MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kaj sad, ni gore ni dole? Nema ni vjesti…. Dokle cemo tako? Bilo bi fino da vidimo reprizu VLDS … [proud]

Zar ovi nisu poslali obavijest na ZSE o novim činjenicama objavljenima u NN?

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2295486.html

shefsale, 26.03.2012. u 16:12
Trgovački sud u Zagrebu, u stečajnom postupku nad dužnikom

MAGMA, d.d. za proizvodnju, promet i vanjsku trgovinu, Zagreb, Baštijanova 52/a, 19. ožujka 2012., objavljuje:

I. Dužniku Magma, d.d. za proizvodnju, promet i vanjsku trgovinu, Zagreb, Baštijanova 52/a, upisanom u sudskom registru pod MBS: 080049595, određuju se sljedeće mjere osiguranja:

1. postavlja se Marija Vujčić Turkulin iz Zagreba, Vrtlarska 3, OIB: 22593287559, za privremenu stečajnu upraviteljicu,
2. dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost privremenog stečajnog upravitelja.

II. Privremena stečajna upraviteljica ovlaštena je stupiti u poslovne prostorije dužnika, a uprava dužnika je dužna dopustiti joj uvid u knjige i poslovnu dokumentaciju. Protiv osoba dužnika koje se tome protive može se narediti dovođenje, izreći novčana kazna i odrediti kazna zatvora.

III. Ovo rješenje objavit će se u Narodnim novinama. Dužnikovi dužnici pozivaju se svoje obveze ispunjavati prema dužniku vodeći računa o ovom objavljenom rješenju.

(Broj: 67. St-136/12-16 od 19. III. 2012.) (771)

Uvidom u knjige biti će iznenađeni i uvredeni 🙂

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Zar ovi nisu poslali obavijest na ZSE o novim činjenicama objavljenima u NN?

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2295486.html

upravo sam pročitao u nn da je pokrenut stečajni postupak i htio to stavit na forum ali prekasno ….

da, i ja sam se zabezeknuo da zse nije obaviješten. odluka se istovremeno šalje u nn i dužniku, dakle u magmi su zaprimili obavijest početkom prošlog tjedna, najkasnije u četvrtak…

ovakvim nepostupanjem fižulić i smoljan naprosto traže sankcije

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

zašto bi magma to objavila. pa to ne znači da je stečajni postupak otvoren nego je to faza predstečajnog postupka gdje se radi zaštite vjerovnika i radi uvida u poslovanje može imenovati privremeni stečajni upravitelj.
očito goranko nije dao pristupa knjigama kako ne bi došlo do otvaranja stečaja. sada više to ne može izbjegavati pa ćemo vidjeti što će biti.
to nisu niti dužni objavljivati jer još nema stečaja.

...povijest se ponavlja...

Valjda će sad nešto morat objavit, jeli Goranko pukovnik ili pokajnik


zašto bi magma to objavila. pa to ne znači da je stečajni postupak otvoren nego je to faza predstečajnog postupka gdje se radi zaštite vjerovnika i radi uvida u poslovanje može imenovati privremeni stečajni upravitelj.
očito goranko nije dao pristupa knjigama kako ne bi došlo do otvaranja stečaja. sada više to ne može izbjegavati pa ćemo vidjeti što će biti.
to nisu niti dužni objavljivati jer još nema stečaja.

evo ga opet! jedino je on pametan i za sve ima "mudar" razlog za razliku od suca koji je naredio: "dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost privremenog stečajnog upravitelja."

taj sudac zasigurno nema pojma koji su stečajni razlozi pa je otvorio postupak jer "očito goranko nije dao pristupa knjigama".

svašta! ali daj još pojasni zašto je sudac odredio 2 od moguće 3 mjere osiguranja

meister, 27.03.2012. u 00:14
1. postaviti privremenoga stečajnoga upravitelja, na kojega se na odgovarajući način primjenjuju odredbe ovoga Zakona o stečajnom upravitelju,
2. zabraniti raspolaganje imovinom dužnika ili odrediti da dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost stečajnoga suca ili privremenoga stečajnoga upravitelja,
3. zabraniti ili privremeno odgoditi određivanje, odnosno provedbu prisilne ovrhe ili osiguranja protiv dužnika,

što si ono tvrdio LRH? da si pravnik? [lol]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.



Zar ovi nisu poslali obavijest na ZSE o novim činjenicama objavljenima u NN?

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2295486.html

upravo sam pročitao u nn da je pokrenut stečajni postupak i htio to stavit na forum ali prekasno ….

da, i ja sam se zabezeknuo da zse nije obaviješten. odluka se istovremeno šalje u nn i dužniku, dakle u magmi su zaprimili obavijest početkom prošlog tjedna, najkasnije u četvrtak…

ovakvim nepostupanjem fižulić i smoljan naprosto traže sankcije
[/quote]
Smoljan ne radi u Magmi od jeseni prošle godine.


Smoljan ne radi u Magmi od jeseni prošle godine.

… ali je upisan u registru kao direktor (iako ne može donositi odluke bez fižulića).
dakle, načelno je i on i dalje odgovoran, a direktor ne mora biti u radnom odnosu da bi bio direktor

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

http://www.seebiz.eu/marija-vujcic-turkulin-privremena-stecajna-upraviteljica-magme/ar-30511/

ode magma u stecaj



zašto bi magma to objavila. pa to ne znači da je stečajni postupak otvoren nego je to faza predstečajnog postupka gdje se radi zaštite vjerovnika i radi uvida u poslovanje može imenovati privremeni stečajni upravitelj.
očito goranko nije dao pristupa knjigama kako ne bi došlo do otvaranja stečaja. sada više to ne može izbjegavati pa ćemo vidjeti što će biti.
to nisu niti dužni objavljivati jer još nema stečaja.

evo ga opet! jedino je on pametan i za sve ima "mudar" razlog za razliku od suca koji je naredio: "dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost privremenog stečajnog upravitelja."

taj sudac zasigurno nema pojma koji su stečajni razlozi pa je otvorio postupak jer "očito goranko nije dao pristupa knjigama".

svašta! ali daj još pojasni zašto je sudac odredio 2 od moguće 3 mjere osiguranja

Anonimno, 27.03.2012. u 14:02
1. postaviti privremenoga stečajnoga upravitelja, na kojega se na odgovarajući način primjenjuju odredbe ovoga Zakona o stečajnom upravitelju,
2. zabraniti raspolaganje imovinom dužnika ili odrediti da dužnik može raspolagati svojom imovinom samo uz prethodnu suglasnost stečajnoga suca ili privremenoga stečajnoga upravitelja,
3. zabraniti ili privremeno odgoditi određivanje, odnosno provedbu prisilne ovrhe ili osiguranja protiv dužnika,

što si ono tvrdio LRH? da si pravnik? [lol]

[/quote]

evo opet ste se obrukali i dobrano osramotili. vi sa srednjom školom meni pravniku docirate a stečajni zakon niste nikada vidjeli u životu. privremeni stečajni upravitelj se imenuje u predstečajnom postupku i to sam napisao. vi tonete sve dublje i dublje jer ponosa, a niti znanja nemate. to je očito. pročitajte dobro što sam napisao pa ćete vidjeti da pravniku ne trebate soliti pamet.

što se tiče ovog joke14 – slična stvar, no on barem ne pametuje, no o stečaju nema pojma. magma još nije u stečaju. u tijeku je predstečajni postupak, ali vama to ionako ništa ne znači.

...povijest se ponavlja...

Zašto zaba ne prodaje, a stečaj se bliži [wink]

New Report

Close