MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel ovo bilo nekakva vrsta upozorenja ili ? se čovvjek samo hvali s količinom.

ja sam pokušao kupiti od ovog većeg naloga na asku po 2,20 koji se pojavio…ali se predomislio čim je vidio da ima zaineterisranih (više od mene jer sam ja htio manji dio tog naloga)…naravno ne znači da se neće opet vratiti

i evoga odmah se poslagao od 2,20 do 2.24 .

Da dimistificiramo jednu dezinformaciju koja se pojavila na forumu, uvidom u zapisnik s jucerasnjeg rocista vidljivo je da ce Magma d.d izdati cca. 36.380 000 novih dionica koje sa sadasnjih 6.774 871 ce ciniti ukupno cca. 43.156 000 dionica.
Nema govora o nikakvih 60-70 milijuna dionica

što je ovo??? cijena pala ispod dnevnog minimuma i to debelo, a trgovanje nije stopirano!? … molim dežurne mudrace da me prosvijetle 🙂

povukao se na 2.10 a naj niza danas je 2.20 ovdje neko opako druka na pad

čini se da je fond vani.

Po mom mišljenju ovdje se događa slijedeće: Prosjek zadnji velikih kupovina kretao se oko 2,3kn a velikih prodaja oko 2,7kn. Većina spretnijih tradera u zadnje je vrijeme dakle, imalo ovakav ili manji ulaz te izlaz po 2,7 ili više. Kako su, pretpostavljam, igrali na sigurno, većinom su izašli prije nagodbe. Ostali spretniji, koji su kupili po nižim cijeneama a nisu izašli prije PN, budući da nagodba nije rezultirala daljnjim rastom izlazili su jucer/danas. Što se dalje događa? Tko su novi kupci? Nema ih, sudionici su isti! Drugih, novih nema jer su čekali daljnji razvoj trenda nakon PN a koji nije rezultirao rastom. Da se trend UP nastavio, ulazili bi i novi igrači, ovako ostaju isti. Dakle, ovdje su na prodaji samo oni koji su kupovali po 2,7 i više i očekivali UP zbog PN, a sada su uplašeni. Ovi spretni bi rado kupovali ako bi trend bio UP a sada naravno neće kupovati dok opet cijena ne bude prihvatljiva za ulaz. E, ali zato treba natjerati ove manje spretne da svjesno “izgube” dio vrijednosti. Mislim da se to sada događa. Cijena će sigurno opet gore kada oni spretniji dovoljno kupe odnosno o njima ovisi tajming (i cijena) preokreta. E sad, firma nema kapitala ali bez obzira na to, cijena od 10kn po kojoj se preuzima dug ostavlja još jaaaako puno prostora za špekulacije (čitaj rast/pad/rast – ipak, većinom rast…)

… postavio isti upit direktno na kontakt mail ZSE i evo odgovora:
Postovani,
Zahvaljujemo na Vasoj poruci.
Burza ce razmotriti sadrzaj iste te poduzeti potrebne radnje sukladno Pravilima Burze i vazecim pravnim propisima Republike Hrvatske.
S postovanjem,
Zagrebacka burza

/// komentar na ovo??? … zar na zse ima milion dionica pa se nesto ovakvo treba posebno razmatrati? nema li sistem automatiziranu dojavu, ili stop reakciju na ovoliki pad ispod minimalne cijene utvrdjene na dan trgovanja? … netko rece da je cijela zse …. (bolje da ne kažem 😉

Kad van sve cvjeta, onda i purani lete, kao obično….
A s obzirom da se trenutno vani sprema grda nevera (i to ne meteroološka), kako će ovaj puran reagirat, pitam se……

… mudrac taktički postavio ca 40000 kom na 0,35 kn i stvorio privid o velikom bidu … nelegalno? … nije – talve taktike su uobičajene i normalne na burzama … p.s. neki su ovdje komentirali da kako ce fizulic izvuci firmu prodajom 3d printera … nece time vec onim sto printeri mogu printati, a tu nema granica djecoj masti (pa i onima starijim) … a da bi osigurao vlastiti segment tržišta ide na licenciranje (!) onog što će ponuditi tržištu (od npr barbika pa do transformer-robota itd) … nadajmo se da će uspjeti pokrenuti i web-shop da dobije i dio eu tržišta … sretno mu bilo … a i nama 🙂


Da dimistificiramo jednu dezinformaciju koja se pojavila na forumu, uvidom u zapisnik s jucerasnjeg rocista vidljivo je da ce Magma d.d izdati cca. 36.380 000 novih dionica koje sa sadasnjih 6.774 871 ce ciniti ukupno cca. 43.156 000 dionica.
Nema govora o nikakvih 60-70 milijuna dionica

znači uskoro će biti “samo” 43.156.000 dionica MAGME!
neka samo 10% toga (4.000.000 dionica) na burzu….strava! [emo_palacd]

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

New Report

Close