MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja i jesam postavio po traženoj

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/XhtwC4s9UypKPUpHrj3K9g==.pdf

Mjenjaju nominalu, konačno, jedna dionica 100 kn, sad bi moglo biti i trgovine.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Evo izašlo FI, zalihe rastu, i to znatno, novac u banci i blagajni pada, dugoročne obveze rastu, prihodi padaju, sve loši znaci. Dobit je 5,285 Mil. nešto lošije nego prošle godine.

Zna netko što se ovdje događa, prekid pregovora sa Vodoskokom, ostavka prvo direktora, sada i člana NO?

Ovo je izgleda rezime svih aktivnosti posljednjih mjeseci…

HAWLE D.O.O. (20244563126)
13.393 89,18%

Osnivači/članovi društva
HAWLE ARMATUREN GmbH, Njemačka, Broj iz registra: HRB 3200, 83395

Vaš link …

100 mil eur prihoda, 10 mil eur dobiti, zaduženost ispod 20%… Očito ozbiljan strateški investitor, po službenoj stranici čini se da im ovo nije prva akvizicija van Njemačke… Ima možda netko iz branše tko malo bolje zna ovu tematiku?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Da rezime iako nisam pratio miv do sada ova blok cijena od 1000kn na prvi pogled bas izgleda cudna s obzirom na stanje kompanije barem ovo sta se okvirno vidi

Ignore : renči


Ovo je izgleda rezime svih aktivnosti posljednjih mjeseci…

HAWLE D.O.O. (20244563126)
13.393 89,18%

Osnivači/članovi društva
HAWLE ARMATUREN GmbH, Njemačka, Broj iz registra: HRB 3200, 83395

Vaš link …

100 mil eur prihoda, 10 mil eur dobiti, zaduženost ispod 20%… Očito ozbiljan strateški investitor, po službenoj stranici čini se da im ovo nije prva akvizicija van Njemačke… Ima možda netko iz branše tko malo bolje zna ovu tematiku?

Dobro je to, mislim, nuzno, jer drukcije ne ide.
Imao sam prilike razgovarati s jednom slicnom metalskom firmom iz Medjimurja i kazu da te stranci kao vlasnici triput ogule: prvo kroz jeftinu radnu snagu koju ti usput i otmu za gore, drugi put kroz marzu i treci put kroz kapital, tj. financiranje.
Ali bez toga mnogi ne vide opstanak. Poslove za Njemacku dobivas do neke razine, a kad dodjes iznad toga onda te ili preuzmu ili s tobom pometu pod. Ne kazem da je takva situacija ovdje, samo govorim sto sam cuo.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Da rezime iako nisam pratio miv do sada ova blok cijena od 1000kn na prvi pogled bas izgleda cudna s obzirom na stanje kompanije barem ovo sta se okvirno vidi

pa da,uz cijenu od 1000 kn ja ne vidim čemu se mali tu imaju nadati

1. sad vjerojatno ide ponuda. unatrag 3 mjeseca trgovine nije bilo skoro nikakve, dakle mora ići elaborat. svi znamo elaborate poljubi i ostavi ali ja ne znam kakoelaborat moze srušti neki book sa šest tisućana 1000

2.vjerojatno onda ide delist i opet nema dovoljno trgovine pa ide elaborat

sve u svemu ja ne zna je li ovo dobra ili loša vijest za dioniačre. ne misli aljda netko da je 1000 kn primjeren acijena ‘

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Što god da netko mislio o cijeni složio bi se s vama da ovdje nema teoretske za više od 1.000 kuna. Na prva dva koraka koja ste naveli na kraju još ide squeeze out, tako da je samo pitanje da li uzeti tih 1.000 kuna ili se nadati nečem više pa dobit istih 1.000 kuna za godinu ili više.

Ako se dobro sječam gotovo identična situacija je bila na Generi, gdje su oni još dobrovoljnu ponudu ubacili prije istiskivanja jer su malo ubrzali s delistiranjem. Delisitranje je svakako game over, vidimo kakve gluposti se izvode nakon gašenja ceenter-a na gotovo svim dionicama.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Što god da netko mislio o cijeni složio bi se s vama da ovdje nema teoretske za više od 1.000 kuna. Na prva dva koraka koja ste naveli na kraju još ide squeeze out, tako da je samo pitanje da li uzeti tih 1.000 kuna ili se nadati nečem više pa dobit istih 1.000 kuna za godinu ili više.

Ako se dobro sječam gotovo identična situacija je bila na Generi, gdje su oni još dobrovoljnu ponudu ubacili prije istiskivanja jer su malo ubrzali s delistiranjem. Delisitranje je svakako game over, vidimo kakve gluposti se izvode nakon gašenja ceenter-a na gotovo svim dionicama.

po kojoj logici ovo vrijedi 1000 kn ja stvarno ne vdi,

njima treba još 5 posto do 95 posto a istiskivanje. delist nije kraj života delistali su i pevec pa ipak mnogi nisu tjeli prodati. s pravom

ako i dode do istiskivanja, opet će ponuditi koliko i za delistanje tako da onaj koji ne pristane nadelist,, ne,bi,trebao ništa zgiviti na istiksivanju,ako dode do toga

ovo je opet svnjarija koja tjera ljude -ISPADA DA CE NAM OSTATI SAMO DIONICE NA VODECEM TRŽIŠTU

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Evo u jutarnjem

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/njemacki-hawle-za-1339-milijuna-kuna-kupio-8918-dionica-metalske-industrije-varazdin/8237429/

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

A je, to je bilo jako jeftino… al očito je MIV u ozbiljnim problemima. Vlasničke i poslovne trzavice su učinile svoje i cini se da nije bilo previse izbora.

Ne poznajem situaciju, no stekao sam takav dojam po dogadjanjima posljednjih mjeseci koji su kulminirali blokadom računa i brzom deblokadom. Ostavkama članova NO i značajno pogoršanim poslovanjem. Tamo su se očito kola otkotrljala nizbrdo no sto se sve odigralo u pozadini, ne znam pa pišem samo na temelju dojmova.

New Report

Close