MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da,kao i što svaki ozbiljan ulagač trguje na osnovi informacija ovom forumu.Jao si ga njemu.

ma malo se šalim…odnosno parafraziram postove od recimo kolege Kvart99 koje je par postova ranije napisao nešto tipa… ” to jedan forumaš diže/kupuje da bi ne znam što s time”…smješno…kao i svaka dionica raste ako je više kupnje nego prodaje i bok…
a da su to na Magmi sve mali iznosi jesu…


Jel` ti to ozbiljno?

A zasto se kupovala magma?……… najvjerojatnije zato sto je ekipa sto je izasla iz diokia negdje odlucila ulozit novac. kad pokupuju sto se kupiti da, opet ce ispod kune. kao i na pocetku godine kad je dosla na 3,15 pa je pala na 0,75 lipica. vizavi

U slučaju Magme rekao bih da se prije svega investira u “ideju”, a nikako u “ime – brand tvrtke”, “prihode tvrtke” (još) ili “imovinu tvrtke”.

Ovdje sada radi tek 30-ak radnika, a koliko se da iščitati iz zadnjeg izvješća – njihova materijalna imovina skromnija je od onoga što posjeduje crkveni miš. Eventualno nematerijalna imovina (licence, patenti) i zalihe vrijede neku veću sumu novca.

Zaduženi i dalje – PSN unatoč – do grla. Trebat će servisirati sva ta dugovanja. Čini mi se da je vlasnik u jednom intervjuu izjavio kako računa da će vrijednost dionice, nakon što se proizvodnja pokrene, približiti vrijednosti od 8 do 10 kuna, pa je plan tada namiriti sve one čije su tražbine unijete u temeljni kapital društva. Hoće li to biti tako, vidjet ćemo. Za koji mjesec kreće proizvodnja, pa će puno toga biti jasnije nakon ljeta, pretpostavljam.

Ono što bih izdvojio kao pozitivno jest posve nov biznis u Hrvatskoj, mali troškovi proizvodnje, a potencijalno solidne zarade. To bi mogla biti dobitna kombinacija.

Kao što piše niže u napomeni, ovo nije nagovor na ništa. Samo diskutiram (ne)prilike na ovoj dionici.


ma malo se šalim…odnosno parafraziram postove od recimo kolege Kvart99 koje je par postova ranije napisao nešto tipa… " to jedan forumaš diže/kupuje da bi ne znam što s time"…smješno…kao i svaka dionica raste ako je više kupnje nego prodaje i bok…
a da su to na Magmi sve mali iznosi jesu…

Jel` ti to ozbiljno?

[/quote]

upravo tako,raste jel je netko kupuje

Fender
A nista, mogu ja tupit po svome koliko hocu, samo sto za rast ce trebati nekoliko mjeseci, mozda i godina.I kupit cu jos dionica mozda bas te koje ste kupovali iznad 2 kn ispod kune

Od koga misliš kupiti po dvije kune?Budeš se načekao.Što misliš gdje će prije,na dvije ili tri kune?

moze doci na 3 i preko ali ce opet nizbrdo


U slučaju Magme rekao bih da se prije svega investira u "ideju", a nikako u "ime – brand tvrtke", "prihode tvrtke" (još) ili "imovinu tvrtke".

Ovdje sada radi tek 30-ak radnika, a koliko se da iščitati iz zadnjeg izvješća – njihova materijalna imovina skromnija je od onoga što posjeduje crkveni miš. Eventualno nematerijalna imovina (licence, patenti) i zalihe vrijede neku veću sumu novca.

Zaduženi i dalje – PSN unatoč – do grla. Trebat će servisirati sva ta dugovanja. Čini mi se da je vlasnik u jednom intervjuu izjavio kako računa da će vrijednost dionice, nakon što se proizvodnja pokrene, približiti vrijednosti od 8 do 10 kuna, pa je plan tada namiriti sve one čije su tražbine unijete u temeljni kapital društva. Hoće li to biti tako, vidjet ćemo. Za koji mjesec kreće proizvodnja, pa će puno toga biti jasnije nakon ljeta, pretpostavljam.

Ono što bih izdvojio kao pozitivno jest posve nov biznis u Hrvatskoj, mali troškovi proizvodnje, a potencijalno solidne zarade. To bi mogla biti dobitna kombinacija.

Kao što piše niže u napomeni, ovo nije nagovor na ništa. Samo diskutiram (ne)prilike na ovoj dionici.

imam dionice magme i slazem se s vama u svemu osim u ovome da se ne kupuje ime/brend.. magma i turbo limac je prepoznatljiv brend u hrvatskoj i susjednim zemljama tako da mislim da se prvenstveno kupuje ideja i brend jer kao sto ste i rekli imovine imaju premalo ali to nije losa stvar jer prema PSN-u je to dogovoreno tako da su prodali imovinu u vrijednosti 100milijuna kuna prosle godine..

@panceta – zasto mislite da ce opet pasti ispod kune?

Meni to nije posve logicno jer ono najgore je iza Magme. Sada slijedi konsolidacija firme, tj. pokretanje prodaje i stabiliziranje financija kako je dogovoreno u PSN.

Mislim (ne tvrdim jer to nitko ne moze znati, ali meni se cini logicnim) da ce sad svaka sljedeca informacija samo podizati vrijednost Magme, jer lose vijesti su se “istrosile” tokom PSN. Sada pretpostavljam da slijede vijesti poput: “pokrenuta web stranica Magme” ili “Magma prodala prvog cokoladnog spidermana izradjenog tehnikom 3D printinga” i sl. Nije li to logicno za ocekivat? A takve vijesti su okidac investitorima u pozitivnom smislu.

Ponavljam, Magma nije bez problema, daleko od toga, ali rjesenje tih problema dogovoreno je kroz PSN, stoga tu nema vise puno price. Sada bi trebale slijediti pozitivnije vijesti za dionicare Magme.

samo kazem da ce cijena jos varirati od 1 do sta ja znam koliko dok se ne vide neki veci rezultati

@gmchanger – ovo za “brand”; istina je to sto kazete da je Magma poznati brend medju kupcima u Hr i sire, no ja nisam na to mislio. Htio sam reci kako investitori danas vise ne kupuju brand koji su prije kupovali u vrijeme procvata Magme, vec ulazu u brand u nastajanju, jer je za nas na trzistu kapitala stara Magma propala, a nova se tek radja, te nam tek slijedi vidjeti sto ce biti od svega toga 😉

Ali, da, za krajnje potrosace je Magma – Magma!

New Report

Close