MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je li to bilo prekrcavanje iz lijevog u desni džep?
Hoće li se druga strana (AUCTOR) uključiti u igru?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Je li to bilo prekrcavanje iz lijevog u desni džep?
Hoće li se druga strana (AUCTOR) uključiti u igru?

Iskreno, nisam bas upoznat sa pozadinskim igrama svakog pojedinog ulagaca u MIV. Znam samo da se u proteklih 5 godina izredalo svakakvih igraca. Prvo su bivsi direktori prodavali svoje udjele (ostao samo Skenderovic), a KD skupljao. Tu je bio i Slavonac. Pa su onda uletali kojekakvi ulagaci kao Nexe, Laguna… Pa su se samarali i preglasavali na skupstini sa protuprijedlozima. Pa bivseg spijuna stavili za direktora…

Iskreno se nadam da ce njemci preuzeti upravljanje ovom firmom i da je nisu samo kupili za nekog domaceg igraca. Da se vec tu nesto poslozi, da se ubaci malo svjezeg kapitala i ostvari neka ocekivana profitabilnost.
Cudne se tu igre igraju. Gledajuci zadnje FI se vidi smanjenje dugorocnih obveza i povecanje kratkorocnih? Zalihe i obveze prema dobavljacima su isto znatno rasle? Imaju gotovih proizvoda za cijeli kvartal unaprijed, a sirovine i proizvoda za cijela 2 kvartala. Ne kuzim tehnologiju izrade, ali sumnjam da je potrebno imati bas toliko sirovine i proizvoda unaprijed. Nije mi bas jasno takvo poslovanje, ali ce se valjda vise znati ovaj kvartal.

BV cca 5.000

prodaja/s/ po dionici u 2011. cca 12.000 kn

Kupnja po 3050 u blok transakciji je ujedno i minimalna cijena u preuzimanju.

S obzirom na BV od 5.000 kn i s po dionici od cca 12.000 sa tendencijom rasta ovdje bi mogla biti
dodatna premija u pruzimanju.
Da li će to biti 4.000 ili možda 5.000 kn.

Ne razumijem da se do sada nije čistilo po 3.000.Pa ovdje se izgubiti ne može,a zaraditi može!

U MIV teće med i mlijeko!

Sumnjam da ce ponuda ici i lipu vise od ovih 3050. Ako zele vecinski udio onda bi se vec dogovorili sa nekim od top 10 vlasnika.
Neki fondovi su i do sada znali prodavati svoje pakete po nerazumno niskim cjenama pa se ne bih cudio da i ovdje to bude slucaj. Dionica nije likvidna i ovo im je prilika da unovce svoj mrtvi kapital.

P/S, BV, P/E … vuku svaki na svoju stranu. Trziste je jadno, firma ne posluje fantasticno pa ni cijena nije ona koju bismo zeljeli.
Apsolutno mi ne predstavlja problem sacekati jos koju godinu u nadi da ce novi vlasnik dovesti firmu u red i da se ostvari i neka dobit za dionicare. EU je bilo trziste za MIV, a nadam se da ce postati jos bolje ulaskom HR u EU. Besavne cijevi iz zeljezara u HR su imale 30% prelevana samo zato sto nisu iz EU. Ne znam kako je sa MIV-ovim proizvodima, ali ulazak u EU ipak prosiruje trziste.

Cak da bude ponuda od 4000-5000kn, sumnjam da bih je prihvatio vec bi radje pricekao jos neko vrijeme – barem sam na to navikao u ovim kriznim vremenim 🙁

Turek dobro radi, prihodi porasli 15%, nema gubitka već dobit.Koliko će to utjecati na ponudu.
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Hoce li vise ta ponuda za preuzimanje?
Rok je nekih 30 dana, a Hanfa ju mora odobriti u roku 14 dana. Bit ce da su predali u zadnji tren jer je proslo vise od 40 dana.

Kada zaista ide ova ponuda?

I dalje nista od ponude?!
Sad je ostala jedino opcija da su dostavili ponudu i da im ju je Hanfa vratila na doradu (to se znalo cesto dogadjati) pa ce to jos dodatno produziti rok.

Ne znam da li ce se nastaviti ova preje.avanja izmedju Slavonca i sada njemca? Mogao bi Slavonac (Auctor) na javnoj ponudi prodati svoj udio. Za ZB Invest znam da ce prihvatiti javnu ponudu ( ne znam o kojoj se kolicini radi) pa ce vjerojatno i vecina drugih fondova isto.
Ti supci fondovi kao po nalogu uvijek prihvacaju ponude za preuzimanje (sjetim se Plive, INA-e…) ako treba i po najnizim cijenama.

Bas me zanima sto ce sada Auctor (a i ostali) napraviti?


I dalje nista od ponude?!
Sad je ostala jedino opcija da su dostavili ponudu i da im ju je Hanfa vratila na doradu (to se znalo cesto dogadjati) pa ce to jos dodatno produziti rok.

Ne znam da li ce se nastaviti ova preje.avanja izmedju Slavonca i sada njemca? Mogao bi Slavonac (Auctor) na javnoj ponudi prodati svoj udio. Za ZB Invest znam da ce prihvatiti javnu ponudu ( ne znam o kojoj se kolicini radi) pa ce vjerojatno i vecina drugih fondova isto.
Ti supci fondovi kao po nalogu uvijek prihvacaju ponude za preuzimanje (sjetim se Plive, INA-e…) ako treba i po najnizim cijenama.

Bas me zanima sto ce sada Auctor (a i ostali) napraviti?

Ovo je izuzetne prilika da se fondovi riješe nelikviduša koje ne mogu kupovati i braniti cijenu jer im
je MCAP ispod 300 mil kn.Mislim da bi svi mali dioničari isto trebali prihvatiti ovu ponudu jer bi nakon
ponude za preuzimanje cijena mogla ispod 2.000 kn.
Nije MIV na 3.050 baš jeftin na ovakvom tržištu.Ali odluku treba donijeti tek kada dođe ponude,da li će se uključiti netko drugi.Jer MIV vrijedi više,ali ovo je idealno vrijeme za jeftinija preuzimanja


Ovo je izuzetne prilika da se fondovi riješe nelikviduša koje ne mogu kupovati i braniti cijenu jer im
je MCAP ispod 300 mil kn.Mislim da bi svi mali dioničari isto trebali prihvatiti ovu ponudu jer bi nakon
ponude za preuzimanje cijena mogla ispod 2.000 kn.
Nije MIV na 3.050 baš jeftin na ovakvom tržištu.Ali odluku treba donijeti tek kada dođe ponude,da li će se uključiti netko drugi.Jer MIV vrijedi više,ali ovo je idealno vrijeme za jeftinija preuzimanja

Slozio bih se.
Jedino sto je bilo i prije prilika izaci na malo visim cijenama. Ali, sto to njih briga – oni ne zaradjuju na rastu udjela vec na transakcijama i naknadama 🙂

MIV, nazalost nije biljezio niti dobre rezultate koji bi opravdali vecu cijenu. Njegov potencijal je po meni, to sto ima prostora za bolje rezultate. Na cca 200mil prihoda neka do kraja godine zarade 4mil sto je samo 2%. Dobit po dionici iznosi 267kn sto opravdava ovu cijenu na trzistu.
Kada bi samo poboljsali profitnu marzu na 6-7% to bi znacilo dobit od 800-900kn po dionici. Pitanje je kako bi u tim uvjetima trziste valuiralo MIV uz svu nelikvidnost. Zaj.. je u tome sto ta firma nikako da pocne kontinuirano ostvarivati neku dobit.
Iskreno se nadam da je namjera novog vecinskog vlasnika nesto napraviti od ove firme.

Vrijednost cijele firme je 45 milijuna kuna (6 mil EUR). Nekad se spominjala vrijednost samog zemljista u vlasnistvu firme ili sl. kao solidan potencijal.
45 milijuna je vjerojatno malo za firmu koja uprihoduje 200mil ali…

Ja nisam za prodaju po 3000Kn, ali ne bih drugima preporucavao da ucine isto.

Prometi na ZSE su totalna banana i ne mozes prodati likvidnih dionica za 50.000kn a da ne smlavis ponude na kupnji. Jadno.


I dalje nista od ponude?!
Sad je ostala jedino opcija da su dostavili ponudu i da im ju je Hanfa vratila na doradu (to se znalo cesto dogadjati) pa ce to jos dodatno produziti rok.


Napokon je izasla i ponuda za preuzimanje.
Prema ocekivanju na 3050 Kn.
Kasnilo je, prema ocekivanju, zbog zahtjeva Hanfe na dopunu i to 2 puta dopunjeno (27.7. i 16.8.).
Vaš link

Bit ce zanimljivo sto ce Auctor-ova uprava reci na ponudu?
Obicno je to cista kurtoazija pa svi ponudjenu cijenu proglase kao fer. Ovdje je problem jer sluzbeni Vecinski vlasnik treba dobiti misljenje o preuzimanju od Uprave postavljene od nesluzbenog vecinskog vlasnika.
Nadam se da ce ovi na ponudi skupiti jos koji postotak i napokon preuzeti poslovanje.

New Report

Close