Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mirovinski fondovi spašavaju državu od bankrota, to je največa katastrofa, umjesto da država vodi brigu o tržištu kapitala, pomaže gospodarstvu u krizna vremana, mi sad svi moramo ustvari odricat se ne znam čega sve ne da bi državu spasili od bankrota, a onda tek tko preživi samostalno ovu krizu taj je sretan, mišljenja sam da če ovdje biti gadnih problema i da se nečemo lako izvuč iz ove krize, zašto?? E, vidite, zato što je premijer tvrdoglav ko mazga i teško če prihvatiti sugestije i prijedloge stručnih ljudi, a sve na štetu svih nas. Drugi su odmah rekli, u banani smo treba nam pomoč i dobili su je, a mi se busamo u prsa kako nam je bankarski sustav stabilan, je, slažem se, ali ne može ni on opstati bez gospodarstva, a da bi banke i opstale gospodarstvo mora funkcionirati. Banke ne žele više posuđivati novac državi i tu se vračamo na početak, novac su dali mirovinci i to je rizik koji su oni preuzeli u ime svih nas, psudili su novac sa večom kamatom da bi se servisirali krediti sa nižom, jedno jednostavno pitanje svima; Kud to vodi???????

U bankrot, bojim se. [bye]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


27. studeni 2008.

Jučerašnja u potpunosti odbijena obrnuta repo aukcija bila je šok za sve financijske institucije. Također se za rezultate čekalo do 17h tako da je bilo prekasno za sudionike da reagiraju na novu situaciju. Zajedno sa aukcijom dvogodišnjeg trezorca za čiju je namiru danas iz sistema je otišlo preko 8,5 milijardi kuna. Na takav manjak će se reagirati povećanjem kamatnih stopa i masovnim zahtjevima za lombardni kredit.
http://www.rba.hr

hm, roha stišće likvidnost
ima li tko kakav komentar?

Loše, loše. Oporavak burze sve je dalji. Likvidnost na ZSE bit će sve manja, a svakih par dana imat ćemo potope kao onaj jučerašnji od -5,3%.
MMF predviđa da će 2009. biti puno gora od ove godine. Pa kud će lošije nego što je?? [bye]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ne da će 2009. biti gora,već je danas u Otvorenom najavljena moguča recesija u 2009.
Sada vidimo zašto su mirovinski fondovi morali kupovati obveznice.
U pitanje dolazi refinanciranje dugova-Šuker.
Upravo smo slušali u Otvorenom,nije 2009 samo u pitanju.
I 2010.
Koma.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Ne da će 2009. biti gora,već je danas u Otvorenom najavljena moguča recesija u 2009.
Sada vidimo zašto su mirovinski fondovi morali kupovati obveznice.
U pitanje dolazi refinanciranje dugova-Šuker.
Upravo smo slušali u Otvorenom,nije 2009 samo u pitanju.
I 2010.
Koma.

Da je ekipa znala upravljat državnim proračunom kako spada, mirovinci danas ne bi morali kupovati obveznice u ovoj količini. Ostaje nada da će bar refinanciranje dogovoriti nešto bolje…

Uostalom sad imamo ekonomsko vijeće, ko misli da će kod prvog prosvjeda zaključci vijeća biti ignorirani [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close