MiFID 2 regulativa – prednosti i nedostaci

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MiFID 2 regulativa – prednosti i nedostaci

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jgalt@
nemam ništa protiv slobodne trgovina ali sam za to da se smanji mogućnost manipulacije i iluzija kakvih smo se nagledali u godinama iza nas.
spreman sam platiti više ali u paketu ide i podaja po više pa ne vidim kako bi netko mogao biti na gubitku
osim ako se nije bavio ili bi se bavio….
ako takvi digu ruke od ovog marketa biti će to dobitak za nas koji ostajemo.
neka se trguje više i neka se trguje sa povjerenjem.
što od toga tebi ne odgovara?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U godišnjem izvješću moći će se Gažićka pohvaliti sa uvedenim novitetom.
Nakon što se izborila sa neoporezivanje trgovanja tj. kapitalnih dobitaka,
nakon što mjesecima kasni sa objavljivanjem ključnih informacija (slučaj Pevec)
nakon što joj dionica katastrofalno stoji, a promet burze je jako slab napokon
su i za Ivanu Gažić stigli trenutci slave – uvođenje besmislene regulacije trgovanja.
“Bravo” sve bolje od boljeg. Najbolje da su uvede samo trgovanje petkom kao sajmeni dan.
Glavno da se ne radi previše i da je plaća dobra. Pozerstvo na entu.

u tijeku je intenzivnija trgovina na thnk gdje do izražaja dolaze prednosti ove nove regulative.
beskonaćno liparenje bi ubilo trgovanje i otvralo puno sumnji.
još jednom lajkam za razliku od drugih stvari koje nisu za pohvalu ali pošto nisu ovdje tema…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vaš link …

ja tu nikakve prednosti ne vidim. životno iskustvo mi govori da sve novine koje su uveli na zse je u biti bio jedan veliki korak u nazad.

who dares, wins

New Report

Close