MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma Mlinka ima kupnje, stavit cu se i ja sutra na kupnju. Napokon je dosao uvijek pozeljan, dugo ocekivani cash supply.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Todorko je odlučio od 01.05. i službeno preuzeti Mlinar al ne i Žitnjak !!
Kako je to moguće kad je žitnjak u vlasništvu mlinara?
Moguće je,ništa nije crno bijelo a pogotovo u poslovnom svijetu.


Todorko je odlučio od 01.05. i službeno preuzeti Mlinar al ne i Žitnjak !!
Kako je to moguće kad je žitnjak u vlasništvu mlinara?
Moguće je,ništa nije crno bijelo a pogotovo u poslovnom svijetu.

ima li kakav link na ovaj info

@ chipica
?
ovo sto pisete zvuci kao totalna glupost…i sami ste naveli zasto..
zato dajte malo detaljnije pojasnite (i utemeljite na necemu) sto ste zeljeli reci

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

obzirom da se ovdje ugl. navija na skuplji kruh, sinergiju s Ledom i sl.

‘Udjel cijena hrane u potrošačkoj košari veći je u zemljama srednje i istočne Europe negoli na njezinom razvijenom zapadu’
http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/mmf-skuplja-hrana-jaca-inflaciju-u-novoj-europi

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Todorko je odlučio od 01.05. i službeno preuzeti Mlinar al ne i Žitnjak !!
Kako je to moguće kad je žitnjak u vlasništvu mlinara?

Kolega Chipica, zbog čega to ne bi bilo moguće. Zakon o preuzimanju obvezuje onog tko stekne 25% dionica nekog JDDa da objavi ponudu za preuzimanje istog. Nigdje ne piše da mora dati ponudu za preuzimanje firmi koje taj JDD ima u vlasništvu.

E sad je drugo, da li je on unatoč tome bio spreman dati ponudu za preuzimanje Žitnjaka, što mi zbog njegovih nekretnina izgleda isto tako vrlo izgledano.

Po današnjem kretanju cijenu bio bih slobodan zaključiti da smo vrlo blizu realizacije [thumbsup]


Chipica: ” Todorko je odlučio od 01.05. i službeno preuzeti Mlinar al ne i Žitnjak !! Kako je to moguće kad je žitnjak u vlasništvu mlinara? ” Kolega Chipica, zbog čega to ne bi bilo moguće. Zakon o preuzimanju obvezuje onog tko stekne 25% dionica nekog JDDa da objavi ponudu za preuzimanje istog. Nigdje ne piše da mora dati ponudu za preuzimanje firmi koje taj JDD ima u vlasništvu. E sad je drugo, da li je on unatoč tome bio spreman dati ponudu za preuzimanje Žitnjaka, što mi zbog njegovih nekretnina izgleda isto tako vrlo izgledano. Po današnjem kretanju cijenu bio bih slobodan zaključiti da smo vrlo blizu realizacije [thumbsup]

istina je, da Agrokor kad preuzme mlinara nije obavezan dati ponudu za otkup dionica Ztnjaka, ali pruzimanjem Mlinara Agrokor kupuje i vecinski udio dionica Zitnjaka (koje Mlinar sada ima, te je to uracunato u cijenu mlinara).
Dakle nema nikakva sumnje, da ce Agrokor (tj. vec je…ali nema veze) postaviti novu upravu…
te da ce upravljati zitnjakom kako je do sada upravljao mlinar…

zakon sam procitao 20 puta… i samo mi dvije stvari nisu jasne… preuzimatelj je obavezan ponuditi prosjecnu ponderiranu cijenu u zadnja 3 mjeseca… koja se izracunava kako?
na bazi prosjecne dnevne ili na bazi prosjecne ponderirane dnevne?

i da li (po nekom od gore navedenih modela) ide i posebna ponuda za seriju B ili njeni prometi i cijena ulaze u zbroj s A?

takoder bi molio kolege vicne matematici da izracunaju kolika je to cijena na danasnji dan, da provjerim jesu li moji izracuni ispravni… [undecid]

hvala!

zakon sam procitao 20 puta… i samo mi dvije stvari nisu jasne… preuzimatelj je obavezan ponuditi prosjecnu ponderiranu cijenu u zadnja 3 mjeseca… koja se izracunava kako?
na bazi prosjecne dnevne ili na bazi prosjecne ponderirane dnevne?

i da li (po nekom od gore navedenih modela) ide i posebna ponuda za seriju B ili njeni prometi i cijena ulaze u zbroj s A?

Evo ovako kolega. Uzmeš zadnje cijene za zadnjih 90 dana i pomnožiš ih sa količinama. Dobivene umnoške zbrojiš i podijeliš sa ukupnim brojem potrgovanih dionica.

Što se tiče serije B, pretpostavljam da je računica za nju posebna.

Nemam volje sad računati, ali reče mi jedan kolega koji je računao neki dan da je trenutno ta cijena nešto viša od 1.450 kn. Pretposljavnjam da će biti još nešto niža za 10tak dana. No te je irelevantno [thumbsup]

zadnju cijenu? ja sam racunao prosjecnu dnevnu… i isto sam dosao do 1450 kn…

a to nam onda ispadne startna cijena za uzlet…[pray]

Najbolje ponude [ MLNR-R-A ] Kupnja Cijena
5 1.360,00
4 1.350,00
37 1.320,00
25 1.313,13
10 1.313,00
15 1.310,00
28 1.305,00
54 1.300,02
11 1.300,01
116 1.300,00
Cijena Prodaja
1.370,00 6
1.394,00 10
1.394,98 15
1.395,00 11
1.400,00 5
1.420,00 6
1.446,00 9
1.500,00 48
1.580,00 62
1.599,19 142

Do 1500 samo 62 dionice.[proud]

evo nam Mlinarka na 1370. prodaja se prorjedila. bice veselo slijedecih 10 dana. mozda napravimo rally sa pocetka godine [thumbsup]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


prodaja se prorjedila…bice veselo

a kaj je s onim micanjem bidova skroz do cca 1300 i necijim laganim istresanjem jucer na zatvarnju
a na konto najveceg ? itd…
nije ni cudo da veca kupnja ne srlja…
u svakom slucaju- vec je veselo [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

New Report

Close