MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

goranko.fizulic@magma.hr
evo pa piši…

Vaš link …http://zse.hr/UserDocsImages/financ/MGMA-fin2014-1Q-NotREV-N-HR.pdf

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/MGMA-fin2014-1Q-NotREV-N-HR.pdf

dobit kao u najboljim danima, jel to 3Dprintaju ?[emo_zacudjen]

1. Prihodi od prodaje 112.526
2. Ostali poslovni prihodi 47.547.212
Manji dio prihoda ostvaren je prodajom udjela u drugim društvima a
veći dio je posljedica djelomične provedbe okončanog postupka predstečajne nagodbe. ( http://magma.hr/wp-content/uploads/2014/04/Izvje%C5%A1%C4%87e-Uprave-1Q-2014.pdf )
Otplaćivanje dugova kreće 1.1.2015. ( iz zapisnika o okončanoj predstečajnoj nagodbi )
Likefigures stranica je i dalje u izradi i po zadnjem intervjuu bi trebala krenuti sa radom u lipnju.
I Lukež Ivan i Florijan su ostali na istoj količini dionica.
Sve to izgleda jako obećavajuće, pogotovo sa tolikim prihodom, ali zašto cijena i dalje pada ? Netko zna nešto više ?

S jedne strane očit je pad prometa na ZSE i korekcija cijena skoro svih dionica zbog slabijih financijskih izvještaja u Q1 2014. Ta atmosfera se naravno prelila i na Magmu. S druge strane proces obnove poslovanja spletom okolnosti predstečajne nagodbe relativno dugo traje i naravno da se bez konkretnih vijesti ne može očekivati rast cijene dionice Magme. Sada su bitna dva faktora. To su licence i početak rada web stranice. Samo takve vijesti će povećati cijenu dionice jer je nestalo investitora koji su spremni bez većeg faktora sigurnosti kupovati dionicu.

ali tada će biti znatno skuplja, realno je malo dionica i na asku i na bidu i spread je veliki….ali je vrlo špekulativno


Sada su bitna dva faktora. To su licence i početak rada web stranice.

ima i 3. faktor koji je najbitniji – mogućnost stečaja! od okončanja PSN do sada de facto nema ničeg konkretnoga, rashodi rastu, prihoda nema

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Smatram da u ovom trenutku stečaj nije rješenje. Naime, bankama je previše novca ostalo zakopano u Magmi d.d. da bi ga se sada samo tako odrekle. Njihov interes je da tržišna cijena dionice dostigne nominalnu cijenu… S druge strane korektno je najavljeno da web stranicu ne treba očekivati prije ljeta… 3D printeri danas printaju vrlo kompicirane proizvode i u potpunosti su kompatibilni s Magminim planovima što se tiče cijene, kvalitete, itd…

…ovome bih samo nadodao da Lukež & co. u zadnjih 2 mjeseca nisu bez veze kupovali tolike dionice …

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

I ja sam kupovao. Zar to ništa ne znači, nisam u TOP 10 ali vesele me brojke…
Na mojim predavanjima već svi znaju za 3D i mogućnost izrade “vlastitih” igračaka, PR radi uspješno…

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Počelo je:

3D printeri ponovno otvorili pitanje autorskih prava

New Report

Close