MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram priznati da me izvješće pozitivno iznenadilo obzirom da su izloženi, kako oni kažu, i tržištu ZND. Nekonsolidirano porast prihoda 18% godišnje, dobiti vise od 3 puta, većinom od izvoza, ali i prihodi iz HR su u plusu 3%. P/E 7 na cijeni od 2900kn. Prošli kvoter i van matice je bio plus, pa ako i bude smanjenja konsolidirane dobiti to ne bi trebalo biti značajno. Bravo Varaždinci!

Danas dobra trgovina.
Vidi se da je netko čitao izvještaje za 2014. prije nego su objavljeni na burzi?

Ili Rixecker ponovo kreče u akciju stjecanja večinskog vlasništva? vidjet ćemo za 2 dana.
Prošli put je nudio 3.400kn/dionici ako se ne varam?
Sad bi trebao malo više.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Izgleda da je danas RBA skrbnički prodao svojih 856komada ili 5,7%.
Ako je to kupio Rixecker, onda se opasno približio 50%.
Ili je to kupio neki špekulant da Rixeckeru zagorča život? Vidjet ćemo za 2 dana.
Trenutna cijena 3.500kn.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Izgleda da je danas RBA skrbnički prodao svojih 856komada ili 5,7%.
Ako je to kupio Rixecker, onda se opasno približio 50%.
Ili je to kupio neki špekulant da Rixeckeru zagorča život? Vidjet ćemo za 2 dana.
Trenutna cijena 3.500kn.

Mislim da se ipak radi o premjestanju iz lijevog u desni dzep i da se nisu mjenjali omjeri snaga. Kamo srece da nisam u pravu ali…

Inace tih 5,7% bi bili dovoljni za preuzimanje jer bi RI imao 46,84%. Bilo bi jaaaako tesko drugoj strani, ako ne i nemoguce, da prikupi vise glasova. Zbog toga vjerujem da je to ostalo na istoj strani. Ako je RBA zelio izaci (onaj koji stoji iza), onda se trazi drugi igrac koji ce podrzati upravljacku garnituru. RBA dobije istu lovu koju je i RI nudio i cist racun duga ljubav, ruka ruku mije, dobrodošli u Hr…

Auuu, sad sam isao pogledati promjene i vidim da je RI povecao svoj udio u zadnja 2 tjedna:
30.01.2015 1. RIXECKER INVESTMENT KG 6.147 40,93%
13.02.2015 1. RIXECKER INVESTMENT KG 6.169 41,08%

Poklapalo se i na burzi do 3500 pa je stvarno moguce da je RI dogovorio kupnju ovog paketa?!

Nije bilo aktivnosti dosta dugo na burzi pa bi ovo stvarno mogla biti promjena u snagama. Vidjet cemo za 2 dana. [emo_smijesak]

Možda bi sad mogla i druga strana pokazati malo “borbenosti”.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Možda bi sad mogla i druga strana pokazati malo "borbenosti".

Ako ovo od RBA ide RI, tada bi RI imao 7036 od ukupno 15018 dionica.
Na skupstinama je obicno bilo max oko 88% glasova. Ako RI bude imao tih 46,84%, onda druga strana mora skupiti barem jedan glas vise. To znaci da na skupstini mora biti nekih 93,7% ukupnih glasova. To je nekih 25 prvih pozicija u knjizi dionicara (nemam neko aktualno stanje, ali cca).
Obzirom da je vec bilo istraga Hanfa-e o zajednickom djelovanju, neki od top dionicara se nece odazvati na GS jer bi mogli uci u fokus zajednickog djelovanja.

Nekako mi se i dalje cini izglednijim da ovaj udio od RBA ide nekom “novom” igracu koji ce nastaviti kontinuitet?

@ worlock
Ako sam te dobro razumio, ti misliš da ovo od RBA nije kupio Rixecker, nego upravo druga strana pokazuje “borbenost”, odnosno ne predaje se?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


@ worlock
Ako sam te dobro razumio, ti misliš da ovo od RBA nije kupio Rixecker, nego upravo druga strana pokazuje “borbenost”, odnosno ne predaje se?

Pa uglavnom je tako bilo do sada. Pojavi se tamo neki Pectinatus, Nexe ili sl. koji kupi od nekog skrbnickog koji je kupio od drugog skrbnickog, a na kraju je sve to ista ekipa. Pa ovaj Pectinatus ima samo MIV od d.d. i u vlasnistvu je SNHO od Ostoje i Ksenije. Sto ce njima MIV? Ili Nexeu ili Laguni Novigrad? Ali kad dodje GS onda se svi uredno pojave i glasaju kao Borg.

Medjutim, kao sto sam napisao – ovo skupljanje RI na burzi do 3500 je modus operandi sa zadnje javne ponude kada su skupljali na burzi do one cijene kako su prosle blok transakcije i kako su dizali ponudu. Zbog toga imam razloga vjerovati da mozda ipak nisam u pravu [emo_smijesak] i da je ovo ipak RI ugrabio.

Kupio je SZIF!
To bi znacilo obvezu javne ponude jer Auctor sada ocito drzi preko 25%.
Stjecali su po 3500 pa ce i ponuda ici barem po toj cijeni, ali poznavajuci njihove manire – mozda ponude niti nece biti. Nebi im bilo prvi put.
Medjutim, RI kupuje na trzistu pa bi mozda moglo doci i do protuponude.
Nisam sad isao citati zakone, ali bi moglo biti svasta.

Evo sad gledam da je jos prosla i blok transakcija na SZIF na 29mil Kn. Moguce da je Auctor nasao “kupca/ cuvara/ kreditora” jer mora osigurati lovu za otkup svih dionica MIV-a pa izgleda kao da se na to i spremaju?
Samo ovih 29mil im je dosta da otkupe sve dionice MIV-a po cijeni od nekih 3600kn.
A danas se kupnja digla na 3600kn (40 kom).

Izgleda da ce biti zanimljivo proljece – sto se MIV-a tice.
Iskreno se ne sjecam kad je zadnji put bilo preuzimanje neke kompanije u hr, a da je bilo vise kupaca koji su davali ponude (Pliva zadnji put?) – mozda se to na MIV-u ponovi?

Izbacilo me u pola posta pa evo nastavka..

Očito je iz aviona da je ovdje njih par skupa, a na Skupštini ih bude onoliko koliko je Auctoru potrebno. Čak toliko da možda RIXECKER niti nema veći dio pa pokušavaju sad skupljati na burzi kako ne bi zaglavili unutra bez da ih se išta pita.

Zadnje stanje SKDD-a kaže
Rixecker 41,25%
Ostali oko Auctora u top10 46.26% – szif + auctor + lano + pectinatus (ostoja) + svi skbrnički u hiti (tadin)

A kakva se tu ekipa vrti jasno je i ovdje
Vaš link …[/url]

Od kad je krenula cijena s 2.300 nije otišao niti jedan komad osim za njih dvoje, a pošto su sve osim bloka isključivo Rixecker rekao bi da njima gori a da Aucotr mirno spava

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close