MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ce prodavati i STL fileova preko kojega ce svi koji imaju 3d print kuci biti u mogucnosti da isprintaju odredene proizvode sebi uz magmine "nacrte" te naravno odredene djelova po narudzbi ali ne naravno narudzbe za nekoliko jedinica proizvoda nego puno vece jer ipak oni trebaju izraditi nacrte a to kao sto mozemo i prepostaviti nije jeftino

a koja je to klijentela u HR koja će to kupovati!? pa ljudi nemaju ni za kruh, režije, voze stare aute itd. a osim toga jeftinije će im biti nešto takvo naručiti iz neke zemlje EU jer više nema carina niti poreza, nego od Magme! jaako sumnjam u uspjeh ovog projekta i opstanak same firme
[/quote]

jao jao koliko ne informiranosti.. cijela ideja se zasniva na tome da se dostavlja u cijelome svijetu a ne samo hrvatskoj.. zeljeli su prosiriti trziste geografski a i u obliku broja proizvoda koje nude, zato ce se moci gotovi proizvodi napraviti sve od zlata pa do reciklirane plastike te su ponudu prosirili jos sa STL filevoima koje sam vec spomenuo

@gmchanger
ma pusti teoriju, u svijetu postoje stotine takvih firmi koje to već rade godinama, čak i kod nas već ima desetak firmi koje su se počele time baviti….a ako ti misliš da će jedna magma biti konkurentnija u stranim zemljama od firmi koje tamo odavno djeluju, koje su se dokazale i stekle klijentelu, onda si velikoj zabludi!

osim toga, tko će im uopće dati kredit za kupnju strojeva, opreme i zapošljavanje ljudi kad znamo da se magma jedva izvukla iz stečaja nakon velikih dugova koje su prethodno stvorili poslovanjem te da ovim pokušajem ulaska u 3D print kompletno mijenjaju dosadašnju djelatnost s vrlo neizvjesnim ishodom??!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

@ gmchanger – ne znam kako funkcioniraju ti STL fileovi, ali sve mi smrdi na to da ce ekipa, ako ti fileovi budu preskupi, kupovati piratske. Ma cak i u slucaju da ne budu skupi – nesto poput “przenja” filmova ili igrica za komp ;-).

Ljudi uvijek iznadju rjesenje kako proci sto jeftinije.

@ kosor1 – kolega, na ovoj dionici ulagaci se nadaju da ce Magma postati “tvrtka preokreta”. To bi u definiciji znacilo da posrnula tvrtka vraca svoj ugled u poslovnom svijetu. Nije nemoguce, dobra ideja cuda radi, samo da se odredjene stvari poklope. Sumnjam da bi g. Fizulic isao ponovno prokockati svoj kredibilitet ovim projektom da u njega ne vjeruje.

stvarno se tu svakave glupostimogu pročitati….i sam imam 3d printer kod kuće,i puno češće bi ga korisio da je jednostavnije doći do STL fileova…Mislim,nije da ih nema,ali da nađeš neki npr.nosač bas kakv ti treba je malo teže…uz firmu,kao što bi MAGMA trebala postati,dobivanje tih “nacrta” ili ti ga STL fileova bit će puno jednostavnije…..Zasto da kupujem dršku za tuš kabinu koju ionako skoro pa nema šanse da nađem,ako si je mogu isprinti kod kuće…Vrijednost PLA materijala koji je potrošen za tu dršku košta možda 2 kune,i to sam puno rekao….A to mi nebi bilo dovoljno ni za gorivo da upalim auto i krenem tražiti po trgovinama….
Stoga sam i sam mišljenja da ovakva MAGMA ima velike šanse za uspijeh……


@ gmchanger – ne znam kako funkcioniraju ti STL fileovi, ali sve mi smrdi na to da ce ekipa, ako ti fileovi budu preskupi, kupovati piratske. Ma cak i u slucaju da ne budu skupi – nesto poput "przenja" filmova ili igrica za komp ;-).

Ljudi uvijek iznadju rjesenje kako proci sto jeftinije.

istina ali koliko vi znate ljudi koju imaju kuci 3d printer? nisu se ni filmovi i igrice odmah poceli skidati bez placanja.. za 10-20 godina ce sigurno i to kreniti ali do tada moze magma puno napravit.. a ovo da magma nije jedina sa takvim poslom u svijetu se slazem, ali kojega to jos proizvodaca znaju clanovi ovog foruma?? a da ne govorim da u hrvatskoj vise nema nijedan lanac prodaje igracaka i opreme za djecu, tu je jedino “denis” ali on ima samo u juznoj dalmaciji i dva u zagrebu.. ne vidim tu neku konkurenciju, isto tako ako je nekome jeftinije kupovati igracke iz kine nego 3d printane igracke onda mogu naruciti igracku od najjeftinijeg materijala cija ce cijena biti ista kao ta iz kine a jedina prednost ce biti sto ce ta igracka/figurica biti detaljnija te ce se u odredenim segmentima moci prilagodavati.. uvijek ce mi se vise svidati ovaj PSN plan nego onaj da smanje broj trgovina i nastavu prodavati “sve po 8”




ce prodavati i STL fileova preko kojega ce svi koji imaju 3d print kuci biti u mogucnosti da isprintaju odredene proizvode sebi uz magmine "nacrte" te naravno odredene djelova po narudzbi ali ne naravno narudzbe za nekoliko jedinica proizvoda nego puno vece jer ipak oni trebaju izraditi nacrte a to kao sto mozemo i prepostaviti nije jeftino

a koja je to klijentela u HR koja će to kupovati!? pa ljudi nemaju ni za kruh, režije, voze stare aute itd. a osim toga jeftinije će im biti nešto takvo naručiti iz neke zemlje EU jer više nema carina niti poreza, nego od Magme! jaako sumnjam u uspjeh ovog projekta i opstanak same firme
[/quote]

jao jao koliko ne informiranosti.. cijela ideja se zasniva na tome da se dostavlja u cijelome svijetu a ne samo hrvatskoj.. zeljeli su prosiriti trziste geografski a i u obliku broja proizvoda koje nude, zato ce se moci gotovi proizvodi napraviti sve od zlata pa do reciklirane plastike te su ponudu prosirili jos sa STL filevoima koje sam vec spomenuo
[/quote]

Pa da….naravno…ipak je Magma brend u široj regiji, i svi će trčat samo u Magmu po 3D isprinte…. :-)))

@dlonca23

osim sto su imali trgovine u srbiji,BiH, sloveniji,madarskoj, itd.. nisu uopce brend u siroj regiji.. konkurenciju bas i nemaju a ako ste vi neinformirani po tom pitanju to je druga prica

nestalo kupnje…

Baš iznenadjujuće. [emo_namigusa]

ali vratiti će se…

http://www.jutarnji.hr/luksuzna-kuca-na-drazbi-prodaje-se-najskuplja-vila-u-zagrebu–prije-propasti-sagradio-ju-je-fizulic/1185808/

New Report

Close