene neće biti iste svugdje, jer na njih utječu i cijene komunalnih usluga lokalnih jedinica samouprave.

– Zbog tako različitih faktora nismo išli na neko jedinstveno poskupljenje, već će menadžment svake tvrtke iznijeti vlastitu kalkulaciju. No neće to biti ništa bombastično, cca između 30 i maksimalno 50 lipa po pojedinom pekarskom proizvodu – tvrdi Davorin Hrsto, direktor Žitozajednice.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Cijene pekarskih proizvoda skočit će…cca između 30 i maksimalno 50 lipa po pojedinom pekarskom proizvodu – tvrdi Davorin Hrsto, direktor Žitozajednice.

malo za ubit vrijeme na temu ‘Zitozajednica’ :
http://www.novipekar.hr/casopis/PDF/0208_10-13.pdf
nemam blage veze od kad ovo datira, al kaze i ovo:

‘…U tom vremenu Agrokor je preuzeo veliki dio otkupa žita. Preuzeo je i Mlinara, ali on ostaje pravna osoba. Znači Agrokor je vlasnik, ali Mlinar i dalje radi kao samostalna jedinica. Hoće li se to značajno odraziti na ostale proizvođače? Apsolutno ne, tvrdi Hrsto, jer Agrokor i dalje zadržava i druge dobavljače i u jednom i u drugom smislu. Mlinar ima svoju poziciju kod Agrokora, a sve ostaje isto. Ostaje jednaka raspodjela, mali dućani, mlinari, sve ostaje isto u strukturi djelatnosti mlinarstva i pekarstva. Ostaju iste pozicije.’

o cemu to prica Hrsto ? kojeg je to Mlinara preuzeo Agrokor, jel to ovog krizevackog ?
ako jest, i ako to kaze Hrsto, zasto mi ovdje gubimo vrijeme sa bilo kakvim spekulacijama i vradzbinama ? [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Ja se stvarno ne brinem previše, oni koji znaju zašto su u ovoj dionici oni su strpljivi a oni koji ne znaju nego špekuliraju na valovima bježe, ulaze, izlaze ne znaju ni sami što bi sa njom. Da je nepredvidiva to definitivno, više puta dokazano Da se stigneš ukrcati prije nego krene jako teško do nikako. Mene ne bi iznenadilo da u sad u skoro vrijeme dođe red na nju i da u dva dana skoči na 1800kn. kako god tko želi špekulirati sa njom nek se igra,a tko ne želi a u takve se ubrajam čekat će strpljivo i isplatit će mu se zasigurno. Očito je da je preuzeta od strane Agrokora,očito je da ima super vrijedne nekretnine(po nekim procjenama 5000kn po dionici),očito je da je prehrana(žitarice divljaju) u fokusu svugdje u svijetu pa će biti i kod nas. očito je da je poslovanje dosad bilo ni vrit ni mimo, znači može samo bolje i to jako bolje. Zašto Toda kalkulira sa njom i trenira naše živce zna samo on? Zašto je prošla službena obavijest na ZSE da je kupio od ČKML a još nije provedeno u SDA.? Čeka se šta? Pravi trenutak, a on je onda kad nitko ne misli i ne pazi… Kako je pao na 900KN pa narastao na 1750kn u 10 dana?
Očito sve je moguće kad su veliki dečki u pitanju, a izgleda da su u MLNR veliki dečki, koji čekaju svoj trenutak. Budite uvjereni oni će ga dočekati. i to žestoko. Onaj koji prati trgovanje na MLNR može primjetiti da sve vrvi od skrivenih naloga i na prodaji a bome i na kupnji, jednostavno dečki se igraju i kad im do..zdi ode MLNR i svi će gledati kako, zašto, pa mislio sam ovo, ono. A to može biti sutra, preksutra ili za mjesec dana. Na njemu nema pravila kad, samo znam da će biti i bit će masno…[cool]

Nemojte se previše živcirati kolege moje. Neka nas što više špekulanata napusti sad, biće nam lakše rasti kad Agrokor odluči preuzeti cijeli Mlinar. Moji informatori mi govore da se sad čeka samo najpovoljnija cijena u zadnjih 90 dana. Naravno da Agrokor taktizira kako bi javna ponuda bila po što nižoj cijeni. Mislite da se slučajno cijena ruši u zadnjim minutama trgovine. Sve je jasno i režirano. Strpljenje će biti nagrađeno.

Sutra ide prva promjene na SDA, biće proknjiženi Ugovori o kupnji od CKML i TIM ZIPa [thumbsup]

Evo nam Hrsto u Otvorenom kod Bage.


Evo nam Hrsto u Otvorenom kod Bage.

…eto jadničak se sav spetljao…izrezao kruh na fete…i sad nam ne zna objasniti zornu nastavu…[rolleyes]


Bill Gates: ” Evo nam Hrsto u Otvorenom kod Bage. ” …eto jadničak se sav spetljao…izrezao kruh na fete…i sad nam ne zna objasniti zornu nastavu…[rolleyes]

gledam ih, slusam, i osjecam se upravo ko ovaj koji bulji iz avatara [lol]
sve sto sam uspio zapamtiti je sukerova ustrajnost u ‘to naprosto nije istina’ [tongue]
al nema veze, samo nek je nama precjednik Zitozajednice javno izjavio da je Agrokor vlasnik Mlinara…
i to ne u birtiji, nego u ‘strucnom casopisu za pekarstvo, konditorstvo, slasticarstvo, mlinarstvo i tjestenicarstvo’
btw, bit cu iskren i priznati da se za pojam ‘konditorstvo’ moram posavjetovati s googleom [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

http://www.poslovni.hr/79608.aspx
pristojan komentar

zakljucak: danas smo tu di jesmo, sutra smo tamo di nas bujica odnese [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

BAKICAAA:

Bill Gates: ” Evo nam Hrsto u Otvorenom kod Bage. ” …eto jadničak se sav spetljao…izrezao kruh na fete…i sad nam ne zna objasniti zornu nastavu…[rolleyes]

gledam ih, slusam, i osjecam se upravo ko ovaj koji bulji iz avatara [lol]
sve sto sam uspio zapamtiti je sukerova ustrajnost u ‘to naprosto nije istina’ [tongue]
al nema veze, samo nek je nama precjednik Zitozajednice javno izjavio da je Agrokor vlasnik Mlinara…
i to ne u birtiji, nego u ‘strucnom casopisu za pekarstvo, konditorstvo, slasticarstvo, mlinarstvo i tjestenicarstvo’
btw, bit cu iskren i priznati da se za pojam ‘konditorstvo’ moram posavjetovati s googleom [lol]

konditorstvo ili slastičarstvo…[proud]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

..hoće li više proknjižiti na SDA? [huh]


..hoće li više proknjižiti na SDA? [huh]

To se i ja pitam. U međuvremenu pušenje

Hell is Empty and all the Devils are Here


stručnjak: ” ..hoće li više proknjižiti na SDA? [huh] ” To se i ja pitam. U međuvremenu pušenje

Pa sta ti mislis da kada proknjize da ce se odrazit na cijenu? Pa sve pticice vec znaju za to preuzimanje.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

New Report

Close