MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

karuba, ne smetaju mi tvoji postovi i nemam nikakvo pravo ograničiti ikome pisanje po forumu. niti to želim.

samo sam ti htio reć da bi bilo korisnije energiju iskoristiti na drugi način. pokušaj organizirati vjerovnike pa da nešto zajedno napravite. makar ćete smanjiti troškove a i lakše ćete doći do informacija kad budete u međusobnom kontaktu.

Nevjerojatno je i smiješno da je Magma danas u pokušaju otvaranja postupka predstečajne nagodbe,a da nije provjereno što se događalo.
To najbolje znaju djelatnici koji su vidjeli,a na kraju krajeva i izvršili ono što se od njih tražilo.
Nakon raskida Magme i Adria designa poslovanje,u smislu prometa robom kakavim se dotad bavila,je nestajalo.Od tad je prošlo skoro 2 godine.U ljeto 2011. Magma je počela otpuštati radnike i u godinu dana svi su bili otpušteni (osim onih na bolovanju).Sam Fižulić je izjavio u medijima da neke plaća na crno “iz svog džepa”.
Djelatnici su obavijestili inspektorat i DORH o značajnim informacijama,a pokušali su potaknuti i medije.
Inspektorat je utvrdio da na adresi sjedišta nema nikog i da je prisiljen pokrenuti sudski postupak.
DORH se još nije oglasio koliko mi je poznato.
U medijima se uglavnom pojavljuje samo Fižulić,kojem se jako sviđaju novi zakoni,sa svojom poznatom pričom.
Magma duguje više od 170.000kn novinama koje su objavile intervju s njim dan prije ročišta…a pitanja i odgovori su jako slični onom što je objavljeno i prije mjesec dana.
S jedne strane slatkorječivi gf i prilično pristrani mediji,a s druge veliki dug i spora,nedostatna reakcija institucija. Rezultat je nedostupnost informacija.
Jako puno ljudi i firmi je u ovih 500 milijuna kn,a tu su i postojeći i potencijalni dioničari Magme.
Ne očekujem da “burno” reagiraju na nepoznato.
Obaviješteni su nadležni i očekujem njihovu konkretnu provjeru i reakciju.
A mediji bi trebali biti uključeni.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Šta je bilo u ponedjeljak

Ne znam što ste očekivali…Nije se ništa dogodilo. Utvrđen je dug koji je već dugo poznat.Utvrđeno je da banke naravno neće odustati od odvojenog namirenja svojih potraživanja koje su osigurale kroz hipoteke,što je razumljivo. Bilo je nepotrebnih,neprimjerenih žalopojki.O planu skoro ništa.A o prošlosti (osim duga) apsolutno ništa,naravno.
I tako od 2011.do 2013.,od studenog do travnja,od 30.-og do 15.-og,od ponedjeljka do ponedjeljka…Unedogled.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Kad je iduće ročište

Bit će javno objavljeno na Fininoj stranici.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Ode 27 tisućica u “dobre ruke”.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Mislim da netko stopa cijenu, mogla je cijena već bit na 2 ili vise kuna

Ma mogla je biti 200kn… S obzirom na imovinu,promet,broj zaposlenih,visinu duga, količinu prijava,neupitno obećavajući plan koji će sve to ekspresno riješiti,itd. ne znam zašto nije? Tamo negdje 2023.godine kad biznis napokon munjevito krene svi ćemo profitirati [emo_smijeh].Ko zna koliki će tada biti dug…
Ako se država ne probudi,a trebala je već.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Ima li kakvih novosti, je održan kakav sastanak, bilo što?
Btw imam osjećaj da je ovako vlasnik tražio ovakve savjete
http://www.rtl.hr/rtl-sada/uzdravmozak/novo/33806/u-zdrav-mozak-ne-dam-placu-radnicima/

točka

Uzeo si je za pravo da raspolaže,prisvoji svašta i ponaša se kao 100% vlasnik,a znamo kakva je struktura vlasništva…
Vođa se dosta konzultirao za razne savjete,ali nema tih savjeta uz koje bi dogurao do ovog da se provode propisi i zakoni. Savjeti da se sve što bolje zataška,da se prisvoji imovina društva,da se zaštiti sebe i svoj interes i u javnosti stvori dojam da je učinjeno sve da vjerovnici dobiju sve što mogu i da se nisu događale radnje na štetu vjerovnika? Kakvi god bili,jasno je da se nisu mogli provesti uz poštivanje zakona. A tko provodi(odnosno trebao bi,a ne provodi)zakone?
Ovo “U zdrav mozak” koliko god se čini nevjerojatno i primitivno,to je doslovno tako kod nas,trebalo bi biti humoristično,ali je samo ironija.
I nakon svega dozvoljava mu se da predlaže nekakav “plan” i “nagađa se”?

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Nakon rješenja od prije 3mj. kad je Fina naložila Magmi da uplati 11.890kn za adm. troškove (otvaranje i vođenje postupka) i nagradu povjereniku,ovih dana je izdala rješenje o adm.troškovima koji se odnose na najam dvorane i zaštitara za ročište koje je bilo 15.04.u iznosu 6.911kn. Kao i u prvom rješenju piše da će se provesti prisilna naplata ako dužnik ne izvrši plaćanje. Pretpostavljam da je prvi iznos plaćen,jer je ročište,odnosno čitanje dugova održano. Pretpostavljam da će i drugi iznos biti plaćen… Pitanje je tko to plaća i koji je izvor tih sredstava. Da nije opet novac iz “vlastitog” džepa? A još je intrigantnija ova “prisilna naplata”. Puno nas čeka tu prisilnu naplatu,a Fina u rješenjima koje je izdala navodi upravo to,pa ne znam zašto mi još čekamo?
Ročište koje je najavljeno se naravno otegnulo kako je bilo i za očekivati.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

New Report

Close