MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


moguće naravno, ali treba pričekati i vidjeti tko su ti vjerovnici jer realno je jako teško trenutno prodati 300k dionica Magme (ako ne i nemoguće)…osim ako paralelno ne objave dobivanje licenci pa se malo pokrene trgovina…u bilo kojem smjeru

Slažem se.

Čini mi se da bi se ovdje mogao “pripremiti teren” za budući iskrcaj nekih dioničara. Cijena se polako diže na mizernim prometima, uskoro će lipanj i puštanje stranice u rad što je samo po sebi inf. koja bi generalno trebala biti pozitivan okidač, neka se još objavi vijest o licencama i početku prodaje i opet će se skupiti određen broj kupaca na bidu, pa “namira” može započeti.

GS je tek početkom rujna, a zamjena tražbina za dionice krajem istog mjeseca, tako da tek nakon toga očekujem malo veći interes za MGMA, ali teško mi je predvidjeti što bi to moglo značiti za cijenu dionice. Zato mi se čini da ćemo se još nekoliko mjeseci vrtiti između 1,50 i 3kn, a onda – tko zna.

Sigurnost je u predvidljivosti, a ovdje nije moguće biti dalekovidan i predvidjeti budući razvoj situacije.

izdaje se skoro 30 milijuna novih dionica [emo_vrtimise][emo_vrtimise]

Magma izdaje 29,8 milijuna dionica

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Za izdavanje dionica se znalo još prije 4 mjeseca i po nagodbi je da se vjerovnici tako isplate. Održali su sastanak sa bivšim zaposlenicima, isplatili im dio, izbacuju redovno izvješća i sve novosti, prate plan nagodbe. Meni se čini da Magma djeluje uredno i po planu. Ako bi i stranica krenila sa radom kada je i planirano i ako Fižuliću sve stvarno i prođe, ja ne vidim zašto Magma ne bi bila i jače nego što je nekada bila.


… ja ne vidim zašto Magma ne bi bila i jače nego što je nekada bila.

ovo je loš vic…svakome tko objektivno gleda na ovu dionicu i cijelu priču jasno je da je ovo sa 3D printanjem samo slamka spasa koja je odgodila stečaj na neko vrijeme.
a druga strana medalje je – valjda je svima jasno što će biti kad vjerovnici upišu nove dionice i počnu ih kipati po kupnji da se domognu keša dok još ima kupnje

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

@kosor 1 , onda se postavlja se pitanje zašto je uopće g.f. išao u psn ako je sigurno da će u stečaj , pa zašto bi se onda zahebavao i trošio enerriju cijelo ovo vrijeme ako zna kakav će biti kraj sa firmom.situacija jest teška , ali činjenica jest da je jedan korak pozitivno prijeđen (psn ) . a sad , ako dobro odigra ovo drugo poluvrijeme sa 3d , ima šanse.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


izdaje se skoro 30 milijuna novih dionica [emo_vrtimise][emo_vrtimise]

Magma izdaje 29,8 milijuna dionica


i tko ih ima ,i po kojoj cjeni je pretvoren dug .

1 dionica =10 kn.

a kada uskoro objave potpisane licence i info o partnerima ,bit će zanimljivo , još tijedan-dva..


@kosor 1 , onda se postavlja se pitanje zašto je uopće g.f. išao u psn ako je sigurno da će u stečaj , pa zašto bi se onda zahebavao i trošio enerriju cijelo ovo vrijeme ako zna kakav će biti kraj sa firmom.situacija jest teška , ali činjenica jest da je jedan korak pozitivno prijeđen (psn ) . a sad , ako dobro odigra ovo drugo poluvrijeme sa 3d , ima šanse.

a koji su izbor imali vjerovnici? ili odmah proglasiti stečaj i sve izgubiti ili sve to prolongirati na neko vrijeme kroz PSN i nadajući se čudu u vidu 3D printa.
ajmo to drugačije postaviti – bi li ti sada dao svoj keš magmi da krene u ovaj posao sa 3D printom nakon što si vidio kako su spaljenje stotina milijuna kuna (cijena dionice nekad je bila 250 kn!)…uvjeren sam da ne bi! a koga god da traže keš, tražit će im garancije! tko će im dati garancije? što će dati pod hipoteku?
sad se možete samo nadati čudu jer kad vjerovnici krenu s prodajom dionica bit će gadno…

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

nije mi jasno sto neki ovde govore.. dugorocno je bolje da vjerovnici krenu prodavati dionice po ovim cijenama jer ce dobiti dionice po nominalnoj cijeni od 10kn (zakonski minimalna nominalna), ako krenu te iste dionice prodavati po ovim cijenama znaci da ce im dug biti isplacen ali neizravno ce magma biti u dobitku a oni u gubitku 8 kuna po dionici.. primjer: dug od 10 milijuna kn ce biti isplacen sa milijun dionica nominalne cijene 10kn, ako sada prodaju te dionice oni ce ukupno dobiti 2 milijuna kuna umjesto onih 10 milijuna, tj. da bolje objasnim, magma ce cijeli dug od 10 milijuna neizravno isplatiti sa 2 milijuna kuna.. kratkorocno ce biti gore za dionicare i magmu jer ce cijene naravno padati ali da neki vjerovnik prihvati gubitak od 90% unatoc PSN i losoj situaciji u magmi mi stvarno nema smisla

…. pa baš iz tog razloga što dosta gube očekujem početno pumpanje cijene. a netko je govorio o rasponu 2-3 kn.to bi moglo potegnuti jače.kasnije ,tko se bolje snađe u tom cirkusu…osim toga, činjenica je da je određeni dio ekipe iz top 10 kupovao dionice , cca 200000 komada.valjda ljudi imaju neke planove…

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ok, mozda bas nisam pratio detaljno sve psn ali moze li mi netko od ekipa na forumu dati primjer nekog velikog vjerovnika koji je nakon debt to equity zamjene iskrcavao te dionice na burzi….recimo neka banka…jer to konstantno nabrijavanje kako ce veliki vjerovnici iskrcavati nove dionice dobivene u za
mjenu za potrazivanja na burzi su po meni notorna glupost….ne kazem da ih nitko nece pokusati unovciti ali sigurno ih nece prodavati kao mi mali po bid ask metodi


ok, mozda bas nisam pratio detaljno sve psn ali moze li mi netko od ekipa na forumu dati primjer nekog velikog vjerovnika koji je nakon debt to equity zamjene iskrcavao te dionice na burzi….recimo neka banka…jer to konstantno nabrijavanje kako ce veliki vjerovnici iskrcavati nove dionice dobivene u za
mjenu za potrazivanja na burzi su po meni notorna glupost….ne kazem da ih nitko nece pokusati unovciti ali sigurno ih nece prodavati kao mi mali po bid ask metodi

Ne bih se kladio u ovo. Jeste li vi vidjeli koliki je broj vjerovnika koji će dobiti dionice u zamjenu za tražbine? Gotovo njih 600! Neki će dobiti doslovno 1 dionicu, a neki do 2 mil. dionica, dok će većina njih dobiti pak po nekoliko desetaka tisuća komada, taman da to unovče na burzi bez puno muke.

Ponavljam, iako realno ne bi trebalo biti značajnijih promjena sve do izvješća za 3Q kada će se vidjeti početni (ne)uspjesi ovog projekta, moguće su svakakve turbulencije.

Još uvijek mi je smiješno da netko kontinuirano drži ovu dionicu na životu kupujući po 400, 500, 1000 komada na dnevnoj bazi, ono, tek toliko da ne padne u nekakav zaborav, hehe…


ok, mozda bas nisam pratio detaljno sve psn ali moze li mi netko od ekipa na forumu dati primjer nekog velikog vjerovnika koji je nakon debt to equity zamjene iskrcavao te dionice na burzi….recimo neka banka…jer to konstantno nabrijavanje kako ce veliki vjerovnici iskrcavati nove dionice dobivene u za
mjenu za potrazivanja na burzi su po meni notorna glupost….ne kazem da ih nitko nece pokusati unovciti ali sigurno ih nece prodavati kao mi mali po bid ask metodi

Veliki broj se nece ni prijaviti prepostavljam.. dok sam gledao popis vjerovnika naisao sam na marvel animation prema kojima magma ima dug od 75 milijuna kuna (vjerojatno licencije i slicno).. ne vjerujem da ce oni uopce prijavljivati a i da prijave ne vjerujem da ce na burzi prodavati svoje dionice.. na neki nacin magma ima veliku prednost zbog svoje proslosti jer veliki broj vjerovnika cine strane kompanije, uz marvel tu su jos neke tvrtke od kojih su kupovana prava i licencije, iz europe ista stvar,a od “domacih” najveca potrazivanja od hypo leasing, croatia osiguranje i velika potrazivanja od tvrtke tido d.o.o. kojoj je vlasnik magma d.d. a nalaze se i u istoj adresi.. grad zagreb jedan od vecih isto sa 6 milijuna kuna.. vec sam napisao da ako krenu prodavati da ce dugorocno biti bolje ali sada sam sve vise uvjeren da nece prodavati.. ne smijemo ni zaboraviti prihode od prodaje imovine koji sve skupa iznose oko 80 milijuna kuna.. uz sve ovo kopiram i izjavu od gospodina fizulica (19.01.2014) “Kad dionica Magme d.d. dosegne vrijednost od deset kuna, svi vjerovnici u cijelosti će namiriti svoje tražbine, zajedno s kamatama.”

Ako nekome trenutno nisu jasne sve stvari u vezi magme neka slobodno pita na temi..

New Report

Close