MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…RI i u ovom trenutku moze kupovati po visoj cijeni…

RI i kupuje ovih dana jer su sada presli 40%.
Tko je planirao ici na GS – nista od toga. Direktor otkazao skupstinu?!
Otkazao temeljem Statuta drustva (clanak 41.)???
Koje su ovo igre. [emo_vrtimise]

RI i u ovom trenutku moze kupovati po visoj cijeni, ali su duzni svim dionicarima koji su prihvatili javnu ponudu isplatiti jos tu razliku po dionici? Jedino ne znam da li su duzni to javno objaviti?


SKDD:
MIV d.d. VARAŽDIN – isplata za preuzimanje

19.03.2013

Obavještavamo vas da je Središnje klirinško depozitarno društvo d.d. (dalje SKDD) 19. ožujka 2013. godine provelo naknadnu isplatu za preuzimanje dioničarima koji su u okviru korporativne akcije br. 13750 prihvatili ponudu za preuzimanje društva MIV d.d. VARAŽDIN (dalje: Ciljno društvo).

Pravo na isplatu ostvarili su dioničari koji su pohranili dionice Ciljnog društva oznake MIV-R-A u skladu s uvjetima iz ponude za preuzimanje koja je javno objavljena u Narodnim novinama br. 96/12. i Jutarnjem listu od 22.8.2012.

Iznos za isplatu iznosio je 450,00 HRK po dionici.

Dakle, RI je digao ponudu na 3500. Vrijedi, naravno, samo za one koji su prihvatili onu prvu ponudu. Ostali mogu svoje prodati na burzi po 3400, a sigurno ce ih pocistiti i ako stave na 3500.

RI je podignuo cijenu na 3400

Kupnja Cijena
100 H 3.400,00
4 1.856,00

Cijena Prodaja
3.700,00 2
3.900,00 7
4.400,00 1
4.500,00 1
4.690,00 3
4.696,00 4
5.000,00 23
5.300,00 10
5.555,00 5
7.000,00 1

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Eto, ipak ce biti izvanredne GS.
Sud ekspresno presudio u korist RI koji je sazvao GS za 28.05.

Nije mi bas jasno sto je to Uprava pokusala odigrati. A mozda je i jasno [emo_namigusa].

RI je i dalje skupljao na burzi pa su sada na skoro 41%. Da li im je to dovoljno da i dalje ne budu preglasani?

I na ovoj izvanrednoj skupstini je vecinski vlasnik koji drzi oko 41% dionica preglasan od strane “manjine”.
Npr. nije uspio izglasati da revizor bude PriceWaterhouseCoopers?[emo_zacudjen]
Igre se nastavljaju. [emo_beztona]


I na ovoj izvanrednoj skupstini je vecinski vlasnik koji drzi oko 41% dionica preglasan od strane "manjine".
Npr. nije uspio izglasati da revizor bude PriceWaterhouseCoopers?[emo_zacudjen]
Igre se nastavljaju. [emo_beztona]

Kako preglasan???
Pa skupština je tek 04.07.!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Kako preglasan???
Pa skupština je tek 04.07.!

Bila je izvanredna 28.05.
Redovna je 04.07. i za nju je RI opet postavio prijedlog da PWC napravi reviziju za 2012. Kazu da su opet nepravilnosti u FI.
Ovi “manjinski” prihvacaju samo Antares, UHY Rudan, Revidens i slicne revizore. PWC, KPMG ili sl. nisu neovisni – po njihovom. [emo_namigusa]

Ovdje je Auctor “držao konce”.
Ima li šanse da RIXECKER INVESTMENT KG preuzme kontrolu?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/V9hBvUzhbuPoJos36wbb6Q==.pdf

Vidim da su ostvarili dobit. Ako se nekome da napraviti kratku analizicu, bio bih zahvalan [emo_palacg]
Događa li se ovdje nešto?
Hoće li Rixecker konačno to preuzeti?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Vidim da su ostvarili dobit. Ako se nekome da napraviti kratku analizicu, bio bih zahvalan [emo_palacg]
Događa li se ovdje nešto?
Hoće li Rixecker konačno to preuzeti?

A sto analizirati? Prihodi idu malo gore, malo dolje. Dobit na razini statisticke pogreske. Vec godinama se upozorava na kreativno knjigovodstvo za sto je bilo vec i nekoliko naknadnih revizija koje su to i dokazale. Pa je zbog toga pitanje ima li uopce dobiti ili su mozda blize stecaju.

U nasoj drzavi sve funkcionira pa tako i netko sa 41% dionica uvijek biva preglasan od manjinaca koji, po svemu sudeci, za Hanfu ne djeluju zajednicki, a najjaci od njih ima 17% dionica. Zanimljivo je i da se na svakoj GS redovito pojavljuju manje-vise svi dionicari iz top10 sa fino ovjerenim punomocima i sl.

Hanfa je provodila/ provodi provjeru vezano uz zajednicko djelovanje, ali izgleda na obje strane. Samo cekam kada ce RI-u drmnuti obvezu objavljivanja javne ponude po npr. 10.000Kn.

Nije mi samo jasno sto upravljacka ekipa zeli? Nekretnina vise nema, tj. ne vrijede ni priblizno toliko kao npr. 2007. Poslovanje je u padu/ stagnaciji i mozda pred stecajem. Ne znam zasto se tako grcevito bore za ovu firmu? Sumnjam da vilicari i strojevi mogu osigurati bogatstvo vlasnicima. Opet, skupo su placali dionice (do 17.000kn) da bi unistili firmu za par milijuncica u svojim dzepovima.

Nek to dzentlmenski prepuste svabi jer vjerujem da oni to mogu bolje voditi nego sto se to sada radi. Imali su javnu ponudu po 3500 i to im nie bilo dosta, a ja ne vidim zasto bi to vrijedilo vise ako se ovako radi.

Izašli Financijski izvještaji za 3Q.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/MIV-fin2014-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Izdvajam meni neke od interesantnijih dijelova:
Operativna dobit za razdoblje iznosi 8.558 tis kn što je 50% više nego u istom razdoblju prošle godine. Dobit prije oporezivanja iznosi 4.354 tis kn, što je za 137% više u odnosu na dobit u istom razdoblju prošle godine.
EBITDA iznosi 12.871 tis kn što je 9% više u odnosu na prošlogodišnje razdoblje….

Tijekom razdoblja 1. – 9. mjesec zabilježen je ukupni rast prihoda od prodaje vlastitih proizvoda za 20% u odnosu na isto razdoblje 2013. godine.

Tržište Sjeverne Afrike i Bliskog Istoka bilježi rast u odnosu na isto razdoblje protekle godine za 39%.
….
Na tržištu Zajednice Neovisnih Država (ZND) ostvaren je rast od 214% u odnosu na 9 mjeseci 2013.g. te predstavlja tržište s najvećim rastom i potencijalom. Za to tržište razvijeni su neki novi proizvodi i proširen je nastup s ostalim proizvodima iz našeg asortimana.
U tijeku su aktivnosti oko izrade promotivnih materijala i izrade web stranicena ruskom jeziku.
….

… ma najbolje da pročitate sve bilješke na linku koji je gore. Bilješke su stvarno detaljne. I jedna bolja od druge…
Izgleda da je Rixecker konačno to doveo u red…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close