MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje osim izvješća nema nikakve obavijesti

Danas nešto živnulo, jel se kaj pozitivno događa ili?

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/MGMA-fin2016-3Q-NotREV-N-HR.pdf

netko stalno kupuje ove dionice.

Kad se sjetim ove dionice….kupio sam je na IPO-u po 243 kn i prodao nešto malo kasnije po 316 kn….
Išao sam u IPO sa 100.000,00 kn, a kupio za svega 20-ak tisuća kuna. Zarada na ovoj dionici mi je bila 6.500,00 kn…:-))

Čim se oni uopće više bave?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pa što mi nisi prije javio za to? Mogao sam i ja kupit 3D printer i izlistat se na ZSE….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Fizička osoba podnosi prijedlog za otvaranje stečaja za neisplaćenu plaću na pogrešnom obrascu.

Prijedlog se odbija i troškovi pokretanja ne postoje.

Zatim FINA pokreće isti postupak zbog dugotrajne blokade računa a Porezna uprava ne provede pravomoćno rješenje o otpisu duga.

Kakva je to zavrzlama ovdje?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Prijedlog FINA-e u privitku

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Zašto je Magma 21 u likvidaciji?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

“….kaže Fižulić. “Magma 21 provodi plan koji su svojim glasovanjem na Fini prošle godine vjerovnici masovno podržali, a temelji se na razvoju projekta 3D printera.

100mil.
dolara tržišna je vrijednost sličnih platformi u svijetu
Riječ je o realizaciji posebnog poslovnog modela koji je novost u globalnim razmjerima, što ne ovisi o sudskom raspletu, nego o tome kako će ga prihvatiti globalno tržište. Projekt prati Zagrebačka banka s 40 milijuna kuna kredita”, kaže Fižulić. Ishod predstečajne nagodbe Magme ovisi o tome kako će sud tretirati žalbu koju je na predstečajni plan uložila Privredna banka Zagreb. Kada će postupak završiti, ovisi pak o tome koliko će vremena trebati za donošenje pravomoćne odluke. Trgovački sud u Zagrebu žalbu bi ovih dana trebao proslijediti Magmi na očitovanje, a potom će predmet otići na Viši trgovački sud radi konačne odluke. U smislu ishoda čitavog slučaja moguće su dvije opcije.

Ako predstečajna nagodba Magme uspije, dionice vjerovnika koji su potraživanja zamijenili za vlasničke udjele imat će određenu vrijednost, onu koju će definirati tržište. U drugom slučaju, ako Magma završi u stečaju, naplatili bi se u stečajnoj masi, opet iz imovine Magme 21 i tržišne vrijednosti projekta. Kako pojašnjava Fižulić, Magma 21 kreirala je i pustila u rad novu globalnu platformu nazvanu “like figures” na engleskom jeziku. Prva je, kaže Fižulić, te vrste u svijetu, što ne mora biti garancija uspjeha, ali indikativno je da su slične platforme nedavno na tržištu dosezale vrijednost od oko 100 milijuna dolara.”

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Tido prodaje dionice, ali tko ih kupuje, nešto malo Pap Danika, a ostatak ?

New Report

Close