MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A jeli? Zanimljivo. A na drugim temam nije vam bitna imovina nego dobit i prihod i potencijal.hvala sto nas upozoravate tako zdusno da smo u krivu.lijepo je da postoje takvi postenjaci sa slikovitim pricama koji nas spasavaju od nas samih.sto onda ne kypujes jadran carape na 0.08 bv-a? Ni to ti ne valja jer nisi unutra

...povijest se ponavlja...

Sviđa mi se priča sa majmunima, vrlo je poučna. Ali da se vratimo na temu… Da, koliko mi je poznato Magma ima poslovni prostor u Zagrebu od 1000-1500 kvadrata gdje je sjedište tvrtke, i on u datim okolnostima ne vrijedi puno, opterećen je hipotekom do okončanja postupka P.S.N. i amortiziran je… I tu ste potpuno u pravu… Ali vrijednost dionice se ne odražava samo imovinom, već između ostalog i potencijalom imovine kao i procjenom ulagača o kretanjima poslovanja tvrtke u narednom razdoblju. Očito oni koji kupuju Magmu vjeruju u poslovnu ideju G. Fižulića i spremni su uložiti svoj novac uz pretpostavku da će zaraditi.
Novac je sam po sebi stvar povjerenja, isto je i s vrijednosnim papirima.
Na ZSE postoje veliki investitori koji su u jeku najvece krize kupovali potcjenjene dionice nekih tvrtki i sada na razne načine drukaju dionice koje bi im mogle uzeti dio ulagača i na taj način djelomično onemogućiti veliki rast njihovih dionica u narednom periodu. Jedan od njih putem svog bloga konstantno to radi (oglasio se djelomično i danas oko MGMA-R-A) a promovira tvrtke koje su pod ogromnim zaduženjima zbog investiranja u NEKRETNINE (pod hipotekom su naravno) koje ce se isplatiti kroz 30-ak godina. Naravno, te tvrtke godinama nisu vidjele računovodstvenu dobit, ali nema veze, stabilne su i poželjne udavače. I da, govorimo o vrijednosti nekretnina i drugih oblika imovine i na temelju toga kao trebamo valorizirati dionicu. Pa što je vrijednost nekretnina, nego li procjena investitora pri kupovini te nekretnine. Isto je i sa dionicama.

Znači kupim dionicu za 1kn, i onda objašnjavam da je vrijednost imovine tvrtke 10kn po dionici i da je dionica potcjenjena. I onda drugi shvate kako sam ja pametan, pa kupuju od mene po 7, 8 kn. Naravno, ja svoju prodaju dionica objašnjavam genijalnim prilikama koje su mi se ukazale, ali detalje cu jos neko vrijeme zadrzati za sebe. Super, ali industrijske revolucije nisu vodili takvi investitori, već vizionari i oni koji su vjerovali u nečije poslovne ideje i izume. Da je po prvima, još bismo bili u pećinama i grijali se zapaljenim granjem.
E sada, ako je MGMA-R-A stvarno toliki promašaj i ako se na to upecalo 50-ak investitora… Pa kaj se dečki onda brinete? Budu izgubili, ni prvi ni zadnji.
Čemu onda agresivnost i nervoza?



Koliko ce ono Magma imati dionica nakon PSN? 70ak miliona ako se dobro sjecam.

Znaci trzisna kapitalizacija je trenutno oko 140 miliona kuna. Recimo to je za 30% vise od THNK-R-A koja ima vise od 1000 zaposlenih i nesto malo manje od VPIK-R-A…

Ova dionica ne vrijedi ni pola kune obzirom da se firma mora zaduziti i krenuti takoreci od nule.

Vjerovnici su pristali na PSN jer nisu imali izbora. Pretvaranje duga je po 10 kuna jer manje ne moze. Al neka.. neka se vrti novac (iako i nije nesto puno) dobro je za ZSE

BRAVO!
U par rečenica su raskrinkani navlakači na ovoj dionici!! [emo_palacg]
[/quote]Navlakači? Fascinira me taj očajan filing za dionice i tajming kod nekih ovdje, srećom u većini su.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/307435/Vjeruju-li-Fizulicevi-partneri-u-3D-printere.html

Ovo ce biti jedna puno lijepa prica.A pogledajte koliko jos ima prostora za rast. Pa DIOKi je na skoro 4 kune,a mi tek liznili 2.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Rugajte se vi ali ovo danas ide istim tempom kao i jučer…

A BALVANA!!! :) :) :)

Printat će on novce pa će to biti jedna lijepa priča.[emo_bijesan]

Skupljanje po asku?
Uvijek mi se to sviđalo…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

game over
ista shema kao i prosli put
do 2,9 i nazad na 1
pozdrav onome tko je ovaj put zavrtio

Postanite Eu-robovi

Svega ovdje ima za vidjet, strašno šta neki rade i kako rade haha. Onaj sa 10 000 kom po asku na 2,70 [emo_zacudjen]
p.s. eno ga čupa se van sada.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ovo je lakrdija a ne burza
dajte malo vidite kakvi su bili prometi prije ovog sumanutog stampeda

Postanite Eu-robovi

New Report

Close