Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Mirovinci upisali 2,65 mlrd kuna trezorskih zapisa

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Lopina
Sta jos rec…..
bravo majstore…nekom je casa do pola prazna nekome je puna
ja sam ovaj drugi……

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Likvidnost na burzi mogu povećati banke tako da povećaju svoje udjele u vlastitim OIF-ima. To će se i dogoditi kada im se iz inozemstva vrati dio sredstava koje su slali svojim maticama kao osiguranje likvidnosti. Naša burza će zbog toga kasniti za stranim , ali kad tad doći će na svoje.

A ovaj angažman s fondovima je dobar za državu, ali relativno loš za naše mirovine.


..mislim da je ovaj put Lopina u pravu.

ovo nije nista novo.
a i OMFovi dobijaju svaki mjesec..koliko?400mil?ne znam tocno.. [yawn]

a uostalom, niste valjda od njih ocekivali spas [lol] [lol] [lol]

Jeste smiješni, pa nije tu bitna burza i dionice nego bačenih 2,5 milijardi kn mirovinskog
fonda u državne obaveznice a država je na dugu 90% BDP-a i nema šanse da to nikad vrate….
kakve dionice, ovo gledam ko neko ko puni mirovinski fond a ta lova odlazi na punjenje
državne raznorazne uzaludne potrošnje…..mislim pogledajte samo smjer DEFICITA koji
dovoljno govori da idemo prema bankrotu…

Malo ste zabrijali svi skupa. I ja mislim da je Lopina u pravu. A tko vam je dizo dionice zadnjih 4 godine? Pa OMF-ovi tek od ove godiine su krenuli u JDD, a prije su kupovali nekoliko blue chipova. Za mene je puno bitnija činjenica da su mali u cashu ili većinom u cashu. Sve OK. Jebiga, ja na mirovince nisam ni računo, pa to je bilo jasno još nakon prodaje Ine. Tresla se brda rodio se miš. Dionice su sada podcijenjene kako god okreneš i to je jedina istina, šta vas toliko brine tko će kupovat? Tko je danas skino milju kuna IGH po asku ujednoj transakciji? Šta ja znam, moja baba možda. Tržište će samo sebi definirat put. Ajd živjeli!

I'LL BE BACK


Malo ste zabrijali svi skupa. I ja mislim da je Lopina u pravu. A tko vam je dizo dionice zadnjih 4 godine? Pa OMF-ovi tek od ove godiine su krenuli u JDD, a prije su kupovali nekoliko blue chipova. Za mene je puno bitnija činjenica da su mali u cashu ili većinom u cashu. Sve OK. Jebiga, ja na mirovince nisam ni računo, pa to je bilo jasno još nakon prodaje Ine. Tresla se brda rodio se miš. Dionice su sada podcijenjene kako god okreneš i to je jedina istina, šta vas toliko brine tko će kupovat? Tko je danas skino milju kuna IGH po asku ujednoj transakciji? Šta ja znam, moja baba možda. Tržište će samo sebi definirat put. Ajd živjeli!

neki će se iznenaditi kad Tomica napiše članak o kupovini mirovinaca…danas sda…

Heaven or Las Vegas

Ja sam za svaki slučaj zapisao tko je vodio fondove u ova turbulentna vremena. Ja lovu sigurno nisam ispušio. Pokucati ću na vrata onome tko je vodio moj fond i kulturno ga zamoliti da mi isplati razliku. [cool]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

možete se praviti ludi i tvrditi da to nema veze s našim TK, ali zavaravate samo sebe. to je jaaako loša vijest za naše TK i imat će dalekosežne (loše) posljedice. a znate li što je najgore? što državi ovo NIJE dovoljno za pokriće ogromnih dugova….a mirovinci imaju još nešto keša na računima, prijeko potrebnog državi [bye]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

gledajte ljudi zasto bi dali raznim stranim fondovima 2 miljarde kuna sa naseg TK nek izlaze sa nulom ako hoce lovu vuci u svoju drzavu, dok nasu drzavu treba spasavati.Ako drzava rikne,riknut ce ne samo TK nego sve.Lako za nase trziste kad dodju bolja vremena kod nas i u svijetu dignut ce se ponovo sa malim ili velikim parama 100-200-400%,kad ce to biti pa nije ovo ulaganje na 1godinu.Treba biti strpljiv i iskoristiti ovo vrijeme za bogacenje a onaj ko je zaglavio vratit ce mu se ulozeno umanjeno za inflaciju

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

[thumbsup] Konačno da se javno objavi mirovinski fondovi našim novcom predviđenim za mirovinu uništili su Hrvatsku burzu tako da smo duplo izgubili. Obezvrijedili su dionice pa je pala vrijednost fonda uništili su burzu pa gubimo na burzi i kao ulagači. Sve to uz blagoslov i znanje naše vlade a mi prozivamo Samadola ? Ne Sanader i vlada su nam priredili ovaj financijski inžinjering.Zato Američka ,Azijske i Europske burze rastu a naša korak naprijed nazad dva i tako iz dana u dan iz mjeseca u mijesec mučno klizimo prema dnu.Bilo bi puno poštenije da su nam otvoreno oteli i zapljenili dionice nego ovako KAO gubimo na burzi. Ne ovo je p……
Zato drugi puta mislite za koga glasujete za ove nikada nikada više.
[lol] [angry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Likvidnost na burzi mogu povećati banke tako da povećaju svoje udjele u vlastitim OIF-ima. To će se i dogoditi kada im se iz inozemstva vrati dio sredstava koje su slali svojim maticama kao osiguranje likvidnosti. Naša burza će zbog toga kasniti za stranim , ali kad tad doći će na svoje.

A ovaj angažman s fondovima je dobar za državu, ali relativno loš za naše mirovine.


Potpuno se slažem.Kada tržište vani raste, mi stagniramo,ili ako vani pada mi padamo više.Relativno sve više zaostajemo tj postajemo jeftiniji..Vlasnicima banaka ova kupnja trezorskih zapisa i odgovara
jer se mirovince ne mora optuživati kao dežurne rušitelje tržišta.Ali oni mogu bez problema,a
naročito OIF rušiti ili zaustavljati rast kako bi vlasnici/stranci/na miru kupili ono što im odgovara
na našem tržištu.Ali u svemu tome trebaju i oni biti mudri i krcati se bez konkurencije,te ulaziti
ne na dnu nego blizu dna dok su sami.Tada je najjeftinije i zagarantiran ekstra profit.I zato onaj
tko je u dionicama nebi trebao izlaziti,jedino radi ulaska u neku povoljniju poziciju.Za čekati u kešu
isto treba imati hrabrosti.Jer i to može biti propuštena šansa.
Mene su danas potrefili i JDPL i TNPL,ali sam spušija na INGR.Zapravo nisam spušija,ali nisam ni zaradija.Da sam bija u kešu zaradija nebi ništa,a ovako crobex o,10 a ja +5.


[thumbsup] Konačno da se javno objavi mirovinski fondovi našim novcom predviđenim za mirovinu uništili su Hrvatsku burzu tako da smo duplo izgubili. Obezvrijedili su dionice pa je pala vrijednost fonda uništili su burzu pa gubimo na burzi i kao ulagači. Sve to uz blagoslov i znanje naše vlade a mi prozivamo Samadola ? Ne Sanader i vlada su nam priredili ovaj financijski inžinjering.Zato Američka ,Azijske i Europske burze rastu a naša korak naprijed nazad dva i tako iz dana u dan iz mjeseca u mijesec mučno klizimo prema dnu.Bilo bi puno poštenije da su nam otvoreno oteli i zapljenili dionice nego ovako KAO gubimo na burzi. Ne ovo je p……
Zato drugi puta mislite za koga glasujete za ove nikada nikada više.
[lol] [angry]

ja te podržavam potpuno [angry] [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


[thumbsup] Konačno da se javno objavi mirovinski fondovi našim novcom predviđenim za mirovinu uništili su Hrvatsku burzu tako da smo duplo izgubili. Obezvrijedili su dionice pa je pala vrijednost fonda uništili su burzu pa gubimo na burzi i kao ulagači. Sve to uz blagoslov i znanje naše vlade a mi prozivamo Samadola ? Ne Sanader i vlada su nam priredili ovaj financijski inžinjering.Zato Američka ,Azijske i Europske burze rastu a naša korak naprijed nazad dva i tako iz dana u dan iz mjeseca u mijesec mučno klizimo prema dnu.Bilo bi puno poštenije da su nam otvoreno oteli i zapljenili dionice nego ovako KAO gubimo na burzi. Ne ovo je p……
Zato drugi puta mislite za koga glasujete za ove nikada nikada više.
[lol] [angry]

a za koga? milanovića? možda da izađe prvo i z puberteta? možda da osnujemo stranku razočaranih investitora.. garant pola miliona glasova [lol] samo se bojim da ne bi ostao kamen na kamenu nakon što tu prođu forumaši..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close