MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fizulic htv2

Zanimljiva prezentacija Fizulica, biti ce tu necega, ne odbacujem mogucnost uspjeha…


Vizionari su bogomdani , malo ih je takvih , ali odmk od realnosti , slušajući svoje izvore , donosi uspjeh .

gledaj, moja je filozofija ovakva:
čitajući izvješća znamo kako je bilo u prošlosti. to je konzervativna metoda i temeljem nje pretpostavljamo kakvi će fundamenti biti u budućnosti.
stoga mi je glavnina portfelja u takvoj jednoj mirnoj i relativno sigurnoj dionici kojoj dobit stalno raste, ali polako i ne pretjerano. tu vizija nije potrebna, menadžeri to odrađuju kako treba i burza to percipira relativno konzervativno.
no, mali dio kapitala valja odvojiti za špekulacije. to je meni magma. neću izgubiti puno, a mogu dobiti jako jako puno. eto, na burzi je potrebna vizija jer inače nema visokih prinosa.
svi traže fundamente, ali kad im daš argumente onda ne kupuju (primjer JDTC – 0,08 BV, posao sa MORH-om, mogućnost NATO opskrbe itd…tu je potrebna vizija, ali i bez nje to je prokleto podcijenjena dionica). s druge strane imamo dionice koje ostvaruju dobit, ali su po fundamentima debelo precijenjene trenutno (ERNT – naravno, ne kažem da će biti i u budućnosti, ali 3,5 bv-a je previše za ovu močvaru, vani bi to bilo ok). Onda imaš ovakve poput magme gdje je u zraku dobra priča. ako uspije, svi dobivaju, ako ne uspije – većina puši. Zato sam izabrao dio staviti ovdje. Sud će odlučiti jesam li bio u pravu već za par dana.

...povijest se ponavlja...

U Maestralima sam vec vise od 2 godine i cekam, a DLKV i MGMA su dionice za spekulaciju i svakodnevnu zajebanciju, a da se i nesto upiknuti….

meni je ovo jako dugoročna dionica. čekat ću ostvarenje planova fižulića jer čovjek ima viziju, a to je poželjno.
lijepo sam vam govorio da ne prodajete po 1.50, 1.60, 2.00 kune ali ne – bili bi investitori a ne bi riskirali. U četvrtak je ročište pa kom opanci , kom obojci…

...povijest se ponavlja...

Trenutna tržišna vrijednsot MAGME oko 165 milijuna kuna!
Negdje na razini VIJADUKTA (sa 2.000 zaposlenih, ….)…ispravite me!

Eh kad neko zna prodat priču onda to ima lijep efekt….

Niko ne spominje ako prođe PSN dali je već odrađen dovoljna rast dionice u dva tjedna od oko 380 %…. a prodavati na očekivane informacije!!!

Kako god čestitam na hrabrosti, pogotovo onim koji će kupovati prekosutra!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ako prođe psn sve kupljeno danas, sutra i preksutra biti će prodano na višim razinama.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

prođe li PSN za 2 dana sadašnja cijena mogla bi skočiti +50% jer će to značiti da je firma preživjela i da ide dalje, a onda će se sve ovisiti kako će se razvijati posao sa 3D printom

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Ma naravno da cjena može i 100 % otić, zato sam sitno u nutra (adrenalina radi) al pamet u glavu, tvrtka na kvazi obećanjima da na TK vrijedi-t 200 milijuna kuna a gdje su dugovi, nemaju nekretnina dakle samo obećanje….pa nemojte da vam vrana popije mozak.

Pa pogledajte tržišnu kapitalizaciju HDEL, VDKT, TEHNIKE, DDJH, …. a tvrtke posluju gotovo uredno i nema PSN i neznam čega….

Pisao sam prošle godine u ovo vrijem, pa Fižuliću ni vlastita mater ne vjeruje…
Pa da znate kako je poslovao, odnos prema bivšim zaposlenicima, komitentima, dobavljačima….
…sretno nam bilo…[emo_novac]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

VIDEO: Novi 3D printer može izgraditi kuću u samo 24 sata

VIDEO: Novi 3D printer može izgraditi kuću u samo 24 sata



e pa čovječe ovo je već šokantno, ne govorim o magmi nego o 3d tehnologiji koja bi mnoge djelatnosti mogla ugasiti zauvijek… nevjerojatno.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Dobro je ovo sa kućom![emo_smijeh] Ali treba imati na umu da 3D tehnologija koju trenutno Magma (ne)posjeduje može ovdje u kratkom roku “ugasiti” mnoge ulagačke[emo_vrtimise] portfelje.

New Report

Close