MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


licenca je sasvim normalna stvar da ova firma može dalje poslovati , tome ne treba pridavati velike pažnje. ono što je važno i što se treba gledati su prihodi i eventualno neka dobra vijest ako se pojavi u međuvremenu. također, interesira me 6.mjesec , što je GF najavljivao,da li će sve ići po planu.

Kako misliš da je licence normalna stvar,pa ne daje npr.Hasbro svakom licencu,recimo za printanje i prodavanje X-men,a to je samo jedna od licenci,treba od svih proizvođača atraktivnih igračaka dobiti pravo prodaje i distribucije.
Mislim da su licence pola posla još samo treba dobra WEB stranica i to je to..

Licence i reference ovlaštenih partnera uz kvalitetan web site i ujednačenu kvalitetu 3D printa kod svih partnera su ključ uspjeha ovog projekta. Istraživao sam po internetu te došao do zaključka da stvarno nitko nije razvio ni približno nešto slično i inovativno. Ukoliko je G.F. ispravno predvidio sve faze poslovanja, tada će ovaj projekt biti vrlo uspješan. Čak imam dojam da je ovdje reakcija tržišta u drugom planu zato što nije pretjerano upitna uz dobar marketing kod mlađe populacije roditelja. Sama priprema procesa prodaje, proizvodnje i distribucije uz niske troškove spada u prvi plan. To je ključno. Ukoliko licence budu atraktivne te ukoliko ovlašteni partneri budu na visini zadatka, nema razloga da sumnjamo u uspjeh.



licenca je sasvim normalna stvar da ova firma može dalje poslovati , tome ne treba pridavati velike pažnje. ono što je važno i što se treba gledati su prihodi i eventualno neka dobra vijest ako se pojavi u međuvremenu. također, interesira me 6.mjesec , što je GF najavljivao,da li će sve ići po planu.

Kako misliš da je licence normalna stvar,pa ne daje npr.Hasbro svakom licencu,recimo za printanje i prodavanje X-men,a to je samo jedna od licenci,treba od svih proizvođača atraktivnih igračaka dobiti pravo prodaje i distribucije.
Mislim da su licence pola posla još samo treba dobra WEB stranica i to je to..
[/quote]

ne znam jesmo li se dobro razumjeli. za ovaj posao temelj je da imaš licencije.samo to .a naravno poslije web i ostalo…

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

interview u sl.dalmaciji.

Vaš link …

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


9.ZIROJEVIĆ ANITA (56134735152)plus 1849 komada
65.640 0,97 Osnovni račun

kolega mentalist, kako to da niste stavili stanje novo stanje gdje se vidi da je dotična smanjila/prodala preko 5.000 dionica?!?! [emo_palacd]
10. ZIROJEVIĆ ANITA (56134735152) 60.400 0,89 Osnovni račun

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


interview u sl.dalmaciji.

Vaš link …
[/quo
EVO IZAŠLO JE I U TISKU SVE JE ŠTO JE GOSP FIŽULIĆ I MENI MAILOM POTVRDIO,TOČNO DO U BOBU..

Spomenuo je u Slobodnoj Dalmaciji slučajno ili namjerno printanje Spidermana. To je licenca HASBRO-a ako se ne varam.

Prije nekoliko tjedana Goranko Fižulić, osnivač i vlasnik “Magme”, obišao je Dalmaciju i održao niz sastanaka s bivšim radnicima.

Pobijedio je tumor prostate i sad je spreman za novi poslovni uzlet. Cilj mu je, kaže, “Magmi” udahnuti novi život, vratiti dugove, zaposliti dio svojih nekadašnjih zaposlenika.

– Predstečajna nagodba “Magme” imala je svoj uspješni završetak 23. siječnja. Kao predsjednik Uprave, imam obvezu obaviti sve radnje koje su vezane uz rješenje suda. To je bio i razlog mojim sastancima u protekla tri tjedna.

“Magma” ima određene obveze kako prema nekadašnjim dobavljačima, kreditnim institucijama, tako i prema bivšim zaposlenicima. Tako sam želio i radnicima osobno objasniti na koji način će njihova potraživanja biti namirena.

Kako su izgledali ti susreti?
– Naravno da mnogi bivši zaposlenici, od kojih su mnogi proveli u “Magmi” više od deset ili 15 godina, nemaju samo potraživanja prema Društvu, nego i lijepe uspomene na godine koje su proveli u “Magmi”.

Je li bilo govora o tome da ih ponovno vratite na posao?
– Da, dio njih je zainteresiran za moguće novo zapošljavanje. No, naš novi poslovni program je bitno drukčiji od “Magme” u kakvoj su oni radili. “Magma” će u svom sastavu imati vrlo specifičan tip trgovina u kojima će pružati usluge 3d printa, kako krajnjim potrošačima, tako i poslovnim korisnicima.

U iduća tri mjeseca bit će gotov projekt globalne web-stranice s koje će korisnici moći “skinuti” dizajn proizvoda, isti dodatno oblikovati prema vlastitoj ideji i želji, te prebaciti u “STL file” i isprintati na vlastitu 3D printeru, našem printeru ili printeru našeg partnera. Danas u svijetu postoji nekoliko vrlo aktivnih “siteova”, ali ni jedan ne posluje na način kako smo to mi zamislili i kreirali.

Što je originalno kod vas?
– Stranica će uglavnom biti “naslonjena” na licencije filmske i glazbene industrije. Planiramo omogućiti korisnicima u dobi od sedam do 99 godina da printaju likove ili aplikacije od kojih su neke i do sada mogli kupiti u redovnoj trgovačkoj mreži.

Riječ je o likovima iz animiranih serija i filmova, igranih filmova, videoigara, modelima raznih marki automobila, likovima iz svijeta glazbe… Sve se može printati u ABS ili PLA plastici, papiru, metalu, plemenitim metalima poput zlata i srebra, čokoladi, keramici… Takav oblik je tehnički moguć, pitanje je jedino kada postaje komercijalno isplativ.

A autorska prava?
– Naš web u potpunosti rješava i to pitanje. Svaki kupac koji pomoću datoteke s naše web-stranice isprinta, primjerice, Spidermana, neće kršiti zakon o zaštiti autorskih prava, a istodobno će moći dobiti kvalitetan proizvod.
Naravno da je ovo globalni proizvod i da je hrvatsko tržište tu u potpunosti marginalno. Da se vratim na pitanje zapošljavanja: danas u svijetu ima samo 40 do 50 tisuća 3D printera u kućanstvima, te će, naravno, u sljedećem razdoblju većina korisnika printati svoje proizvode u “print shopovima”, te će i tu dio zaposlenika, ako budu željeli, moći naći svoje mjesto.

Koliko njih će biti u igri?
– Teško mi je to u ovom trenutku predvidjeti. Pretpostavimo da je sad 1990. godina i da nas dvoje razgovaramo o mobilnoj telefoniji. Neka tvornica čizama u Finskoj koja se zove Nokia odlučila je proizvoditi mobitele. Svijet je sada u sličnoj situaciji.

Vama očito leži uloga pionira u biznisu. Prvi ste u zemlji izgradili mrežu trgovine igračaka. Sada se prvi spremate isprobati 3D print dizajn…
– Bio sam prisiljen krenuti novim putem. Povratak na staro poslovanje u uvjetima ovako ograničene kupovne moći na tržištima na kojima je “Magma” bila aktivna ne bi omogućilo da u što kraćem vremenu vjerovnici društva naplate svoja potraživanja.

Okončali ste predstečajnu nagodbu. Kakva su vaša iskustva?
– Sam zakon je trebalo donijeti onog trenutka kada se Hrvatska opredijelila za kapitalizam. Dakle, prije 20 i više godine. Bilo je sasvim jasno da odredbe stečajnog zakona ne omogućavaju da tvrtke, kad upadnu u financijske probleme, iz tih problema iziđu nekom vrstom nagodbe s vjerovnicima. Taj model imaju gotovo sva uređena društva u svijetu. Najpoznatiji je “chapter 11” američkog stečajnog zakona koji omogućuje da uprava društva donese odluku kojom traži tzv. “bancrupcy protection”, a sud tri sata nakon toga o istome donosi rješenje.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Spomenuo je u Slobodnoj Dalmaciji slučajno ili namjerno printanje Spidermana. To je licenca HASBRO-a ako se ne varam.

U pravu ste, ali zbog prilagođavanja proizvoda (u ovom slucaju spidermana) trebat ce se vjerojatno i kupiti licencija od marvela.. ja mislim da je vec svima jasno da je sa hasbrom sve dogovoreno

Viva 3D!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.



Spomenuo je u Slobodnoj Dalmaciji slučajno ili namjerno printanje Spidermana. To je licenca HASBRO-a ako se ne varam.

U pravu ste, ali zbog prilagođavanja proizvoda (u ovom slucaju spidermana) trebat ce se vjerojatno i kupiti licencija od marvela.. ja mislim da je vec svima jasno da je sa hasbrom sve dogovoreno
[/quote]
Hasbro je dogovoren,već juče sam to naslutio iz Fižulićevog maila,kad mi je odgovorio da ima nekoliko licenci dogovorenih.U posjedu sam štampanog intervjua izašlog u Slobodnoj Dalmaciji, gdje svoj pionirski položaj u ovom trenutku poredi sa početkom 1990. kad je Nokia počela proizvoditi mobitele,tj vidi toliki prostor za rast i razvoj njegove branše.Tko želi mogu mu poslati kopiran cjeli intervju.

ovo bi zbilja moglo biti hit. kako i sam fižulić kaže, događanja sa početkom proizvodnje mobitela….tako i ovdje očekuje totalnu ekspanziju .dobro je što ima vizije i počinje među rijetkima ovo raditi. tu leži lova .neka ga posluži zdravlje i sve će biti ok.ova firma (dionica ) bi mogla biti jedno veliko pozitivno iznenađenje .osobno sam veliki optimist.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close