MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@calipso
Da, čudno to zvuči taj rok ne kraći od 30 dana, ali ja ne vidim nikakav problem, jer ako je:
“…U slucaju da bilo koji od vjerovnika iz gornje tablice br. 2 po pozivu Duznika objavljenom na web stranicama FINA-e i Zagrebacke burze, u roku koji nece biti KRACI (?!!!) od 30 dana, ne upise dionice i ne sklopi ugovor o unosu potrazivanja u temeljni kapital Duznika, smatrat ce se da je otpisao svoje utvrdjene trazbine prema Duzniku, a na sto Duznik pristaje…”
onda je ovo boldano.
Ako 31. dana, i sve što je kasnije od toga, ne upišeš dionce i ne sklopi se Ugovor, onda je vjerovniku otpis.
Neki pravnik?


Upravo zbog toga što poziv nije bio objavljen na web stranicama FINE, već samo na zse.hr i magma.hr omogućen je dodatni rok od 30 dana za upis dionica ukoliko netko ima namjeru… pa je sada ispravljena i ta formalnost i nalazi se na web stranicama FINE

Poziv za upis dionica je na FINA stranicama objavljen 20.10.2014. Zasto se netko sad nasao zaliti uopce? Ima sasvim dovoljno vremena da upise dionice, pise lijepo od 28.10.2014. do 28.11.2014.

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=22-2-286AE2F44092AD6AF1CE62ADCFB678BC

Uzeo sam si malo vremena da proucim nabrzak zakone, tako da, tu je moj osvrt:

Zakon o predstecajnoj nagodbi – http://www.zakon.hr/z/543/Zakon-o-financijskom-poslovanju-i-predstečajnoj-nagodbi

Pravni lijekovi
Članak 30. (NN 144/12, 81/13)

(1) Protiv rješenja može se izjaviti žalba, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.
(2) Rok za žalbu je osam dana.
(3) Ako je ovim Zakonom propisano da se rješenje mora dostaviti određenim osobama, rok za podnošenje žalbe teče od dana dostave rješenja, a za ostala rješenja protekom osmog dana od dana objave na web-stranicama Financijske agencije.
(4) Žalba se podnosi prvostupanjskom tijelu koje je donijelo rješenje. O žalbi odlučuje Ministarstvo financija, Samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak.
(5) Prvostupanjsko tijelo dužno je žalbu dostaviti drugostupanjskom tijelu u roku od tri dana od njezinog primitka.
(6) Drugostupanjsko tijelo dužno je odlučiti o žalbi u roku od osam dana od primitka žalbe.
(7) Žalba protiv rješenja ne odgađa izvršenje rješenja.
(8) Protiv zaključka nije dopuštena žalba.
(9) U postupku predstečajne nagodbe ne može se tražiti povrat u prijašnje stanje, niti podnositi prijedlog za obnovu postupka.

Odgovarajuća primjena Zakona o općem upravnom postupku
Članak 31.
U postupku predstečajne nagodbe odgovarajuće se primjenjuju odredbe Zakona o općem upravnom postupku, ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

Evo jos link na temu o Zakonu o Upravnom postupku – Izvanredni pravni lijekovi u upravnom sporu – http://www.iusinfo.hr/dailycontent/Topical.aspx?id=14248

Vjerujem da zakon o PSN govori sve, samo ga treba procitati…

– 05.11.2014. je NAVODNO podnesena zalba na RJESENJE – http://zse.hr/userdocsimages/novosti/J4kaUbc2desiaTZG9Tvr6w==.pdf
RJESENJE je doneseno 24.01.2014., rok za prijavu zalbe je 8 dana od donosenja rjesenja ili od objave na FINA web stranicama (a doticno je pak objavljeno 27.01.2014 11:17)
– Zalba se podnosi prvostupanjskom tijelu (Trgovacki sud) i izgleda da je podnesena i da je vec proslijedjena drugostupanjskom tijelu (Visi trgovacki sud, ako dobro shvacam)
– Drugostupanjsko tijelo (Visi trgovacki sud) ima 8 dana da donese odluku o zalbi, no s obzirom da netko kasni dobrih 9 mjeseci, ne vidim kako je ovo moguce
– ZALBA PROTIV RJESENJA NE ODGADJA IZVRSENJE RJESENJA

Dakle, danasnji pad cijene je rezultat problema drhtavih rucica koje u zivotu nisu zakon procitale…

Molio bih da me netko sa malo vise iskustva u citanju zakona ispravi ukoliko sam nesto krivo iznio…

I opet, standardni disclaimer – autor posjeduje dionice MGMA-R-A, ovo nije poziv niti na kupnju, niti na prodaju.

Jel to odgođen početak rada za tjedan dana?


Jel to odgođen početak rada za tjedan dana?

Da sad kazem jesam rekao.[emo_smijeh]
(Pogledati moj post od 21.10. na str. 435)



Jel to odgođen početak rada za tjedan dana?

Da sad kazem jesam rekao.[emo_smijeh]
(Pogledati moj post od 21.10. na str. 435)
[/quote]

Notion

Priznajem da si me iskreno nasmijao [emo_smijeh]

Hvala Luki.

Neki novi info, ili se daytrejderi zaigrali….???

likefigures.com kreće za 6 i kusur dana….da li?

….za sad,da.

Hoće li li povući do petka day traderi ili u ponedjeljak.


Hoće li li povući do petka day traderi ili u ponedjeljak.

Nebitno… Stvar je u tome što se nitko nije potrudio iskreno proučiti i još bitnije razumjeti koncept poslovanja koji slijedi…

Netko skuplja po asku.

New Report

Close