MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle ponedjeljak!?

Insider baš me zanioma tvoj komentar!?![proud]


komentar na šta? ma to je sve gotova priča samo je pitanje reakcije tržišta…ove priče o računjanju ulaza tode i tih gluposti će past u vodu zato preporučam velikim analitičarima da se pust čorava posla i nek rađe pokušaju predvidjet poteze raje kad se objavi..može bit svašta a kak stvari stoje i bude sam neznam u kojem smjeru[lol] [lol]

jazavac:

Evo ovako za sve Mlinaroljupce: Sutra se objavljuje da je Agrokor preuzeo dio od Čakovečkih mlinova, odnosno 13%! A i dio od 5,12% od Tim Zipa….+ Agrokorovih 3,07% e sad zanima me dali naša prekrasna burza radi u petak???[rolleyes]

ako je ovo istina danas se puno ljudi zaj…, pa pogotvo onaj koji je prodao seriju B…


istina, istina…ali oni koji su na 1000 ušli se nisu niš zajebali već baš obrnuto. strašan posao[lol] [lol]

Ako sam rekao da


Petrinjo: ” Ha ne znam zašto toliko čuđenje s padom MLNR kada je cijelo vrijeme BID bio tanak, a skidalo se pomalo s aska i dizalo cijenu u par dana dosta nesrazmjerno. Logičan slijed je pad i stabilizacija negdje oko 1400-1450. Ušao sam na 1300 čisto špekulativno i recite mi jedan razlog zašto je ne bi prodao juče po 1750? U par dana više nego solidan postotak na gore. A znate i sami kako je s dionicama koje rapidno brzo rastu? Silazni trend isto može biti rapidan, još kada pogledate BID i vidite da ju neko s par stotina komada može vratiti na 1300. Take the money and run-)))!!! ” Kolega ovo sto ste Vi napisali sam upravo objasnio u prosloj poruci,puno je takvih koji kao Vi razmisljaju,koji su usli spekulativno i koji sada kapitaliziraju dobit,zato smo i pali i to je sasvim normalno nakon takvog rasta. Ali ovo Vase pisanje o nekakvoj realnoj cijeni nema nikakvog smisla,to bi znacilo da ste kupili dionicu 8% ispod po Vama realne cijene uz ovoliko dionica na burzi koje su jos uvijek jako jako podcijenjene tj. nisu se oporavile od korekcije,to mi je malo smijesno. I jos pisete da je cijelo vrijeme kupnja slaba – namece se pitanje zasto ste onda uopce kupovali Mlinar uz toliko drugih podcijenjenih dionica. Iz gore navedenog dolazim do zakljucka da ova Vasa poruka nije dobronamjerna ili jednostavno niste bas na ti sa dionicama.

Uopće nisam naveo realnu cijenu i ne znam koja je realna cijena MLNR-a jer ta dionica raste samo zbog očekivanja kao i većina Todorićevih i ne znam koji bi analitičar mogao odrediti realnu cijenu ove dionice.. Njeni fundamentalni pokazatelji nisu baš blistavi, kao što vjerujem, i sami znate.
U zadnjih par mjeseci sve kupujem na ovaj način tj. špekulativno, jer se tržište tako ponaša tj. oscilira i pruža mgućnost da na pozitivnim valovima prodajem, a na negativnim kupujem. Uspješnost nije uvijek zagarantirana, jasno, ali je svakako u ovo vrijeme i stanje na burzi bolje nego bilo kakva izlika za dugoročno ulaganje.
Moja namjera nije bila zlonamjerna nego sam samo pokušao dati do znanja da je lako moguće brzo sletjeti, ako se brzo poraste. Sve Todorićeve dionice su nam kristalano jasna primjer.

I da, u petak burza ne radi.-)

"..Tko ništa nije proživio, ne smije me savjetovati.." (Sofoklo)

i sta sd ste ju srozali dolje,a sutra prekosutra kd bude objava cete kupovat po vecim cijenama,jer znate sto todoric radi kada preuzme poduzece,prvo pokrije gubitke i ulaze..

Ja sam u ovu dionicu ušao na duži rok, a ne nikako kratko i špekulativno i ne opterečujem se suviše dal je cijena ovakva ili onakva.
Ulaskom u Mlinar Agrokor postaje gazda i u pekarskoj industriji, a znamo da je glavni u otkupu pšenice i normalno je da će Mlinar dobivati po najpovoljnijoj cijeni pšenicu.
Ulaskom u Mlinar Agrogoru je dostupan miljunski grad kojeg treba snabdijevati kruhom i ostalim pekarskim proizvodima.
Ulaskom Mlinara u Arokor,Mlinar će dobiti najpovlašteniji tretman u Konzumovim dućanima.
Ako Agrokor preuzme neki novi Migros, a pitanje je vremena kad će se to dogoditi, to isto sigurno stvara novu priliku za Mlinar.
Prije par mjeseci sam razgovarao sa poznanikom koji mi je rekao da očekuje miljardu kuna prihoda Mlinara zbog svih ovih navedenih razloga za 3-4 godine. Pa sad ti vidi kolika bi tu mogla biti neto dobit, a koliki P/E?

Danas niko da lupi po asku, hebiga skupo je po 1580, a kad neko počisti sve do 1800 onda će i po 2000 bit đaba,
koliko god puta gledaš ovaj jedan te isti scenarij svaki put se ponovno oduševim


jazavac: ” Dakle ponedjeljak!? Insider baš me zanioma tvoj komentar!?![proud]

” komentar na šta? ma to je sve gotova priča samo je pitanje reakcije tržišta…ove priče o računjanju ulaza tode i tih gluposti će past u vodu zato preporučam velikim analitičarima da se pust čorava posla i nek rađe pokušaju predvidjet poteze raje kad se objavi..može bit svašta a kak stvari stoje i bude sam neznam u kojem smjeru[lol] [lol]

I navodno neće biti samo prosječna cijena zadnja 3 mjeseca, već ponderirana…dakle i količine su bitne…prosjek će biti ipak nešto veći
[lol] [lol] [lol] [lol]

...14.4., zauvijek će ostati zapisan u našem zdravlju...

Kako ono ide matematika kod todex dionica

cijena ponude x pi(3,14) = ciljana cijena

hmm možda je to previše analitikantski, di je Stojić da to točno izračuna


insider: ” jazavac: ” Dakle ponedjeljak!? Insider baš me zanioma tvoj komentar!?![proud] ” komentar na šta? ma to je sve gotova priča samo je pitanje reakcije tržišta…ove priče o računjanju ulaza tode i tih gluposti će past u vodu zato preporučam velikim analitičarima da se pust čorava posla i nek rađe pokušaju predvidjet poteze raje kad se objavi..može bit svašta a kak stvari stoje i bude sam neznam u kojem smjeru[lol] [lol] ” I navodno neće biti samo prosječna cijena zadnja 3 mjeseca, već ponderirana…dakle i količine su bitne…prosjek će biti ipak nešto veći [lol] [lol] [lol] [lol]


Ja sam u ovu dionicu ušao na duži rok, a ne nikako kratko i špekulativno i ne opterečujem se suviše dal je cijena ovakva ili onakva. Ulaskom u Mlinar Agrokor postaje gazda i u pekarskoj industriji, a znamo da je glavni u otkupu pšenice i normalno je da će Mlinar dobivati po najpovoljnijoj cijeni pšenicu. Ulaskom u Mlinar Agrogoru je dostupan miljunski grad kojeg treba snabdijevati kruhom i ostalim pekarskim proizvodima. Ulaskom Mlinara u Arokor,Mlinar će dobiti najpovlašteniji tretman u Konzumovim dućanima. Ako Agrokor preuzme neki novi Migros, a pitanje je vremena kad će se to dogoditi, to isto sigurno stvara novu priliku za Mlinar. Prije par mjeseci sam razgovarao sa poznanikom koji mi je rekao da očekuje miljardu kuna prihoda Mlinara zbog svih ovih navedenih razloga za 3-4 godine. Pa sad ti vidi kolika bi tu mogla biti neto dobit, a koliki P/E?

ovo je tipičan primjer onog o čemu pričam tj da ljudi kupuju dionice radi očekivanja , a ne fundamenata. ja sam se zeznuo samo na Belju kad sam ga kupio po 370 očekujući MIGROS kao sigurnu okladu, jer su mediji stvorili lažnu sliku kao gotova stvar, a svi znamo što je bilo nakon toga.
I to s P/E, pa ljudi nije vam on jedini pokazatelj, gdje su ostali pokazatelji???
Što se tiče dugoročnog ulaganja, kod mene je ono izlika kad mi nešto padne 30-40 posto nakon što ga kupim. naa ovakvom tržištu dionice koje su dobre za dugoročno ulaganje se mogu nabrojati na prste ruke, a ostalo bi trebalo biti na bazi uskoči-iskoči.
Budite oprezni s Todorićem.

"..Tko ništa nije proživio, ne smije me savjetovati.." (Sofoklo)


ovo je tipičan primjer onog o čemu pričam tj da ljudi kupuju dionice radi očekivanja , a ne fundamenata. ja sam se zeznuo samo na Belju kad sam ga kupio po 370 očekujući MIGROS kao sigurnu okladu, jer su mediji stvorili lažnu sliku kao gotova stvar, a svi znamo što je bilo nakon toga.
I to s P/E, pa ljudi nije vam on jedini pokazatelj, gdje su ostali pokazatelji???
Što se tiče dugoročnog ulaganja, kod mene je ono izlika kad mi nešto padne 30-40 posto nakon što ga kupim. naa ovakvom tržištu dionice koje su dobre za dugoročno ulaganje se mogu nabrojati na prste ruke, a ostalo bi trebalo biti na bazi uskoči-iskoči.
Budite oprezni s Todorićem.

Kolega Petrinjo,

svima nam je jasno da ste prodali, a uostalom ste to i sami napisali i to poštujem. Ali Vas molim da prestanete sebe i nas uvjeravati da ste napravili pravu stvar jer ste sada kad je sve gotovo i poznato, prerano izašli. Nikako mi nije jasno kako Vam je dionica bila do jučer dobra, a sad od danas više ništa ne valjda. Radije šutite nego da se ovako blamirate.

Sretan Vam put dalje, a nas ostavite da čekamo javnu ponudu i Todinih 1454 kn. No pitanje je koliko će uopće skupiti ukoliko se malkice ne isprsi.

Pozdrav svim Mlinarima [thumbsup]

Petrinjo:
“Što se tiče dugoročnog ulaganja, kod mene je ono izlika kad mi nešto padne 30-40 posto nakon što ga kupim. naa ovakvom tržištu dionice koje su dobre za dugoročno ulaganje se mogu nabrojati na prste ruke, a ostalo bi trebalo biti na bazi uskoči-iskoči.”

Čini mi se da bi Mlinar mogao postati jedan od tih…i da, mislim da je ovo malo izvjesnije od MIGROSA [wink]


Petrinjo: “Što se tiče dugoročnog ulaganja, kod mene je ono izlika kad mi nešto padne 30-40 posto nakon što ga kupim. naa ovakvom tržištu dionice koje su dobre za dugoročno ulaganje se mogu nabrojati na prste ruke, a ostalo bi trebalo biti na bazi uskoči-iskoči.” Čini mi se da bi Mlinar mogao postati jedan od tih…i da, mislim da je ovo malo izvjesnije od MIGROSA [wink]

Ja nemam ništa protiv, da smo jasni. Dapače. Ovo gore je bilo samo moje mišljenje.
Sretno vam s MLNR![thumbsup]

"..Tko ništa nije proživio, ne smije me savjetovati.." (Sofoklo)

New Report

Close