MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve piše, samo treba čitati[emo_smijeh]

A što se pojavio gospodin iz Istre i to je bitna stvar,jer sad imamo 3 nova u top deset i svi su kupovali preko dva,što mi se čini i kao granica potpore,ima li tko graf da stavi…..po meni ispod dva,nema šanse..


imamo 3 nova u top deset

ali ih je i 3 ispalo iz top 10, zar ne? ili se iznimno u slučaju magme top 10 proširio na top 13? [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

http://money.cnn.com/2014/02/20/technology/innovation/3d-printer-filament/index.html?iid=HP_LN

pa razlika je ako netko ispadne iz TOP 10 ako je prodavao ili ako je netko skupio više od njega zar ne?
ali stoji činjenica da volimo naglašavati samo dobre ili loše stvari, ovisno s koje smo strane[emo_smijeh]



imamo 3 nova u top deset

ali ih je i 3 ispalo iz top 10, zar ne? ili se iznimno u slučaju magme top 10 proširio na top 13? [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]

Nalog je stvaran i neko želi kupiti,to je fakat a i fakat je da nitko ne reagira na njega,da mu da bar,tisuću ili dvije..možda tip izgubi strpljenje i počne grabiti prema asku..
Ovaj tekst nije nagovor ni na kupnju nina prodaju dionica..

1.
PREININGER FIŽULIĆ BISERKA (52359747455)
2.464.129 36,37 Osnovni račun
2.
STICHTING S.E.E.N.T. (98526640754)
1.510.000 22,29 Osnovni račun
3.
PBZ D.D. (02535697732)
354.869 5,24 Skrb. račun
4.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/FIŽULIĆ GORANKO (94697156388)
325.760 4,81 Skrb. račun
5.
PBZ D.D. (02535697732)
246.046 3,63 Skrb. račun
6.
MAGMA D.D. (67215092378) (1/1)
142.355 2,10 Osnovni račun
7.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506)
100.000 1,48 Skrb. račun
8.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371)
86.524 1,28 Skrb. račun
9.
ZIROJEVIĆ ANITA (56134735152)
71.846 1,06 Osnovni račun
10.
NOVAČIĆ PREDRAG (30582844629)
54.234 0,80 Osnovni račun
Ukupno: 5.355.763 79,05

Zirojević Anita plus 1609 i Novačić Predrag ponovo ušao u top deset, i izbacio Lukež Florijana,svaki dan neko novo uzbuđenje,između ova tri aktera..
Znači sad ponovo dva iz top deset akumuliraju dionice,a čiji li je Hita skrb,koji je ispod crte.
Ovaj tekst nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica..

1.
PREININGER FIŽULIĆ BISERKA (52359747455)
2.464.129 36,37 Osnovni račun
2.
STICHTING S.E.E.N.T. (98526640754)
1.510.000 22,29 Osnovni račun
3.
PBZ D.D. (02535697732)
354.869 5,24 Skrb. račun
4.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/FIŽULIĆ GORANKO (94697156388)
325.760 4,81 Skrb. račun
5.
PBZ D.D. (02535697732)
246.046 3,63 Skrb. račun
6.
MAGMA D.D. (67215092378) (1/1)
142.355 2,10 Osnovni račun
7.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506)
100.000 1,48 Skrb. račun
8.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371)
86.524 1,28 Skrb. račun
9.
ZIROJEVIĆ ANITA (56134735152)
74.716 1,10 Osnovni račun
10.
NOVAČIĆ PREDRAG (30582844629)
54.234 0,80 Osnovni račun
Ukupno: 5.358.633 79,10

Zirojević plus 2870 komada

http://3dprintingindustry.com/2014/02/17/toy-time-turns-tech-terrific-3d-systems-team-hasbro/ procitajte malo.. cisto informativno [emo_namigusa]

Rhode Island – based igračaka Hasbro najavio partnerstvo s 3D Systems u petak da ” co – razvoj , co – venture i omogućio novi potop , kreativnu igru ​​iskustva powered by 3D ispis za djecu i njihove obitelji, kasnije ove godine . ” Hasbro ima veliki i impresivan niz djecu ( i nostalgični odrasle osobe) omiljenih koncesije u izmišljenoj bratstva , uključujući : dojenčadi i djece favorite Playskool , Sesame Street i My Little Pony , pan – generacijske sci – fi favorite kao što su Star Wars, Star Trek i Transformers ; Superheros kao što su Spiderman , Ironman i Hulk , a legendarni nepromjenjivo popularnih društvenih igara kao što su Monopoly , Cluedo i Trivial Pursuit .

Trenutno , Mackinsey analitičari projekt koji ukupno 3D tiskane ekonomski isplati biti oko USD $ 230 do 550 milijarde godišnje do 2025 , od kojih je USD $ 100-300 će biti izravni potrošačke proizvode, kao što su igračke . Očito konotacija primarnog materijala koji se koristi u trenutnom valu desktop 3D pisača i kvalitetu ispisa prosjeka bodova na igračke bićevrlo jaka tržišna publike za uređaje . Hasbro ( NASDAQ : HAS ) ima jaku poziciju u igračku sektoru potrošačkih proizvoda , uz snažan rast dionica od sredine 2011 i najava prošlotjednog porasta tromjesečnog isplati dividende 0,43 $ što predstavlja porast od 7,5 % na prijašnje stope od 0,40 $ .

Ja ću biti hrabar i ukazuju na to da USD $ 100-300 jepodcjenjuju , ovisi hoće lisadašnja i kod budućeg vala FDM / FFF desktop 3D pisači proizvode lokalizirane vodećih robnih marki koje su uspješno prodali za stvaranje svijesti ; logistički lako dostupni putem lokalnih prodajnih mjesta , kao i online trgovinama , realno pristupačne , prst – spali i boravak kakvoće zraka nesreće sigurno , a najviše od svega tehnološki dostupni ispunjavajući play – and-play ideal . Idemo ih možda zvati5-a : svijesti , dostupan , pristupačan , nesreća – siguran i dostupan .

Ovo partnerstvo ukazuje na ono što će setrend rasta u 3D ispis u idućih deset godina . Nabava logistika izgleda prilično vjerojatno da će biti jako narušena tijekom tog vremenskog okvira , s isporukom trutovi i dom 3D printera . Kao što smo svjedoci Home 3D pisači postaju sve više u stanju ispuniti5-a , kao i tehnološkim napredovanja čimbenika multi – materijalnog kapaciteta , povećana razlučivost , veći graditi područje , a posebno brzina ispisa , krajnji korisnici će biti sve u iskušenju po priliku preuzeti proizvode za 3D ispis kod kuće tijekom prijelaznih potrošnje logistike .

Ostali razlozi su da igračke imaju niske proizvoda životni vijek kao djeca sazrijevaju brže – takočesto nešto niže kvalitete od jeftinih Home 3D pisača nije tolikaprepreka za usvajanje tehnike proizvodnje : Ugrađen obsolesce je neizbježan , jer novorođenčad i djecu senzorno učenje i razvojni procesi uključuju mlatiti , razbijanje i brawling . Isto tako , većina roditelji vole da se uključe u što igračke njihova djeca su zainteresirani i može sučelje s tim izravno putem 3D printanja .

Nadalje , tu jeneizbježna ekološki čimbenik -niska nabavna obzir za krajnjeg korisnika , ali u konačniciregulatorni nužnost ako se naša djeca imati zdravu planetu česte . To ukazuje na RDG ( polilaktatna kiselina ) kao održiv , biorazgradivog čudo materijala za plastične igračke , olakšavanja svijetu sve veće odlagališta zemljom od desetljeća propadanja iz tih bitova i robota koji neminovno zalutao iz ciklusa ljudske potrošnje . Iako je svibanj biti energetski učinkovit za sve nas da se 3D ispis naših dječje igračke kod kuće fordističko industrijske proizvodnje masa tehnika neće otići u skorije vrijeme i ispis s PLA kod kuće vjerojatno će koegzistirati u simbiozi s onim tradicionalnim tehnikama , stvarajućiuravnotežen progresija ekoloških razloga što su energetske učinkovitosti i održivosti poboljšava univerzalno u idućih deset godina , smatra se u ovom članku je okvir za analizu .

3D ispis Prognoza 2014 McKinsey

Međutim ,najuzbudljiviji potencijal za 3D tiskanje igračku udružili za ovaj pisac je Transformers . Vjerojatno sam proveo tisuće sati igraju Transformers kao dijete . Transformers , Trek i Teenage kornjače dominira moju maštu . Što bi moglo biti hladnije nego divovskih robota koji bi mogao promijeniti u oblicima koje je značilo da stvarno mogao biti oko nas . ” Je li to automobil Bumbar ? ‘ Bioiskren pitanje sam jednom pitao moju mamu , koji je objasnio s vremena na vrijeme da se Transformers bili pravi . To nije bilomjesto za mene , kao i većina mojih muških prijatelja , želio sam im da će biti pravi ! Jedna od najprivlačnijih , immersible , i , za Hasbro , unosan , aspektima Transformers brand jesmicanja volumen znakova . Ovo nije moja stara skup – moj stric je pobjegla s koje bez pitanja – ali to ilustrira što mislim …

Transformers igračke 3D ispisa
Zasluge za sliku : Izvor
Bilo jestvarno cool ‘ pleše transformatorsko automobil ‘ oglas Nissan koji prilično kickstarted cijeli novi val transformatora filmova i kucati na merchandising , stavljajući igračke iz serije natrag u desecima milijuna kućanstava . Evo ga , samo obložiti ste propustili …

Od tamo , odlučeno je od strane onih koji bi takve odluke koje računalo uzvrat bio na dovoljnoj razini napretka da se na izazov izrade niz filmova iz franšize , što je rezultiralo u tri , po mom mišljenju , kao 33 stara godinu mutno – eyed nostalgično – podsjeća tipa , osrednji , Transformers filmova Michaela Baya i Stevena Spielberga . Od tamo , neizbježne franšiza igračke linije pojavile i opet su Transformers vratio u kućevne igračku galaksiju .

Usredotočimo se na igračke i dom 3D tisak danas . Igračke su uvijek bili vrlo krhke , osobito igračke napravljene danas , koje su slabije kvalitete od originala proizvedenih u 1980 . To je samopriroda dizajn , puno malih , pokretnih dijelova , i igračaka koje su dizajnirane za borbe . To je ono što Transformers ne nakon svega , boriti . Sve to bashing robota igračaka znači da ima dosta lomovima usred krvoprolića međutim . To je jedno područje u kojem 3D tisak dolazi u svoj vlastiti .

Optimus Prime je izgubio jedan segment ove desne ruke . Tvoj dječak je plakao . Normalan odgovor je obično da im igračka je još uvijek tu i još uvijek može igrati s – dovoljno istina . Ali dom 3D ispis znači da Hasbro ima priliku ponuditi ono što ja nazivam ‘ Repairables . ‘ Get on-line na Hasbro transformatora 3D popravak dijelova stranicama, preuzmite datoteku , 3D ga ispisati , pop na zamjenu … Ne postoji ništa drugo što može ponuditi ispunjenje tog potencijalnog niša s takvom lakoćom i brzinom . Ovo je mjesto gdje vjerujemdugoročna vrijednost igračaka tisak isplaćuje najviše : za producenta i krajnjeg korisnika .

To je daleko od samo primjenom tečaja . Ako imate dovoljno dobar 3D pisač , preuzeti dinobots , ispisati proctobots , igrati se sa svojim Prime samo nekoliko sati nakon što se čini kao da se niotkuda na radnoj površini 3D pisač ispred svoga djeteta očima . Što hladne eventualno biti hladnije od toga … ? Pa, o tome …

3D ispis Sentinel Prime 3D Tiskano
Sentinel Prime , ( c ) Hasbro
Neee , ne Sentinel Prime , ovo … Ako imate neku sklonost dizajn ili ste samoodlučna duša koja je spremna gurnuti igrati s računalom potpomognuto dizajn , zašto ne dizajnirati svoj ​​vlastiti ” transformator ” za svoje dijete ? Ako ste pročitali ovaj i to zvuči privlačno budite svjesni mogućeg kršenja autorskih prava : iako, ako to ne nalikuju postojeće Transformers , niti koristiti zaštićene autorskim pravima nijanse poput AUTOBOT Logo ,nebo je granica . Gledanje svoju igračku robota rođendanski poklon koji se pojavljuju pred vašim očima mora biti još jedan nevjerojatan potencijal iskustvo za svoju djecu . Ja bih volio da su imali ovu tehnologiju oko 1980-ih , kada sam biodijete .

Postoji toliko toga za reći na temu dom 3D ispis i igračke koje sam jedva su dotakli površinu , međutim , nadam se da ovaj članak je osigurao glavni informacije i uvid da je naš široki asortiman čitateljima biti zanimljive . Slobodno dodajte pitanja ili kritiku u komentarima , kao i uvijek . Vratit ću se na ovom uzbudljivom primjene sektora 3D ispis u skoroj budućnosti ne sumnjam

Google prijevod ,pa oprostite na tom, ali članak je vrlo intersantan u vezi budećeg razvoja 3D igračaka,a Hasbro je bio največi dobavljač Magme,tj Turbo Limača i vjerovatno će nastaviti suradnju i ubuduće sa 3D igračkama.
Šeki is online now Report Post

sve je to sjajno i bajno ali jos nema nikakve sluzbene obavjesti od strane magme tako da je to sve jos samo nagađanje

New Report

Close