MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz desetke licencija, 3D printeri velika su šansa za Magmu

Dečki moji dragi! Sve su to samo lijepe želje, uhvatite se Vi činjenica. Tako sam i ja svojevremeno “budalaso” kao neki od vas dok me nije uhvatila “stvarnost”. Činjenica je da firma ništa ne radi i da je u debelom dugu i nakon “uspješno” okončane PSN.
Druga stvar je ta da si pokušate sada zamisliti neki novi d.o.o ili neki d.d. koji ulazi u posao sa 3D printanjem. Znači imaju istu ideju i čist start, neopterećeni prijašnjim dugom. Koliko Vas bi tom d.o.o-u dalo šansu da uspije u Hrvatskoj i da za dvije tri godine posluje s dobiti. Ma svi bi redom rekli – nema šanse! A Magma ima starog duga i sada nakon PSN kao “Džajić” u svoje vrijeme.
A druga stvar je ta što Vas je zadnjih dana sve redom nakitio RF MF sa 183 000 komada “starih hartijica”. Imam sve dokaze podastrte, ali i dalje vjerujem da zemlja nije okrugla, to je jednostavno tako jer ja želim vjerovati da nema rotacije. Pozdrav!

Uz desetke licencija, 3D printeri velika su šansa za Magmu


A evo da ne kažete da sam negativac – čika Goranko kaže da će:
“Vjerujem da ćemo prije ljeta imati aktivan web. Otišli smo dovoljno daleko da mislim da su šanse velike. Ovisno o širenju, odredit ćemo i broj zaposlenika.”
Dakle on “vjeruje” da će “čak” do ljeta imali i taj famozni “web”. Kaj ga već nemaju ili treba da ga tek netko izmisli? Imam i ja svoj web, velka stvar!

@bananarama

vjerovnici su danasnjim psn pokazali da vjeruju i oni….stvarno nekad ne razumijem neke forumase,nevalja kad psn ne prodje nevalja kad psn prodje!!nije ni cudno sto su nam cijela drzava a i burza “mrtvi”.

Vani bi bio show,a ovdje ti netko s 200000kn pametuje sta valja sta ne valja…kad sve nevakja na zse.hr sta radite na njoj vise?!!s cim trgujete?!ili glumite da trgujete?!

nema svrhe ovdje više ništa pisati i navlačiti na kupnju, PSN je prošla, neki su lijepo zaradili na rastu cijene i sad će se trejderi ovdje iskrcavati i tražiti druge mete za špekuliranje
a da li će MAGMA uopće preživjeti ovu godinu tek treba vidjeti

Danas smo imali veliki promet uz pad cijene.

PRAVILO:
PAD CIJENE > VELIKI PROMET = DOBAR ZNAK
što je promet veći to bolje
JAKE RUKE KUPUJU

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Čisto samo pitam: Na temelju ćega bi ova Magma trebala dobiti kredite za 3D printere?Što će biti zalog za te kredite? Gdje će im biti sjedište, pošto su nekretnine pripale vjerovnicima? Koja će im banka odobriti kredit?

HBOR
[emo_namigusa]

pa to i kažem

@bananarama, jedno pitanje : budući da je magma riješila psn, a ingra nije , koja je firma ipak sigurnija za ulagati ? (ovdje ne ulazim u pitanje dugova,poslova i postojećih nekretnina )

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


budući da je magma riješila psn, a ingra nije , koja je firma ipak sigurnija za ulagati ?

niti jedna nije “sigurnija” za ulaganje, može se govoriti jedino koja je pogodnija špekuliranju, a to ovisi samo o afinitetima pojedinog špekulanta (namjerno ne pišem “ulagača”)

brisanjem nicka ne možete obrisati istinu!


@bananarama, jedno pitanje : budući da je magma riješila psn, a ingra nije , koja je firma ipak sigurnija za ulagati ? (ovdje ne ulazim u pitanje dugova,poslova i postojećih nekretnina )

Za neke firme riješena PSN nije rješenje nego problem. Što poslije PSN, kuda krenuti, što raditi. Poslije PSN, odblokira se račun i računi počnu ponovno stizati iz mjeseca u mjesec. Negdje dospiju i kamate, ovisi o nagodbi. Magma neće imati još dugo vremena prihoda i eto problema. Kod Ingre je drugačija situacija. Iako i tamo kada prođe PSN ako ne budu imali već neke pripremljene ugovore u Iraku i inim zemljama slijedi – zna se kakav kraj.
Najsigurnije je ne ulagati ni u jednu, ima i drugih koje već sada pozitivno posluju.

New Report

Close