MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ingroman
…. ????? …. br dionica je 6.774.871 …. od cega fizulic ima 2.464.129, tj. 36,37% … molim ne piskarati povodljive neistine!


Osobno smatram da će P.S.N sutra proći, ali također procjenjujem da će se vlasnička struktura društva u naredne dvije do tri godine drastično promijeniti zato što puno dioničara smatra da su u Magmi predugo zakopani i zbog svega što se događalo žele čim prije vidjeti svoj novac. Od banaka i drugih vjerovnika također ne očekujem pretjeranu želju za zadržavanjem vlasničkog udjela u Magmi. Banke žele vratiti novac koji su izgubili. Kod drugih vjerovnika kojih ima više stotina će biti problem nepoznavanje financijskog tržišta (konkretno burzovnog poslovanja) te stoga je pitanje koliko pametno će oni raspolagati sa svojim dionicama (mogućnost masovne rasprodaje s elementima panike). Očekujem da će banke kao veliki vjerovnici aktivno sudjelovati u rastu dionice na 10 kn kako bi naplatile glavnicu i kamate, međutim nisam siguran da će ostali vjerovnici pokazati istu financijsku inteligenciju i suzdržati se od rasprodaje. Magma postaje masovna dionica kao i HT, sa vrlo šarolikom strukturom dioničara društva.

Najrealniji post u zadnje vrijeme kolega. čestitke na tome. tako i ja mislim da bi moglo biti, a to znači da će biti jako zanimljivo. jedino mislim da panike neće biti, jer ti ljudi uvjereni su da će dobiti svoje uloge natrag, dakle sve ispod 10 kuna neće ih zadovoljiti. ajde neka bude i 5, ali ispod toga oni neće prodavati, naravno ako ne budu prisiljeni zbog nekih drugih okolnosti. a ako i bude rasprodaje, uvijek će se naći neki kupac koji misli sakupljati za bolje dane…

...povijest se ponavlja...


@ingroman
da možeš misliti-uzimaju dionice po 10 kn,a prodavat će ih za 1 kunu.

Neće ih prodavati , uzimaju dionice jer nemaju šta drugo . Nemojte širiti fikciju ljudi, jer nitko te dionice ne plaća fizičkim novcem 10 kuna, nego dugovima koje inače ne bi naplatili nikako jer nemaju od čega. A 10 kn je cijena jer je to najmanja moguća cifra zakonski. Kad to prodje bit će preko 20 000 000 dionica ovdje, na 9 000 000 imovine i još će ostati dugova.
I nula kuna dobiti i prihoda

krešo, zar misliš i očekuješ da će svi novi dioničari davati dionice po cijeni daj što daš? pa tu su banke, velike firme, leasing kuće – ne mogu oni samo tako otpisati dugove firme koja postoji u sudskom registru. o tome se radi. oni kojima je hitno davat će i po 2 kn, ali veliki to ne smiju samo tako zbog računovodstvenih propisa. zato to nije fikcija, taj dug je u stvari pravi novac. ako prodaju po 2 kune, otpisali su 80% duga. i što dobivaju s time? probleme pri reviziji. o tome ja pričam, a ovi što navlače nek nastave. ovdje se pokušava dokučiti što će biti s tim novim dionicama. možda ih uopće ne budu prodavali jer su dug već otpisali. bit će svega, svakako će biti zanimljivo i valovito u oba smjera.

...povijest se ponavlja...

Dionice po 10 će se izdati tek nakon 3 ili 6 mjeseci glasovanjem na Skupštini dioničara.

Do tada se trgovanje odvija sa sadašnjim izdanjem.

PSN sutra? Prekršajne odredbe nepojavljivanja vjerovnika su od 10.000 – 1.000.000 pa stoga???

Sretno sutra Magma!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Uspjeli ste me vrbovat pred kraj na 2,60, neka se i ja malo zabavim sutra i narednih dana. Već sam u dobitku 1500 kuna u par minuta.

starshit

mislim da bi ih toliko trebalo biti nakon što se dugovanja pretvore u dionice.

danas otislo preko 100k dionica, ovo nisu mali bas kupovali


danas otislo preko 100k dionica, ovo nisu mali bas kupovali

ja sam K/P skoro 20.000 komada tako da…

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


starshit

mislim da bi ih toliko trebalo biti nakon što se dugovanja pretvore u dionice.

60 milijuna dionica, plus 80 milijuna kuna preostalih obveza.



starshit

mislim da bi ih toliko trebalo biti nakon što se dugovanja pretvore u dionice.

60 milijuna dionica, plus 80 milijuna kuna preostalih obveza.
[/quote]

neće vam te dionice na tržište u idućih 6 mjeseci,godinu dan.
A stečene po 10 kn.




starshit

mislim da bi ih toliko trebalo biti nakon što se dugovanja pretvore u dionice.

60 milijuna dionica, plus 80 milijuna kuna preostalih obveza.
[/quote]

neće vam te dionice na tržište u idućih 6 mjeseci,godinu dan.
A stečene po 10 kn.
[/quote]

Pa šta ako neće, kakve to veze ima? A što je s kreditom za MGMU, vidim da ga Fižulić ne spominje u onom intervjuu?

New Report

Close