MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisu svi odustali od stečaja,ovaj novopečeni zakon je blokirao prijedloge koji nisu došli na red. Ti prijedlozi kad su došli na red na sudu vukli su se po skoro godinu dana,a dok jedan nije bio “riješen” drugi nije mogao ići u bilo kakvu proceduru. Tim tempom je malo tog došlo na red,a oni koji su stigli na red imali su “čast” da im se fantom javi i pala je nagodbica. Pogledajte dug DMS-a,a bio je na redu…U nekom postu prije možda pola godine sve piše o tom…
Usporedba situacije krajem 2011. i situacije danas nema smisla, ovo između je samo veća katastrofa, a tad su ljudi već imali očekivan stav, nakon proteklog vremena i događaja,i ovog besmislenog plana iza kojeg stoji on čak s namjerom da i dalje šefuje, vjerujem da su još sigurniji u svoje mišljenje.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Da se stečaj dogodi, nitko ne bi profitirao kada se nitko ne bi mogao namiriti jer se ne bi mogao od čega.

Pa u medijima se direktor hvalio da iz svog džepa plaća nekoliko osoba za “papire”, to je pohvalno a ne loše. A web stranice su veoma važne jer je i u reviziji napisano da će se preko istih prodavati, da nisu kupljene ili produžene netko drugi ih je mogao kupiti i time nanijeti štetu. Tako da 3D plan nije od jučer. VLasnik stranica je Magma a ne on prema whoisu.

Jedino mi nije jasno kako se u zemljišnih knjigama i u onim papirima navode neki poslovni prostori koji su već u vlasništvu banaka kada je on samo iznajmljivao te prostore, nije bio njihov vlasnik (makar koliko ja znam).

Ne vidim smisao direktorovog razvlačenja likvidacije ako nema neke vizije da će uspjeti. Mogao je već odavno proglasiti stečaj i otići preko bare. No možda bi vjerovnici mogli predložiti neki bolji plan, pogotovo sa Turbo limačem.

Također, što je sa Tubo limačem i onim iz srbije, je ostao brend u magminom vlasništvu, je li on suvlasnik ili što?
Inače karuba5, vidim vi ste najaktivniji ovdje a smiješno mi je kako imate isti nadimak kao i njegova jahta [emo_cool]

Volio bi znati jesu li dobili radnici makar dio novca ili sve papire da se mogu drugdje zaposliti budući da im nisu i po godinu dana novac dani (u medijima čitao).

točka

Nije smiješan nadimak, primjeren je, samo što njegova jahta već neko vrijeme ima drugo ime, pa sam ja isto recimo ex Karuba. Njegov stil je mijenjanje naziva i adresa, registriranje firmi koliko god treba, malverzacije sa imovinom, potkupljivanje, obećavanje, obraćanje u medijima, ali sad bez pojavljivanja, stvaranje nereda bilo koje vrste da situacija bude što kompliciranija i da je što teže ući u tragove. On je “majstor” od poreza, zapošljavanja, raspuštanja, cesija, prodaje, preprodaje, slatkorječivosti itd. Što se tiče poreza on svake godine po svemu sudeći napiše svoju novu knjigu zakona, po kojoj prikazuje poreze. 🙂 Neke mu se stvari poduplaju, neke nestanu, pomiješaju se, to je čudo jedno što on napravi.
Stečaj u smislu brze i tihe likvidacije ne dolazi u obzir, jer nije rješenje da ovo mirno završi i on ne bude kažnjen.Istina je da ne bi bilo ništa u stečajnoj masi. Osim stranica [emo_smijeh].
Jedino rasvjetljavanje vodi ka rješenju.
Plaćanje iz “svog džepa” po meni je loše, troši među ostalim i moj novac,a meni je dužan. Dakle,ne slažem se.
Koliko god da je plan star grozan je.
Prostori su pod bankama, pretpostavljam da ne raspolažu njima jer situacija još nije zaključena.
On je već preko bare. Jedina vizija mu je da se izvuče iz svega nekažnjeno, zato razvlači.
Gospođa Fižulić bi javno mogla reći nešto o planu,ne samo o planu već i o svemu što se dogodilo u Magmi u zadnjih npr.5 godina,ma dobro ne mora o toliko,evo recimo o najzanimljivijih zadnjih 17 mjeseci.Ona je jedina u odboru.
Turbo limač je u sudskom procesu…
Što se tiče plaćanja to je zanimacija i obveza nadležnih institucija.
Kako već rekoh, lik raspolaže s našim novcima i raspoređuje ih po osobnim odlukama i potrebama, kako je sam izjavio.Onda ne može biti u redu i pravedno.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Ja vjerujem da će uspjet


Ja vjerujem da će uspjet
Jel vjeruješ još uvijek???


Ja vjerujem da će uspjet

onima koji vjeruju nije mjesto na burzi nego u crkvi!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Ja vjerujem da se on osobno (i svita) neće izvući od odgovornosti, a onda će možda i Magma uspjeti. Sve što uključuje neki njegov utjecaj u odlukama je ništa.
Događaji u Magmi su strava i užas hr.pravosuđa i svih drugih segmenata koji su nadležni za te događaje.
Srž zakona o predst.nagodbi je pokušaj obnavljanja firme, što podrazumijeva istragu i analiziranje događaja koji su doveli do stanja firme i smisleno promišljen plan restrukturiranja. Da je bilo sve ili većinom u redu, ne bi Magma sad bila bez ičeg.
Što sa planom može/smije imati on ili netko njegov?
Oni trebaju biti daleko od Magme, ne samo fizički što on prakticira, već bez prava uplitanja u bilo što.
Godinama vuče ljude za nos, čekao je i ovaj zakon koji mu opet omogućava odugovlačenje i iznosi besmislice.On nema ništa sa budućnosti neke nove Magme. On (i ekipa) trebaju odgovarati za sve što su napravili i snositi posljedice. Samo to bi dalo novu dimenziju ovom slučaju i jedinu mogućnost Magmi (i što se tiče duga i što se tiče eventualne budućnosti).

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Ima puno ovakvih direktora, tvrtke su nestajale i nikome ništa. Previše je moćan da završi u zatvoru.
Nešto će biti od ovoga plana, možda nešto i vjerovnici predlože. Ne znam zašto oni šute, kao da ih nema u svemu ovome da su u plusu.
Samo plan mi izgleda kao ulaganje u prodaju floppy diskova po 50$ komad ili revolucija u vhs kazetama.
No možda nađu tržište gdje će prodavati te 3D proizvode.

točka

Molim ako bi ovaj sa 17 tisuća iskrcao na 0,72, nalog je izložen, hvala.


Ja vjerujem da se on osobno (i svita) neće izvući od odgovornosti, a onda će možda i Magma uspjeti. Sve što uključuje neki njegov utjecaj u odlukama je ništa.
Događaji u Magmi su strava i užas hr.pravosuđa i svih drugih segmenata koji su nadležni za te događaje.
Srž zakona o predst.nagodbi je pokušaj obnavljanja firme, što podrazumijeva istragu i analiziranje događaja koji su doveli do stanja firme i smisleno promišljen plan restrukturiranja. Da je bilo sve ili većinom u redu, ne bi Magma sad bila bez ičeg.
Što sa planom može/smije imati on ili netko njegov?
Oni trebaju biti daleko od Magme, ne samo fizički što on prakticira, već bez prava uplitanja u bilo što.
Godinama vuče ljude za nos, čekao je i ovaj zakon koji mu opet omogućava odugovlačenje i iznosi besmislice.On nema ništa sa budućnosti neke nove Magme. On (i ekipa) trebaju odgovarati za sve što su napravili i snositi posljedice. Samo to bi dalo novu dimenziju ovom slučaju i jedinu mogućnost Magmi (i što se tiče duga i što se tiče eventualne budućnosti).

Potpisujem svaku riječ koja je napisana,jer Fižulić je krimos broj jedan u državi,a ne kužim kako je Sanader iza rešetaka,a on nije.Pravda je u Hrvatskoj fakat spora,ali vjerujem da će ga stići..

vjerovnici nemaju izbora i to goranko zna. zato mislim da će plan biti prihvaćen. na kraju , što mogu izgubiti kad su već ionako sve izgubili. mogu mu dati novu šansu jer ništa ih ne košta. imat će 50-50% šansi za uspjeh, a to je bolje nego 100% neuspjeha. ma kako god to znanstveno fantastično zvučalo.

...povijest se ponavlja...


imat će 50-50% šansi za uspjeh,

Prije da su šanse za uspjeh 1:99 %

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close