MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da se ovdje zbiva intezivna rasprava, a s obzirom na stanje PSN (čeka kod suca) ne znam da li mi se uopće uključuje u ovu dionicu. Ima li netko ideju kad bi ovo moglo biti presuđeno? Čeka već skoro 4 mjeseca, za to vrijeme propao bi i dragi Bog, kako naše pravosuđe posluje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ako i kad god bi bilo – ako Nju ne zaposli na nekoj čelnoj poziciji još jedan važan znak za one koji prate i u nedoumici su, ali i za vjerne i nepokolebljive poklonike i štovatelje.
Mislim da bi na potezu trebao biti ipak neki drugi sudac, odnosno sudac u nekom drugačijem predmetu.
Slažem se da sve ovo skupa predugo traje, ne samo ovih 4 mjeseca. Ne znam što radi pravosuđe, zna li uopće kome i za što treba suditi…

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Uglavnom, vidim sada da je Magma d.d. dostavila izvještaje za prva 3 kvartala 2013. godine:

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=MGMA-R-A

Ultimatum i lova čuda rade…kao i alkohol…
…Što se tiče “izvješća”- kako može ishlapiti materijalna imovina dioničkog društva čudo jedno! …

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Sa razlogon su odabrani 3d printeri.. grana proizvodnje koja je u nevjerojanom porastu,EU fondovi ako za nesto daju novce onda je to tehnologija ukljucuji 3d printere. Pa sada se 3d printeri rabe u svakom poslu zbog detaljnosti,ne prevelikih cijena i mogucnosti izrade predmeta po zelji i potrebama. Citao sam clanak o tim printerima u casopisu forbes i u prvoj polovici 2013 godine 3d printeri su proglaseni kao najbolje investicije za male i srednje tvrtke.. naravno potraznja ce se sada smanjiti al to je buducnost i oni koji ne zele to prihvatiti nema veze, ali cinjenice su jedno a subjektivna misljenja sasvim drugo. Brojke ne lazu.


Sa razlogon su odabrani 3d printeri.. grana proizvodnje koja je u nevjerojanom porastu,EU fondovi ako za nesto daju novce onda je to tehnologija ukljucuji 3d printere. Pa sada se 3d printeri rabe u svakom poslu zbog detaljnosti,ne prevelikih cijena i mogucnosti izrade predmeta po zelji i potrebama. Citao sam clanak o tim printerima u casopisu forbes i u prvoj polovici 2013 godine 3d printeri su proglaseni kao najbolje investicije za male i srednje tvrtke.. naravno potraznja ce se sada smanjiti al to je buducnost i oni koji ne zele to prihvatiti nema veze, ali cinjenice su jedno a subjektivna misljenja sasvim drugo. Brojke ne lazu.

Slažem se gmchanger, u jednom dijelu, brojke ne lažu (skoro nikad) – obveze su obveze. Istina neke (veće) bi trebalo preispitati, kojim putevima su se naslagale…
Ali ovo da EU fondovi daju novce svakakvima, da se 3d printeri trenutno masovno koriste, da su cijene ne prevelike, da će se potražnja sada smanjiti ?!…, taj dio ne drži vodu. Ne vidim logiku, a ni osnovu i perspektivu za ovaj konkretni slučaj, odnosno problem.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Krivo ste me shvatili,cijene nisu prevelike s ozbirom na kvalitetu i detaljnost izrade.. isti proizvod koji je izraden u tvornickoj masovnoj proizvodnji sigurno ce bit puno jeftiniji nego isti proizvod izraden 3d printom, ali nece imat istu detaljnost i kvalitetu te mogucnost prilagodbe proizvoda po zelji i potrebama, a smanjivanje potraznje govorim po cistim osnovama granicne potraznje.. najveci “boom” 3d printa se desio u prvoj polovici 2012 i od tada sigurno zainteresiranost i potraznja nije istina,tvrtke koje su se odlucile baviti s tin krenule se prije 3-4 godine kada kriza jos nije bila na vrhunca a sigurno nece sad se osnivat vise novih tvrtka za proizvodnju sa 3d printom.. osim ovakvih u PSN i slicnoh.

Hrvatska više nije tranzicijska zemlja zato što je članica EU i korupcija, bezakonje i kršenja prava su iznimke, jer po definiciji jedno isključuje drugo?
U osnovi 3d printa postoje kvalitete i prednosti (a postoje i mane), kao i u svim drugim novim tehnologijama, novitetima, razvojima.
Ali otkad je pokušaj čupanja iz sr… (PSN) proces u kojem se provode eksperimenti i pokušavaju uvesti skupe inovacije i to u ovakvim okolnostima od strane eksperata za to područje koji iza sebe imaju tako pozitivne i obećavajuće rezultate?
Osim vjere u ovaj “projekt” stvarno me čudi da smatrate da se neće pojaviti konkurencija kad se radi o tako profitabilnoj djelatnosti…

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Koje postupke momentalno poduzima Fiđi[emo_naivan]

Iste koje je poduzimao i prošlih godina [emo_smijeh]

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."


Hrvatska više nije tranzicijska zemlja zato što je članica EU i korupcija, bezakonje i kršenja prava su iznimke, jer po definiciji jedno isključuje drugo?
U osnovi 3d printa postoje kvalitete i prednosti (a postoje i mane), kao i u svim drugim novim tehnologijama, novitetima, razvojima.
Ali otkad je pokušaj čupanja iz sr… (PSN) proces u kojem se provode eksperimenti i pokušavaju uvesti skupe inovacije i to u ovakvim okolnostima od strane eksperata za to područje koji iza sebe imaju tako pozitivne i obećavajuće rezultate?
Osim vjere u ovaj "projekt" stvarno me čudi da smatrate da se neće pojaviti konkurencija kad se radi o tako profitabilnoj djelatnosti…

konkurencija se nece pojaviti dok se ne stabilizira ekonomija u EU i hrvatskoj.. to je skupa investicija sa prevelikim rizikom te velikim troskovima za istrazivanje i obuku.. jedino tko se odluci na ovo su tvrtke u PSN ili tvrtke koje su se od pojave 3D printa pocele s tim baviti jer inace jednostavno jos nije dovoljno razvijeno i istrazeno.. magma je ovde isla na sve ili nista a da su isli na “sigurno” bilo bi to sve gotovo za mjesec dana.. da li se sada magma moze vratit na staru slavu to je drugo pitanje, ali ovako imaju vece sanse

…formula za uspjeh – 100% do dna (dno daleko ispod nule), a onda 100% rizik…

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

New Report

Close