MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@verdi
Je, preko 10% (skrbnički ZABA, dio) i lagano skuplja .

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

To sam i mislio ali nemam konkretnih dokaza. Znaš da su ovi firma 007 pa se skrivaju. Profesionalna deformacija. [lol]

who dares, wins


@verdi

btw, da li postoji neki način da se legalno sazna tko stoji iza skrbničkih?
npr. da sumnjam da se iza 2 skrbnička kod različitih banaka krije ista osoba i da ukupno ima preko 25%?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ne verujem da je tolko glup… Po nalogu Hanfe banke moraju da regulatoru pokažu ko se skriva iza tog računa.

Obavesti Hanfu, oboružaj se barem solidnim indicijama i prijavi takvu mogućnost koju si naveo u postu.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


@verdi

btw, da li postoji neki način da se legalno sazna tko stoji iza skrbničkih?
npr. da sumnjam da se iza 2 skrbnička kod različitih banaka krije ista osoba i da ukupno ima preko 25%?


Mislim da to ne može imati jer bi ga Hanfa otkrila. Jedino na drugu osobu ali i tu otkrivaju povezanost. Ili neki offshore sa dobro prikrivenim tragovima. Ako je skrbnički to ne znači da je tajan svima pa čak je moguće da su dionice pod hipotekom i samo zbog toga na skrbničkom.

who dares, wins

Ima svakakvih glupana na ovoj našoj burzi …
Ovo je bili o proceduri, da li je moguće doznati. Ne tvrdim da frishhut ima preko 25%.
Veća je sumnja da ekipa povezana oko "007" ima preko 25% (vrlo vjerojatno), ali kako to dokazati?
HANFA može sve otkriti, čak i povezanost ako to želi.
U slučaju BD62 su to dokazali. Ali i tamo nije išlo na njihovu inicijativu, već na pritisak malih dioničara i nekih fondova.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zna li netko kakvi su rezultati MIV-a za 2010?
I općenito kakvo je stanje, ima li narudžbi, proizvode li ili je još recesija?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Zna li netko kakvi su rezultati MIV-a za 2010?
I općenito kakvo je stanje, ima li narudžbi, proizvode li ili je još recesija?

Pošto su izvozno orijentirani vjerojatno će se stvari prije popraviti nego doma. Svaki tjedan nekoliko kamiona vozi robu u Njemačku. Samo što to nema nikakav utjecaj na cijenu dionice. Ovako može još dugo potrajati. Kakva cijena takva i likvidnost.

who dares, wins

@verdi
Vidim sa i upućen. Može li još malo detalja?
Misliš da imaju posla?
Zar i MIV ne bi trebao prijavljivati burzi svaki značajniji sklopljeni ugovor, kao što to radi npr. DLKV?

P.S.slažem se sa tvojom opaskom "Kakva cijena takva i likvidnost."

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

kad u kompaniji prihodi počnu padati, a gubitak u kvartalu se pojavi i uz značajno rezanje rashoda, tad se slobodno može reći da je trend poslovanja promijenio pravac…i sad je zadnji čas da većinski vlasnici prodaju kompaniju…ukoliko i u četvrtom kvartalu iskažu pad prihoda u odnosu na isti kvartal 2009., a pojavi se i novi gubitak, tad imamo potvrdu novog trenda poslovanja, prema dolje, i neminovni daljni pad cijene dionica miv-r-a [sad]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ovi jedva čekaju da ju prodaju ali na jedno 10 000 kn ako i to nije malo. FI na ovakvim firmama ne govore apsolutno ništa.

who dares, wins

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.994 13,28 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. PBZ D.D. 1.775 11,82 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 1.562 10,40 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./KD VICTORIA FOND 1.499 9,98 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 858 5,71 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 856 5,70 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. MAVOTA D.O.O. 737 4,91 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. NEXE GRUPA D.D. 587 3,91 Osnovni račun NAŠICE, HRVATSKA
9. CENTAR BANKA D.D. 450 3,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SKENDEROVIĆ HRANISLAV 313 2,08 Osnovni račun MADŽAREVO, HRVATSKA
Ukupno: 70,79

Evo novi igrac na broju 7. sa 587 komada a HPB kraci za isti broj

New Report

Close