MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mislim da je kolega proizvoljno odabrao skromnih ‘3500 kn’ kao nesto sto se realno moze ocekivati u razumnom periodu od, sta ja znam, 3-12 mjeseci, ukoliko ova godina ne bude turbulentna u smislu ucestalih globalnih ‘slomova’ burzi… …a ne kao mogucu cifru u prvim danima nakon objave… ako je to ispravno shvacanje njegove misli onda tu nema govora o ‘preoptimisticnosti’ ili ‘druku’…

slažem se svime navedenim…

s malom napomenom da svi spominju kruh i peciva… a da malo mislimo na plasman brasna i tjestenine?
a da malo mislimo na proizvodnju K+ tjestenine, K+ mlinaca, krusnih mrvica?
a da malo mislimo rjesavanje maloprodaje i bavljanje samo core businessom?
a da malo mislimo na fuziju sa pekarama koje Agrokor vec ima?
a da malo mislimo na to da cemo time dobiti prvog pravog nacionalnog proizvodaca kruha?
a da tada malo mislimo na mogucnost stvaranja prvog pravog prekarskog branda u RH?
a da malo mislimo na to da Konzum cini Mlinaru 40% proizvodnje, ali da sada Mlinar cini Konzumu svega 25% ukupne prodaje kruha?!!!
a da malo ….


a da malo mislimo na plasman brasna i tjestenine? a da malo mislimo na proizvodnju K+ tjestenine, K+ mlinaca, krusnih mrvica? a da malo mislimo rjesavanje maloprodaje i bavljanje samo core businessom? a da malo mislimo na fuziju sa pekarama koje Agrokor vec ima? a da malo mislimo na to da cemo time dobiti prvog pravog nacionalnog proizvodaca kruha? a da tada malo mislimo na mogucnost stvaranja prvog pravog prekarskog branda u RH? a da malo mislimo na to da Konzum cini Mlinaru 40% proizvodnje, ali da sada Mlinar cini Konzumu svega 25% ukupne prodaje kruha?!!! a da malo ….
Kolega, zasto ne bi cesce pisali na forumu?
[smiley]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

trenutna situacija na MLNR mi izgleda kao da se trenutak objave sretne vijesti za dionicare Mlinara vec jako priblizio.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Hajde da nastavim na “STH”

vrijednost imovine Mlinara:

51 % Žitnjaka (tržišna kapitalizacija 110.000.000 kn; vrijednost zemljišta i poslovnih prostora bar x2)
Moslavka d.d. – poljoprivredno zemljište
Moslavka prekarstvo
Tvornica stočne hrane
pogon u Križevcima (naravno sa zemljištem 🙂 )
70000 m2 zemljišta u ZG (cijena takvog zemljišta je između 700 € – 1000 €/m2)
pogon i zeljište na Pelješcu
pogon i zemljište u Sinju
pogon i zemljište u Makarskoj
vlastiti prodajni dućani po tržnicama u ZG i okolici
i još ponešto …..

Ma uopće je besmisleno dokazivati da je potencijal ove kompanije ogroman u sastavu koncerna Agrokora nekoliko puta veći od sadašnjeg poslovanja


Hajde da nastavim na “STH”
70000 m2 zemljišta u ZG (cijena takvog zemljišta je između 700 € – 1000 €/m2)

ajde kolega, nemojmo pretjerivati. to vam je obicno kontraproduktivno.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


trenutna situacija na MLNR mi izgleda kao da se trenutak objave sretne vijesti za dionicare Mlinara vec jako priblizio.

nisam non stop buljio u svojih lose osvjetljenih 12 inca i vidim da ode easy prilika [angry]
sad kad vise nema 1740, ovih 29 sto se pojavilo na 2100 je cisto paljenje abs-a i
nema apsolutno nikakvu svrhu osim pokusaja obrane prodaje jedne po 2150 …
imate li vi kolega misljenje o tome, ili me tek udarila paranoja bez valjanog razloga ?

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

@zg28,

Poštovani,

Cijenim velikodušnu namjeru upoznavanja ostalih korisnika s važnim vijestima, ali meni je svejedno da li ste vi tu važnu vijest doznali u kvartovskoj birtiji ili na sastanku Upravnog odbora Mlinara jer je neću pustiti dok ju ne mogu potvrditi. A kako to ne mogu, zamislite si drvlja i kamenja kojim bi me obasipali ostali korisnici zašto dopuštam takve dezinformacije na forumu.

Srdačan pozdrav!

Suricata suricatta

Moslavka koja je u vlasništvu 53% Mlinara ima još što je i najbitnije sušaru, i silose za skladištenje velikih količina žitarica, a što se zemljišta tiče u koncesiji ima nekoliko tisuča hektara.


Sinke1234: ” Hajde da nastavim na “STH” 70000 m2 zemljišta u ZG (cijena takvog zemljišta je između 700 € – 1000 €/m2) ” ajde kolega, nemojmo pretjerivati. to vam je obicno kontraproduktivno.

Eto to je rezlog zašto mi se ne da diskutirat po forumu!!

ki (koeficijent iskoristivosti) je na tim područjima je 1,2 – 2,0; ako uzmemo prosječno 1,6 (a sumnjam da netko ne će koristiti maksimum dozvoljen zakonom) i cijenu od 700 € dobijemo da je cijena zemljišta u cijeni objekta 700/1,6=437€/BRP, ako znamo da je cijena gradnje 600€+PDV ispadne da je m2 poslovnog prostora 437+600+132= 1170€ (sa PDV-om koji firma otpisuje), znači 1037€/m2 proizvodne ili prodajne površine!!!

[shocked][bye]

pa sad ako imaš bolju kalkulaciju molim te objasni je meni ali i ostalima ili me nemoj prozivat.

Ne drukam, niti mi je to cilj jer svatko je kovač svoje sreće na temelju svog ZNANJA

[shocked][bye]

pa sad ako imaš bolju kalkulaciju molim te objasni je meni ali i ostalima ili me nemoj prozivat.

Ne drukam, niti mi je to cilj jer svatko je kovač svoje sreće na temelju svog ZNANJA

meni se cini da ti stalno pricas o gradjevinskom zemljistu. bojim se da Zitnjakovo to jos uvijek nije. barem ne vecina

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Sinke1234: ” [shocked][bye] pa sad ako imaš bolju kalkulaciju molim te objasni je meni ali i ostalima ili me nemoj prozivat. Ne drukam, niti mi je to cilj jer svatko je kovač svoje sreće na temelju svog ZNANJA ” meni se cini da ti stalno pricas o gradjevinskom zemljistu. bojim se da Zitnjakovo to jos uvijek nije. barem ne vecina

Ja ne govorim o Žitnjakovim nekretninama (zato sam napisao da je vrijednost Žitnjaka bar x2 u odnosu na tržišnu kapitalizaciju) već o nekretninama u vlasništvu MLINAR d.d.

Ja ne govorim o Žitnjakovim nekretninama (zato sam napisao da je vrijednost Žitnjaka bar x2 u odnosu na tržišnu kapitalizaciju) već o nekretninama u vlasništvu MLINAR d.d.

oprostite onda kolega. nisam izgleda dobro procitao sto ste napisali. [thumbsup]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close