MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

špekulanti su se ispuhali, to je očito, nakon nagodbe trebao bi slijediti rast, sada je, na ovoj razini, vrijeme za kupnju …

očito ,sada se stvara prividan pritisak na naloge izna3 kn,na postojeće količine se dodaju nalozi da izgledaju veći ,kada krene prema njima 70% će ih pobjeći na više razine.

32000 kom dionica na bidu. Pa to sve govori kuda to ide. Nema se više kome prodati.

Ja kupio dosta toga upravo, sad kad se prespava noć bi trebalo ponovo gore. Ne može bit niža cijena od prije par dana kada je bio rizik da ne prođe PSN. Sada je manji rizik pa bi i cijena trebala biti viša.


Ja kupio dosta toga upravo, sad kad se prespava noć bi trebalo ponovo gore. Ne može bit niža cijena od prije par dana kada je bio rizik da ne prođe PSN. Sada je manji rizik pa bi i cijena trebala biti viša.

Tako bi to trebalo bit na zdravom tržištu, ali ovdje ti se skupilo puno zločestih ljudi, da bi bilo tako,

Kikac,

mislim da si pogriješio, do jučer se glavnina stvari odigrala na MAGMI i danas završni udarac, gotovo sam siguran da se dionica vraća na 1 kunu…

Sve je umjetnički odrađeno bildano, kipano, …. mislim da sve što je kupljeno iznad 2 kune TO M……..
..
Nikako nagovor na kupnju ili prodaju.

Nemogu vjerovat da se prošle godine u ovo doba poklopilo sve na MAGMI, interwju Fižulića koji je doslovce prepisan u Jutarnjem listu pa sad predstečajna …. i.e.

Toliko je ekipe prevario, poslovnih subjekata…pa svojih djelatnika koji su radili za mizeriju i sad mu vjerovat….3D PRINTERI … ako uspije javo ću se ispričati ….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

danas je bio jedan “luđački” dan kod ove dionice , išla je u rasponu cca + – 10% gore/dole ,što se rijetko ipak viđa, a što složiti će se sa nom , nije normalno za neku dionicu kod jednodnevnog trgovanja .
kako sam već prije kazao, danas je prosječna cijena iznad 2,7 , bit će ovdje još dobrog rasta , samo strpljivo i rukice što dalje od prodajnog okidača.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Ja kupio dosta toga upravo, sad kad se prespava noć bi trebalo ponovo gore. Ne može bit niža cijena od prije par dana kada je bio rizik da ne prođe PSN. Sada je manji rizik pa bi i cijena trebala biti viša.

Ovo je očito vaše prvo ulaganje u predstečajnuše, pa još niste shvatili da je vrlo moguće, pa čak i prilično izvjesno, da se ps dionica nabije prije nego što se ključni događaj dogodi. E, pa, to je lekcija koju ćete jako brzo naučiti.

Gledao sam sada zapisnik sa danasnjeg rocista.

Uglavnom, 596 vjerovnika ce dobiti dionice (njihov dug pretvoren u dionice po cijeni od 10 kuna po dionici) za najdulje 6 mjeseci.

Zagrebacka banka ce svoja potrazivanja (42 miliona kuna) dobiti u ratama kroz 4 godine. prva rata id 1.1.2015. (od 1.1.2016 ta rata iznosi vise od milion kuna mjesecno!!!)

Dugovanja koja su ostala prema drzavi (doprinosi i porezi za place radnika, …) takodjer pocinju s otplatom 1.1.2015.

Uglavnom, predvidjam da nece moci placati svoje obveze i da ce otici u stecaj tijekom slijedece godine.

navlačite neki prema gore, neki prema dolje, opet se pitam: postoji li ovdje iole ozbiljniji špekulant koji misli držati magmu dulje od 2 – 3 dana? pa što možete ovako zaraditi trejdanjem sa tim smiješnim nalozima? 20, 30 kuna po danu??? pa više zarade oni žicari ispred supermarketa…ili čekajte 2-5 godina ili prodajte ako ne vjerujete u novu djelatnost magme. jednostavno je. nema tu puno mozganja. ali s ovim burek-nalozima ići gore-dolje, pa to je smiješno. tako ćete ostati bez gaća. trenutno se čini da je puklo prema dolje. očito je uspjeh PSN bio uključen u cijenu. no, ovdje se nikad nije moglo dobro predviđati jer bi se taman nakon što je tako izgledalo pojavila luđačka kupnja. zato vam se iskreno čudim – odakle vam volje da tako trgujete za sitnu paru.

...povijest se ponavlja...


Gledao sam sada zapisnik sa danasnjeg rocista.

Uglavnom, 596 vjerovnika ce dobiti dionice (njihov dug pretvoren u dionice po cijeni od 10 kuna po dionici) za najdulje 6 mjeseci.

Zagrebacka banka ce svoja potrazivanja (42 miliona kuna) dobiti u ratama kroz 4 godine. prva rata id 1.1.2015. (od 1.1.2016 ta rata iznosi vise od milion kuna mjesecno!!!)

Dugovanja koja su ostala prema drzavi (doprinosi i porezi za place radnika, …) takodjer pocinju s otplatom 1.1.2015.

Uglavnom, predvidjam da nece moci placati svoje obveze i da ce otici u stecaj tijekom slijedece godine.

100% se slažem!


………zato vam se iskreno čudim – odakle vam volje da tako trgujete za sitnu paru.

Čudiš se bezveze. Većina ljudi koji trguju na burzi, svakoj ne samo našoj, su kockari(pročitaj Kostolanya). I sreća je da je tako jer bi inače pomaci na burzi bili u lipama, a na veće dobitke bi se čekalo godinama ili burza ne bi ni postojala zbog statičnosti i učmalosti.

New Report

Close