MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle tržište vrednuje MGMA-u koja ima ideju 3D printera 125 milja kuna, ravnajući se prema ovoj dionici Crobex bi trebao na 10 000 bodova, sretno

Vrijedi ili ne,al sutra ide preko 2kn…[emo_vrtimise]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


firma koja je praktički bez imovine narasla je danas +187% !?!??!?!!?!? [emo_vrtimise][emo_palacd][emo_zloban]

trgovanje ovakvim dionicama iz topline sobe, nadaleko nadmašuje odlazak do prve kladionice u ovom zimskom vremenu, a još treba i dobro odabrati parove, pa još rezultat, pa isčekivanje, ZSE je na dobrom putu da postane žestoka konkurencija kladionicama, bar s dijelom izlistanih dionica [emo_smijeh][emo_smijeh]


Vrijedi ili ne,al sutra ide preko 2kn…[emo_vrtimise]

Moguće, možda če i na 10,ali su mi draže one koje rade blizu nule ,a TK im je 5,6 milja kuna


Vrijedi ili ne,al sutra ide preko 2kn…[emo_vrtimise]

Pogrešno, otišlo već danas.

a vidi ovih gore zavidnih dječaka..pa što vam smeta ako konačno netko zarađuje na ZSE-u? zašto ta zavist i pljuvanje. pa mene ne zanimaju druge dionice pa niti čitam što se o njima piše niti što se tamo radi. jedino me emotivno dira dioki zbog radnika jer poznajem mnoge dečke koji tamo rade i žalim ih, a tamo ekipa navlači na dioki koji je u stečaju.
ovdje je zaključena PSN, ali vi niste nikada čitali zakone. otpisani su svi dugovi, firma kreće od nule. godišnje izvješće za 2013. g. bit će puno bolje nego prošla. vjerovnici nisu imali izbora i to je to. tako je zakon odredio, a dokap će ići po 10 kuna. da ste ikada čitali ijednu knjigu o računovodstvu znali bi što to znači, ali vi samo lupate da magma ne postoji, da će propasti i slično. nemate pojma. uostalom tržište vas demantira. 2 kn za dionicu. vi ćete se uključiti negdje iznad 10 kuna pretpostavljam. tek tada će vam biti dovoljno sigurna za ulazak.

...povijest se ponavlja...

goblyn, pa ne raste zbog prošlosti nego raste zbog očekivanja dobre budućnosti. računovođe stalno gledaju u povijest, a mi ulagači moramo zaključivati što bi se moglo događati s dionicom u budućnosti. očito javnost i ulagači percipiraju magmu kao dionicu s potencijalom. zato raste, a ne zbog firme koja ništa ne radi. ljudi vjerojatno očekuju da će magma nešto raditi. pa i sami ćemo vidjeti na kraju iduće godine jesu li štogod radili ili nisu. tada će se vrednovati sve to kroz cijenu dionice koja će, ako razultata ne bude i ako je sve ovo bila fikcija, padati. zasad ljudi očekuju nešto od magme. nemojmo im kvariti veselje.

...povijest se ponavlja...

@delboy
da si se danas uključio na TK, onda bih razumio da si mogao napisati takav post, ali obzirom da si najmanje 8 godina na TK, onda je jedino što mogu napisati za tvoj post je – navlačenje!
daj mi molim te reci o kakvim ti poslovima magme pričaš? što magma radi? kakvi su im godišnji prihodi, dobit?!?
kakav crni potencijal?!? oni će printati na 3D printerima??!? smiješno
tržišna kapitalizacija MAGME koja ništa ne radi je 150 milijuna kuna?!?! ma daj molim te….

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

ne navlačim ja na kupovinu magme i nikada nisam navlačio. samo iznosim činjenice. sve je rečeno, a što će oni printati na 3d printerima nemam pojma jer se u to razumijem kao u kvantnu fiziku. pojma nemam, ali navodno je to jako dobar biznis vani pa što ga netko ne bi nudio i ovdje? pričekajmo pa ćemo vidjeti i biti pametniji. magme imam mizerno malo tako da mi je apsolutno svejedno. uključio sam se ovdje u pisanje isključivo zbog fenomena diokija koji je u stečaju, a tamo se i dalje pišu bajke. ovo nije u stečaju, dakle- bit ćemo pametniji za godinu dana kad vidimo prvo izvješće za cijelu 2014.godinu. do tada, sve je u domeni potencijala.

...povijest se ponavlja...

Delboy, slazem se s Vama… Zanimljivo je kako pojedinci na ovom forumu konstantno drukaju iznoseci krive podatke (toga je bilo i danas u komentarima), zatim napadima na g. Fizulica koji je napravio greške u poslovanju, međutim nije bas za sve kriv te je njemu propast Magme koju je stvarao 20 godina sigurno pala teže nego ovim bezimenim komentatorima koji ga tesko optuzuju za doslovno svasta.
Nisam cijeli dan komentirao, ali neki komentari su stvarno neargumentirani.
Magma d.d. je sport za one koji mogu cekati i prezivjeti eventualni gubitak onoga sto su ulozili!

U cijeloj prici nije bitna vrijednost Magminih nekretnina, vec realizacija Plana restrukturiranja. A vec sam u ranijim komentarima objasnjavao zasto smatram da on ima “glavu i rep”.


U cijeloj prici nije bitna vrijednost Magminih nekretnina, vec realizacija Plana restrukturiranja.

i te kako je bitna! jer jedino pokriće za vrijednost dionice kod ovakvih firmi koje postoje samo na papiru tj. ne rade ništa je samo imovina!
dakle, kolika je vrijednost imovine po dionici magme??? (molim uračunati sve dionice, tj, i ove nove)!

p.s.
evo dok nam ne daš taj podatak i jedne poučne pričice koja je već objavljena, ali izgleda da je današnji kupci ove dionice nisu pročitali, a kao da je upravo za njih pisana:
Kako funkcionira burza?
U malo afričko selo, došao jednom jedan gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na celoj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog ulovljenog majmuna 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše da love majmune i čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio. Kad je ostalo malo majmuna i kad je postalo teško da ih ulove, seljaci su prestali da mu ih donose.

Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali da ih love. Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo….

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila posljednja cjena.

Seljaci skupiše ono što su uštedjeli cjelog života i kupiše hiljade majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezima i oni izvan njih.

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

New Report

Close