MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne moze ovde nitko odrediti koliko neka tvrtka vrijedi niti cijena dionica na burzi moze objektivno i realno to odrediti.. vrijednost necega je onoliko koliko je neko spreman platiti.. nekima magma vrijedi 10 kuna po dionici zbog njezine ideje i buducnosti a nekima vrijedi 50 lipa jer ne vjeruju u tu ideju i PSN plan.. sve je stvar procjene ponude i potraznje jer da je cijena na burzi realni pokazatelj to bi znacilo da je magma vise vrijedila prije nego sto je sklopljena PSN a to nema nikakve logike


Magma dd ne vrijedi 120 milijuna kuna, ali dionica MGMA-R-A moze ici barem do 7 kuna. Tako je to na trzistu kapitala. Cesto vrijednost tvrtke i njene dionice nemaju nista zajednickog. Cesto se tvrtka i njzina dionica ponasaju k'o da su u svadji. Iz tog nesuklada tvrtke i njezine dionice mi spekulanti izvlacimo dobit za sebe.

U pravu si,koliko tržište vrednuje Facebook,a koliko je tu imovine,kod dionica novih tehnologija uvjek se gleda buduća zarada,imate primjer 3D System Corp,na Wall Street,imaju godišnji porast od 49 posto a p/e 10,i ta firma se vrednuje 680 miliona USD,a bavi se isto 3 D printanjem.



HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. (32998446701)
95.126 1,40 Skrb. račun

netko je prije par dana rekao da je ovaj tip kockar. da li ta priča još drži vodu?lebowski & co. vaše mišljenje ?[emo_smijeh]

Koja je tvoja logika. Ako ima 70.000 bezvrijednih dionica, onda je kockar, a ako ih ima 90.000, onda je ulagač? Pa ne radi se ovdje o količini. Čak niti o kockarstvu.

Nakon ps nagodbe ovdje vam je 60.000.000 dionica. Po trenutnoj cijeni, to je 120 milijuna kuna. Za što? Za firmu koja nema ni pepeljaru.

Takva firma, da vrijedi milijun kuna, po meni bi bila preskupa. Ako bi dionica MGMA trenutno vrijedila 2 lipe, onda bi mcap bio 1,2 milijuna kuna. Hm. Vrijedi li MGMA u ovom trenutku 1,2 mil kn, zapitao bih se tada. Možda bih zaključio i da vrijedi. A možda i ne bih.

Ali, pitati se vrijedi li MGMA 120 milijuna kuna, ili još gore, kupiti MGMA po 2 kune, znači misliti da MGMA vrijedi VIŠE od 120 milijuna kuna, e za to trebaš biti…

Ćao
[/quote]

Lebowski zbilja se malo uozbilji,kao prvo otkud ti 60 mil dionca,ima ih cca 6,7 mil sta daje trz. kap od cca 10 mil kn.A 40 mil dio. će biti izdato po deset kuna,tako što će dug koji je realan a ne fiktivan pretvoriti u dionice po 10 kn.,kao šta kaže kolega za 2 kn dob. vrijednost od 10 kn.A zatim ono i najvažnije
sam Fižulić je rekao da ima spremno 10 licenci,šta isto predstavlja intelktualnu vrijednost koja je teško mjerljiva, kao npr dionice Facebook-a.Pogledaj na Bloomberegu koliki su godišnji porast imale dionice koje se bave sličnim poslom u Americi,npr 3D Systems Corp, 49 posto samo ove godine,a Fižulić će biti jedini koji se time bavi u Europi,i sigurno ima jako dobre veze sa licencama u vezi sa igračkama,jer mu je to bio core biznis.
Ovaj tekst nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica.

Mentalist, prvo si pročitajte neki priručnik ili slikovnicu o dionicama, da shvatite što je to i čemu to služi, možda Maja na burzi dionica ili slično, a potom pročitajte Maja u predstečajnoj nagodbi, da shvatite što je to predstečajna nagodba i čemu to služi.

Učinite to do sljedeće skupštine dioničara MGMA, ako je uopće bude…


… za 2 kn dob. vrijednost od 10 kn.

ma koga ti lažeš?!? koju VRIJEDNOST od 10 kn dobiješ za 2 kn?!? u čemu se sastoji ta vrijednost???
zar tebi nije jasno da MAGMA nema ništa osim bajki na papiru!!?!?
nevjerojatno da takvi kao ti koji ne razumiju osnove ulaganja ulažu teško zarađeni novac na TK?!?!

brisanjem nicka ne možete obrisati istinu!

Vaš link …
Spominje se magma?
Po planu je uzeti novce iz fondova za daljnje poslovanje.

wlado savjetovao bi vam da ne citate index jer oni koji su najveci protivnici PSN sada traze da se i njima otvori postupak PSN-a..

Može ovako fakulteti znanost kalkulacije tehničke analize i crtanje istih nedonose novce.To je sve skup alata i znanja pomoču kojega određujemo vrijednost ili moguće kretanje cijene neke dionice.Što se u praksi pokazalo približno točnim radnjama. Naime na kraju svega toga treba imat muda a Žene petlju da se lova uloži znači kupi-prodaj i ako to sve ispadne dobro lova je tu ali ima onaj ali utjecaj vanjske politike i nutarnje pa ekološke i prirodne katastrofe i razne krize koje sve to mogu sje..ti, a teško ih je predvidjeti. I di smo onda imaš znanje imaš muda nemaš više para. Hoću reći magmu sam kupio prvi dan rasta i ulovio veliki postotak plusa (xxx%) i zaradio znači meni je magma donjela pare. Netko ko ju ima od prije je u minusu on je nesretan i njemu nevrijedi a neće mu još dugo vrijediti a meni trenutno vrijedi i sretan sam zbog toga. E sad koliko ona realno vrijedi probajte izračunat i šta ćete dobit?možda 0 kn e pa čekajte ju na toj cijeni i nećete na njoj zaradit nikad probajte ju kupit po tržišnoj cijeni možda ćete izgubit uloženo a možda i nečete, NEKAD TREBA IMAT MUDA! Ako to nemate nećete ni u jednom poslu uspjeti.Eto bez analize i kalkulacije.
Ne nagovaram nikoga na ništa .


Mentalist, prvo si pročitajte neki priručnik ili slikovnicu o dionicama, da shvatite što je to i čemu to služi, možda Maja na burzi dionica ili slično, a potom pročitajte Maja u predstečajnoj nagodbi, da shvatite što je to predstečajna nagodba i čemu to služi.

Učinite to do sljedeće skupštine dioničara MGMA, ako je uopće bude…


Ne bi se spuštao na tvoj nivo komunuciranja,jer dok ti drukaš,cjena na burzi raste,tako samo nastavi svoje likove iz bajki navoditi,jer si i ti sam
takav,lik iz crtića,bez ikakvih osnova iz knjigovodstava i ekonomije,za tebe je pojam intelktualno vlasništvo, špansko selo.

Cijena je narasla s 3 na 2, a tako će rasti i dalje…


wlado savjetovao bi vam da ne citate index jer oni koji su najveci protivnici PSN sada traze da se i njima otvori postupak PSN-a..

Koliko sam upoznat s njihovom situacijom oni traže da im država ne oprašta dug već da ga sami otplate.Samo toliko.Makar nebih ruku u vatru stavio.



wlado savjetovao bi vam da ne citate index jer oni koji su najveci protivnici PSN sada traze da se i njima otvori postupak PSN-a..

Koliko sam upoznat s njihovom situacijom oni traže da im država ne oprašta dug već da ga sami otplate.Samo toliko.Makar nebih ruku u vatru stavio.
[/quote]

što ga nisu do sada otplatili,

New Report

Close