MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=aa388483-08e6-45f5-8100-4633b1bab5b5&open=sec
[thumbsup] To je već riješena stvar!!


a da malo mislimo na plasman brasna i tjestenine? a da malo mislimo na proizvodnju K+ tjestenine, K+ mlinaca, krusnih mrvica? a da malo mislimo rjesavanje maloprodaje i bavljanje samo core businessom? a da malo mislimo na fuziju sa pekarama koje Agrokor vec ima? a da malo mislimo na to da cemo time dobiti prvog pravog nacionalnog proizvodaca kruha? a da tada malo mislimo na mogucnost stvaranja prvog pravog prekarskog branda u RH? a da malo mislimo na to da Konzum cini Mlinaru 40% proizvodnje, ali da sada Mlinar cini Konzumu svega 25% ukupne prodaje kruha?!!! a da malo …. Kolega, zasto ne bi cesce pisali na forumu? [smiley]

[smiley] pa potruditi cu se… samo moram i na drugim temama imati dobre veze kao i u ovoj… 🙂 🙂 🙂

ja pisem zakaj sam u stvari usao u MLNR-R-A, a vjerujem da je i vecina nas tu radi istog…
doduse ja sam tu ulupao poprilicno novaca ( kako za koga… :)), pa sam dosta toga obisao i poprilicno se raspitao…

a osim onog sto sam vec naveo, ima tu jos stvari…

sirenje i jacanje asortimana minara (mlinar sada nema, bar ja nisam vidio) kolaca… a ako ima to je jako malo… (ode don-dom…:)) ali zato ima onaj eko kruh…. (ode mavrovic :))…. eh a dvopek?
netko je spomenuo da ce mlinar pruzeti i dio proizvodnje smrznutih stvari od Leda… tu mlinar kaska debelo za konkurencijom… udite u ducan od Klare (glavna konkurencija) pa pogledajte sto im je u friziderima za duboko smrzavanje….
i jos puuuuuuno toga ima, sto samo vrijeme moze pokazati….
pa pogledajte samo PIK Vrbovec! kakvi su bili prije preuzimanja, a kakvi su sada!!! osim prosirenja asortimana i marketinga (po TV-u) , postali su znacajno prisutni u SVIM trgovackim kucama!!! kao gavrilovic!!! brand je ipak brand, ma koliko mi sutjeli o tome… :):):):)

a kad se agrokor baci u pekarski posao, mozete ocekivati u dogledno vrijeme i drzavnu represiju nad crnim trzistem u toj bransi…a to je skok od sigurno (kazu strucnjaci iz Zito zajednice) jos 30% u prodaji!!!
razmislite malo koji koji im se poslovi tada (kad budu pod Agrokorom) otvaraju… vojska, policija, bolesnici, djeca u vrticima, studenti i daci,,,, ima da svi papaju Mlinarov kruh… :):):):):)

Agrokor ce sa mlinarom, beljem, vinkovcima i svojim mesetarima burzovnim robama, postati jos jaci (ako je to ikako jos moguce 🙂 ) igrac na podrucju uzgoja, otkupa i kontrole psenice i kukuruza…
za mlinar to znaci najnize ulazne cijene sirovina… bilo otkupom u RH, bilo uvozom…
ulazne cijene bilo ostalih sirovina, bilo svega drugog, necemo ni spominjati…


Sinke1234: ” Hajde da nastavim na “STH” 70000 m2 zemljišta u ZG (cijena takvog zemljišta je između 700 € – 1000 €/m2) ” ajde kolega, nemojmo pretjerivati. to vam je obicno kontraproduktivno.

slazem se, ali moram napomenuti da onaj njihov komad zemlje na Branimrovoj (a i prostor od plodina je njihov… jeli tako? nisam 100% siguran…) sa tek obnovljenom proizvodnim pogonom, stvarno djeluje impresivno…

kolega zbiro jel ovo OK? [wink]

slazem se, ali moram napomenuti da onaj njihov komad zemlje na Branimrovoj (a i prostor od plodina je njihov… jeli tako? nisam 100% siguran…) sa tek obnovljenom proizvodnim pogonom, stvarno djeluje impresivno…

kolega zbiro jel ovo OK? [wink]

točno je i ima cca 50000 m2 [thumbsup]

imaju pogon za smrznutu hranu sa proizvodnjom od 1,5 mil kg smrznutih proizvoda

Mlinar ima kolače (ali samo suhe)

ne brini za uložene pare, ako do ulaska u EU ne budeš zaradio x3 SRAM ME BILO

PS: slijedeća skupština bit će sa puno Juicy sokova i …..[lol]

Drago mi je da ste me poslusali, kolega STH! Hvala i kolegi Sinke1234. Mali ispravak – ima perfektne dizane kolace, makovnjacu i orehnjacu ,znalci rekli da su najbolji na trzistu.[smiley] Dio za stocnu hranu ode u Agropreradu, i tu sinergija.A dobar im je i razeni kruh, raz domaca – ot kooperanata ( jeftina sirovina, kako ste rekli). Za neko vrijeme bi moglo i do dividende?[proud]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=aa388483-08e6-45f5-8100-4633b1bab5b5&open=sec
[thumbsup] To je već riješena stvar!!

nisam zadovoljan… ofrlj i nabrzaka…
poziva se na forume, dostupno mu pregrst informacija za provjeru, al on ce radije razvodnjavati pricama
o migrosu…
‘analiza’ kojom se bas nista nije analiziralo…
od naslova pa do zadnje recenice ovo kao da je zamisljeno da odbije potencijalne ulagace…
…al nema veze, ionak ne mijenja na stvari [tongue]

‘No, očito je navala optimista na Mlinar kojom je posve dokinuta kratka negativna siječanjska serija posve ignorirala činjenicu velike zaduženosti Agrokora koji je i prije ulaska u utrku za Migros muku mučio s rejtinzima velikih svjetskih rejting agencija.’

pih, koje li recenice, skoro pa mogu vizualizirati todorica kako skuplja pvc flasice po smecu [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

ma kolege strpite još malo ja bi reko do idučeg petka pa čemo vidjeti!

Ovo sve sam ja govorio što piše na ovoj stranici još u 10 mjesecu. A kada ljudima nebi bilo teško otići do SDA i vidjeti ko ima nešto “sitno” dionica i kupuje od 8 mjeseca nebi više glavu razbijali neg otišli na more i odmarali

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Gospodo,

Od 13.02.06 se spominje i govori o Todi…

Ovako možemo do 2034.g.

Da se razumijemo… Ja bi isto bio najsretniji sa Todom..

Prosjek poslednjih 3 mj kod MLNR-R-A iznosi 1602,7 a kod MLNR-R-B 1706,4. Ako DANAS ide preuzimanje, cijena ne može ispod toga. [thumbsup]


Prosjek poslednjih 3 mj kod MLNR-R-A iznosi 1602,7 a kod MLNR-R-B 1706,4. Ako DANAS ide preuzimanje, cijena ne može ispod toga. [thumbsup]

racunao sam malo prije i prosjek je par kuna ispod 1600 kn za redovnu dionicu. najsretniji bih bio da nas pogodi jos jedna korekcija pa da kupim jos Mlinara na 1700 kn prije objave.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Mlinar blagi rast.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]


najsretniji bih bio da nas pogodi jos jedna korekcija pa da kupim jos Mlinara na 1700 kn prije objave.

osilio se nesto bid na 1800, al vec dugo nikoga da se istrese

Kupnja Cijena
14 1.811,00
7 1.810,00
148 1.800,00

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Halo, kolege, pregovori nisu uspjeli ili sto je ovo, odakle takav tobogan?[shocked]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close