MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena žitarica na godišnjoj razini 65 posto viša

Business.hr/Hina
29.01.2008 11:14
Pročitaj komentare(0)

Statistički podaci o kretanju proizvođačkih cijena poljoprivrednih proizvoda u prošloj godini pokazuju kod niza proizvoda vrlo visoke stope rasta.
Tako su cijene žitarica u lanjskom studenom u odnosu na listopad povećane za 13,2 posto, a u odnosu na studeni 2006. za čak 65 posto, pokazuju podaci o cijenama proizvoda poljoprivrede, šumarstva i ribarstva pri proizvođačima po grupama proizvoda koje objavljuje Državni zavod za statistiku.

Po statističkim podacima za studeni 2007. prosječna cijena pri proizvođačima za merkantilnu pšenicu iznosila 1.295,51 kunu po toni i u odnosu na isti mjesec 2006. povećana je 51 posto. Pritom je prosječna proizvođačka cijena iz otkupa od obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava iznosila 1.425,66 kune po toni, a iz prodaje iz vlastite proizvodnje pravnih osoba 1.248,65 kuna po toni.


s danom objave vijesti u medijima kao sto to obicno biva kod nas. vjerujem da cemo tada preko 2k

mozemo mi i puno prije preko 2k [lol]
B se da doterat na 2150 sa samo 40k kn..
…uz prosjecnu od tek, vise nego prihvatljivih, 1760 [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


ekipa sljedeći tjedan budemo sve špekulacije i nagađanja imali crno na bijelo i potpisano……. mlinar tada postaje,službeno, i vječno ostaje todin[thumbsup]

ja sam cuo da cemo imati sutra ili prekosutra… [thumbsup][thumbsup][lol]

Što se tiče preuzimanja stvari su jasne ili će ubrzo biti onima kojima još nisu.
Uz samo preuzimanje na vrijednost dionice Mlinara utjecat će i porast vrijednosti dionice Žitnjaka. Do mene je došla informacija da je novoizglasanim GUP-om od kraja 2007 na određenom zemljištu u vlasništvu Žitnjaka omogućena gradnja poslovnog tornja. Tu informaciju pronašao sam i na drugom forumu, a gdje ima dima ima i vatre.
Također na vrijednost dionice utjecat će i preuzimanje Migrosa koje je sada već jako izgledno, i neizbježno poskupljenje kruha.
Podsjećam da se vrijednost dionica Tiska i Belja utrostručila od trenutka objave preuzimanja iz razloga što su budući investitori prepoznali potencijal ovih kompanija u vlasništvu Agrokora.
Ovoj dionici ne gine vrijednost viša od 3500 kn ako nas ove globalne krize ¨poštede neko vrijeme!

Jučer je delegacija Konzuma obilazila Mlinarove trgovine i slikala u kakvom su stanju,i čovjek koji radi u Pik-u Vrbovec kao vatrogasac je dobio premještaj u Mlinar,a to znači samo jedno…gotovo je


Jučer je delegacija Konzuma obilazila Mlinarove trgovine i slikala u kakvom su stanju,i čovjek koji radi u Pik-u Vrbovec kao vatrogasac je dobio premještaj u Mlinar,a to znači samo jedno…gotovo je


[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


Jučer je delegacija Konzuma obilazila Mlinarove trgovine i slikala u kakvom su stanju,i čovjek koji radi u Pik-u Vrbovec kao vatrogasac je dobio premještaj u Mlinar,a to znači samo jedno…gotovo je

da su obilazili zanm… ali kakav crni vatrogasac?
kaj u Mlinaru ocekuju nekontrolirane pozare???
ili samo nekontrolirani rast cijena dionica… [lol] [lol] [lol]

konačno malo ugodniji pogled na zatvaranju


Što se tiče preuzimanja stvari su jasne ili će ubrzo biti onima kojima još nisu.
Uz samo preuzimanje na vrijednost dionice Mlinara utjecat će i porast vrijednosti dionice Žitnjaka. Do mene je došla informacija da je novoizglasanim GUP-om od kraja 2007 na određenom zemljištu u vlasništvu Žitnjaka omogućena gradnja poslovnog tornja. Tu informaciju pronašao sam i na drugom forumu, a gdje ima dima ima i vatre.
Također na vrijednost dionice utjecat će i preuzimanje Migrosa koje je sada već jako izgledno, i neizbježno poskupljenje kruha.
Podsjećam da se vrijednost dionica Tiska i Belja utrostručila od trenutka objave preuzimanja iz razloga što su budući investitori prepoznali potencijal ovih kompanija u vlasništvu Agrokora.
Ovoj dionici ne gine vrijednost viša od 3500 kn ako nas ove globalne krize ¨poštede neko vrijeme!

Kolega imamo vrlo slično razmišljanje tj. očekivanje o kretanju cijene nakon objave. Pred nama su lijepi dani na mlinaru. Pozdrav.

Kolege drage, malo ste preoptimistični u pogledu cijene. Ili samo drukate [lol]
Volio bih da nam napišete i koji argument zašto bi dionica Mlinara trebala doći na 3.500 kn. MIslim, ja bih bio jako zadovoljan sa takvim razvojem situacije, ali teško mi je to i zamisliti trenutno.


Kolege drage, malo ste preoptimistični u pogledu cijene. Ili samo drukate [lol]
Volio bih da nam napišete i koji argument zašto bi dionica Mlinara trebala doći na 3.500 kn. MIslim, ja bih bio jako zadovoljan sa takvim razvojem situacije, ali teško mi je to i zamisliti trenutno.

Kolega, razlog povećanja vrijednosti leži u potencijalu ove dionice koji će se na kraju pretočiti u povećanje dobiti. Mislim da zadnji izvještaji Mlinara iz određenog razloga nisu prikazani sa realnom ostvarenom dobiti. Teško je meni i sada vjerovati da je dionica Konzuma od 10 mj. 2005 do danas rasla 50 puta i da su se dionice Tiska i Belja u periodu od jedne godine utrostručile.
Jedino što je optimistićno u ovim zadnjim postovima je prognoza da će objava biti sutra ili prekosutra. Prije bih rekao da će se pričekati Migros, ali sve je moguće.

Lider Press – 22 tvrtke koje treba posebno pratiti
Od postojećih burzovnih zvijezda najviše bi koristi u idućoj godini trebao imati Mlinar i s njim vlasnički povezan Žitnjak, osim ako u zadnji trenutak ne propadne njihov ulazak u koncern Agrokor.
U slučaju pozitivnog ishoda mogli bismo gledati isti film kao i s kretanjem cijene dionice i poslovanja Tiska na koje je ulazak u Agrokorov sustav utjecao vrlo pozitivno. Za Mlinar bi to značilo golemi potencijal u obliku distribucijskog kanala za njegove proizvode kroz Agrokor, odnosno Konzum.
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=33970

Već sada 40% proizvodnje kruha i peciva Mlinar distribuira u Konzumovim prodavaonicama kojih ima preko 600 u Hrvatskoj. Da ne govorimo o Srbiji, BiH i pogotovo Migrosu sa 950 prodajnih mjesta.
Sigurno je da bi uz rabate koje imaju kompanije u koncernu Agrokor, te osigurani plasman kompletne proizvodnje (pekarskih i mlinarskih proizvoda, stočne hrane i tjestenine) uslijedilo znatno povećanje dobiti.

U slučaju preuzimanja bez obzira na Migros ova dionica dosegnut će visoke vrijednosti. Uostalom mislite li stvarno da bi ova dionica na temelju neke poluinformacije mogla dosegnuti ovakve razine na temelju postojećih izvještaja?
Ja bih radije ovaj post nazvao iznošenjem pozitivnih realnih činjenica o dionici Mlinara i njenom potencijalu nego drukanjem.

mislim da je kolega proizvoljno odabrao skromnih ‘3500 kn’ kao nesto
sto se realno moze ocekivati u razumnom periodu od, sta ja znam, 3-12 mjeseci,
ukoliko ova godina ne bude turbulentna u smislu ucestalih globalnih ‘slomova’ burzi…
…a ne kao mogucu cifru u prvim danima nakon objave…

ako je to ispravno shvacanje njegove misli
onda tu nema govora o ‘preoptimisticnosti’ ili ‘druku’…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

New Report

Close