MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



………zato vam se iskreno čudim – odakle vam volje da tako trgujete za sitnu paru.

Čudiš se bezveze. Većina ljudi koji trguju na burzi, svakoj ne samo našoj, su kockari(pročitaj Kostolanya). I sreća je da je tako jer bi inače pomaci na burzi bili u lipama, a na veće dobitke bi se čekalo godinama ili burza ne bi ni postojala zbog statičnosti i učmalosti.
[/quote]

buraz.čitao sam kostolanyja davno. ne čudim se trejdanju nego trejdanju gdje dnevno uzmeš 30 kuna

...povijest se ponavlja...


……..buraz.čitao sam kostolanyja davno. ne čudim se trejdanju nego trejdanju gdje dnevno uzmeš 30 kuna

Dobro pa imaš li kakvih dokaza da većina ili mnogi trguju za takav sitniš?
Ali čak i da je tako ipak ne kužiš psihologiju kockara. Njima tj. nama je više bitna stalna akcija nego koliki je dobitak. I ne treba tu tražiti nikakvu logiku. Logike nema, psiha je u pitanju, isto kao kod onih koji vise svaki dan u kladionicama i igraju za 5 kuna. Ili kod kartaša koji kartaju samo za novce.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/sklopljena-predstecajna-nagodba-nad-magmom/

polako, smiriti će se za dan dva ili možda već sutra…pa ćemo onda lagano vidjeti kuda će dionica…a za informaciju kuda će Magma kao trgovačko društvo ćemo ipak morati malo duže duže pričekati….
puno je toga danas protrgovano…



……..buraz.čitao sam kostolanyja davno. ne čudim se trejdanju nego trejdanju gdje dnevno uzmeš 30 kuna

Dobro pa imaš li kakvih dokaza da većina ili mnogi trguju za takav sitniš?
Ali čak i da je tako ipak ne kužiš psihologiju kockara. Njima tj. nama je više bitna stalna akcija nego koliki je dobitak. I ne treba tu tražiti nikakvu logiku. Logike nema, psiha je u pitanju, isto kao kod onih koji vise svaki dan u kladionicama i igraju za 5 kuna. Ili kod kartaša koji kartaju samo za novce.
[/quote]

nemam dokaze nego to zaključujem temeljem napisa na ovom forumu. postoji ekipa koja konstantno druka za rast, dio njih pretpostavljam da prodaje, dok dio ekipe druka za pad i naravno dokupljuje. ja ne vidim čemu netko piše na temi dionice koja nema budućnost i perspektivu, osim ako nema interesa za kupi jeftinije. ajde 2-3 posta, ali neki ovdje pišu svakih 10 minuta a magma im ne valja. uopće niti ne pratim trgovanja niti jedne dionice, a kamoli magme. i onda, da se vratim na pitanje, pogledaš naloge i vremena naloga i količine i shvatiš da je netko kupio 1000 komada po 2,5 i odmah stavio na prodaju po 2,7. onda ga poklopi kupovni nalog i on izlazi sa svojom užinom za danas van…o tome pričam. kužim kad se to radi da imaš 10000 kuna dnevno ili ajde čak i 1000. ali ovako, …no dobro nema veze…svaka budala ima svoje veselje.

...povijest se ponavlja...

Izaso je clanak o oproaru 51000000,00 kn duga![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_palacg]


Izaso je clanak o oproaru 51000000,00 kn duga![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_palacg]

Država Fižuliću oprostila 51 milijun kuna

Iz članka se vidi da je Magmi država otpisala “45” milijuna Kuna duga, ali ostalo je duga ( bankama i Fižuliću) 300 milijuna i nekretnine idu u prodaju.
Fižulić spominje 3D printere, ali danas svatko može kupiti i dilati te printere.
Ništa ne razumijem kako on misli Magmu spasiti ?

evo članka

http://www.index.hr/vijesti/clanak/predstecajna-nagodba-drzava-otpisala-50-milijuna-kuna-duga-magmi-fizulicu-magma-duzna-40-milijuna-kuna/723419.aspx

to je to, 3 kn nismo probili, a očito da skoro ni nećemo…treba čekati bolja vremena i oporavak cijele ZSE pa će i Magma (valjda) gore
sad treba sačekati da iz dionice izađu trejderi koji su se kupovali zadnjih dana u nadi brze zarade, ali fond ih je nakitio kao i nas

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

@Farabuto
Spasit ce je 3d printanjem.

ja sam recimo malo kupio u drugoj polovici dana i mislim sutra ujutro još kupovati odnosno vjerujem da će dionica na bolje ….pitanje je je li fond istrpao svoje…a zašto je to napravio me uopće ne brine jer njih tako boli ona stvar, nije njihov novac a to kaj su prodali su spasili milju i sitno kuna što je realno za njih sitnica, nažalost puno puno više su oni prosuli na Magli i sličnima i nikome ništa….i to sve ionako još uvijek nema nikakve veze s mogucim buducim poslovanjem

New Report

Close