MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bilo je dosta ovakvih ponuda za otkup u zadnje vrijeme ALI SE NE MOIGUSJETITI ZADNJE PONUDE ZA OTKUP UZ ELABORAT ZBOG NEDOSTAJUĆEG OBUJMA TGOVANJA

jel ima netko nei primjer – da vidimo kako je to kroz povijest izgledalo

kamo sreće, kamo sreće da je bilo tgovanja- onda bi otkup morao ići po toj cijeni. ovako elaborat može gle čuda izračunati da je fer vrijednost 1000, 99 kn. elaborat a la ivica

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


bilo je dosta ovakvih ponuda za otkup u zadnje vrijeme ALI SE NE MOIGUSJETITI ZADNJE PONUDE ZA OTKUP UZ ELABORAT ZBOG NEDOSTAJUĆEG OBUJMA TGOVANJA

jel ima netko nei primjer – da vidimo kako je to kroz povijest izgledalo

kamo sreće, kamo sreće da je bilo tgovanja- onda bi otkup morao ići po toj cijeni. ovako elaborat može gle čuda izračunati da je fer vrijednost 1000, 99 kn. elaborat a la ivica


Delist CHAG-r-a.
Book oko 1.500 kn (i pozitivno poslovanje pa cak divka godinu prije delista i to 8% d.y.), ponuda po 235kn. Elaboratom se napravila procjena drustva temeljem 6 metoda (diskontiranih novcanih tokova, book-a, komparacijom s ostalim drustvima u EU, trzisne cijene…) i kao vrijednost dionice uzet je medijan od 6 metoda (235 kn) dok je aritmeticka sredina bila oko 450-550 kn.
Nakon isteka roka odmah su makli taj elaborat/sramotu sa svojih stranica.
Uglavnom, iz iskustva s CHAG, elaboratom se moze pokazat cijenu koju god vecinski zeli…i nikome nista

Rastimo zajedno...


bilo je dosta ovakvih ponuda za otkup u zadnje vrijeme ALI SE NE MOIGUSJETITI ZADNJE PONUDE ZA OTKUP UZ ELABORAT ZBOG NEDOSTAJUĆEG OBUJMA TGOVANJA

jel ima netko nei primjer – da vidimo kako je to kroz povijest izgledalo

kamo sreće, kamo sreće da je bilo tgovanja- onda bi otkup morao ići po toj cijeni. ovako elaborat može gle čuda izračunati da je fer vrijednost 1000, 99 kn. elaborat a la ivica

Ako se ne varam Finvest je zadnji to izveo. Elaboratom je “izračunato” nekih 2..3 kune a dionica je u to vrijeme na burzi bila nekih 15-20 ( na malom obujmu )
Naravno sve sprovedeno..vecinom glasova na skupstini i otisla sa zse.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



bilo je dosta ovakvih ponuda za otkup u zadnje vrijeme ALI SE NE MOIGUSJETITI ZADNJE PONUDE ZA OTKUP UZ ELABORAT ZBOG NEDOSTAJUĆEG OBUJMA TGOVANJA

jel ima netko nei primjer – da vidimo kako je to kroz povijest izgledalo

kamo sreće, kamo sreće da je bilo tgovanja- onda bi otkup morao ići po toj cijeni. ovako elaborat može gle čuda izračunati da je fer vrijednost 1000, 99 kn. elaborat a la ivica

Ako se ne varam Finvest je zadnji to izveo. Elaboratom je "izračunato" nekih 2..3 kune a dionica je u to vrijeme na burzi bila nekih 15-20 ( na malom obujmu )
Naravno sve sprovedeno..vecinom glasova na skupstini i otisla sa zse.

Pozdrav
[/quote]

ne ne -finvest je veoma različit slučaj – ovdje nije u pitanju delist NEGO PONUDA ZA PREUTZIMANJE. PONUDA ZA PREUZIAMNJE NE MOZE BITI NIZA OD NAJVISE CIJNE PO KOJOJ JE STECATELJ NABAVIO DIONICE KOJ SU GA DOVELE U OBVEZU PONUDE

dakle ovdje ide njamanje 1000 kn. ali velim da jebio trgovine po recio 2500 kn uatrag 3 mjeseca, morala bi ponuda ići po toj cijeni

delist je druga stvar- tu cijena stjecanja ene ifra ulogu, nego ili prosjek 3 mjeseca ili elaborat

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Fulali ste Investimir, delistiranje je jedna stvar a preuzimanje druga stvar. Ovdje se radi o preuzimanju što znači da se gleda veća cijena između

1 – tromjesečni ponderirani prosjek na uređenom tržištu ali pod uvjetom da je trgovano više od 1/3 trgovanskih dana što ovdje nije pa je nebitno i da je tih par dionica po 15.000 išlo. A i to što je išlo po 2.500 je očito netko zaspao na bidu s nalogom od ranije pa ga je najbrži prst poklopio. U prijevodu, netko je popušio prilično glupo 6.000 kn

2 – najviša cijena po kojoj je preuzimatelj kupovao dionice prije dana kada je nastala obveza za preuzimanje.

Zaključak, ponuda ide po 1.000 kn, a gotovo sigurno i ostale korporativne akcije koje će uslijediti… Pogotovo unutar prvih godinu dana jer ako daju nekome više od 1.000 kuna moraju svima, tako da da li to netko vrednuje po 1.000 ili 5.000 sasvim je nebitno. Neki su Generu držali kasnije godinu dvije ili koliko već između ponude i istiskivanja, nisu dobili niti lipu dividende niti lipu više kod cijene. Samo oportunitetni trošak…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ja bih imao jedno generalno pitanje:
Zasto vani preuzimanja idu s debelim premijama, a ovdje sa svemirskim diskontima?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Fulali ste Investimir, delistiranje je jedna stvar a preuzimanje druga stvar. Ovdje se radi o preuzimanju što znači da se gleda veća cijena između

1 – tromjesečni ponderirani prosjek na uređenom tržištu ali pod uvjetom da je trgovano više od 1/3 trgovanskih dana što ovdje nije pa je nebitno i da je tih par dionica po 15.000 išlo. A i to što je išlo po 2.500 je očito netko zaspao na bidu s nalogom od ranije pa ga je najbrži prst poklopio. U prijevodu, netko je popušio prilično glupo 6.000 kn

2 – najviša cijena po kojoj je preuzimatelj kupovao dionice prije dana kada je nastala obveza za preuzimanje.

Zaključak, ponuda ide po 1.000 kn, a gotovo sigurno i ostale korporativne akcije koje će uslijediti… Pogotovo unutar prvih godinu dana jer ako daju nekome više od 1.000 kuna moraju svima, tako da da li to netko vrednuje po 1.000 ili 5.000 sasvim je nebitno. Neki su Generu držali kasnije godinu dvije ili koliko već između ponude i istiskivanja, nisu dobili niti lipu dividende niti lipu više kod cijene. Samo oportunitetni trošak…

mislim da nisam fulao. moje pitanje ide u sljedećem smjeru

prilikom ponude za preuzimanje cijena je ili cijena po kojoj je otkupljen paket iznad praga ili tromjesečni prosjek ILI 8AKO NJEGA NEMA ONDA ELABORAT,

JE LI MOGUĆE PONUDITI 1000 KN BEZ USPOREDBE S TROMJESECNIM PROSJEKOM I BEZ USPOREDBE S ELABORATOM

to meni zvuči smiješno- ha, nmea tromjesečnog prosjeka žalim slučaj sinovi. ja bih ipak rekao da ne moz tako – da mora elaborat

a na koju to foru elaborat moze book sa 000 kn spustiti na tisuću

imali smo puno delistova, ali nama treba jedan primjer gdje je isao otkupa, ali nije bilo tromjesečnog prosjka zbg mankak trgovine.sjeća li se tko takvog primjera akoga je uopće bilo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@ investimir
Zar je to bitno kako će i po kojoj cijeni otkupiti ionako veliki rade što žele i tu nitko ništa ne može

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


@ investimir
Zar je to bitno kako će i po kojoj cijeni otkupiti ionako veliki rade što žele i tu nitko ništa ne može

ako znati svoja prava nije bitno, onda ne znamsto je bitno u živou gradanina i ulagača

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Postoji li sansa da se ikad dobije vise od ponudjenih 1000 kn za dionicu u javnoj ponudi. Molim iskusnije po ovom pitanju za savjet. I da li je u tom slucaju izvedivo prodati ih za 1000 kn na burzi radi izbjegavanja papirologije. Hvala


Ja bih imao jedno generalno pitanje:
Zasto vani preuzimanja idu s debelim premijama, a ovdje sa svemirskim diskontima?

kada ste zadnji puta od “naših važnih ljudi” čuli da su spomenuli tržište kapitala, ne čudim se Andrama, Lovrama, Njonjama, ali se čudim ministru finacija Zdravku Mariću, a ministru gospodarstva Horvatu je i bolje da se ne oglašava po tom pitanju

Meni se ova ponuda ne sviđa.
Ima li još koji kolega dioničar MIV-a koji nebi prihvatio ponudu, ili sam ja jedini?

New Report

Close