MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





žao mi je većine koji ste zaglavili unutra, ali nemojte navlačiti druge unutra jer se iz svemira vidi kako će ovo završiti. špekulirali ste i popušili, pregizite i zaboravite. život ide dalje

tako je, sljedeći stečaj je odmah iza ćoška. [thumbsup]
[/quote]

samo se naslađujte tuđom nevoljom. bude i vas snašlo zlo jednom…
[/quote]
zašto bi to bilo zlo? može ti poslužiti kao prosvjetljenje i da više ne budeš tako bahat i tvrdoglav u svojim stavovima, neki su već odavno upozoravali da tu nema meda ni mlijeka, kao i na još nekim dionicama…ali mi smo po vama samo drukeri koji bi htjeli kupiti po nižoj cijeni…zašto bih kupovao nešto po nižoj cijeni ako to nešto vrijedi 0 (nula) kuna?

btw. ovdje vrijedi ona poslovica "Slijep pored zdravih očiju"
[/quote]

ne, ja nisam bahat. u ovoj zemlji je svatko bahat tko je voljan izboriti se za svoje stavove. ovdje su na cijeni ulizice, praznoglavci i main-stream ljudi a svatko tko odudara nije vam po volji. i dalje ti govorim da sam ovdje sa sitnišem kojeg mogu uduplati ili sve popušiti. ušao sam u rizik svojevoljno i sam ću snositi posljedice , a ponajmanje nam trebate vi da nam ukazujete kako smo pogriješili. nismo pogriješili, mi smo samo ljubitelji velikog rizika i adrenalina i to je sve. zanimljivo je kako ja gotovo nikad ne pišem na temi koja me ne zanima, recimo đakovština. firma je u stečaju, zar sada ja tamo trebam ići sprdati se na račun ulagača. pa da nije ulagača na ZSE, sve bi otišlo u pm. umjesto da nas hvališ i govoriš kako možda ima šanse, ti se ponašaš kao da imaš kristalnu kuglu i znaš što će biti, koji će bit ishod ovoga, kako će završiti eventualni stečaj i slično…nedaj bože koju lijepu riječ od vas kompleksaša…idi i popuj svojem šefu ako se usudiš, meni nećeš docirati ovdje, to upamti.
pozdrav svima u magmi uz nadu u bolje sutra, a ove zlikovce najbolje je ignorirati jer oni su tu iz alturizma…

...povijest se ponavlja...

Fizulic se ne predaje i dalje pregovara sa bankama, danas sa jednom uspješno završeni pregovori .


Fizulic se ne predaje i dalje pregovara sa bankama, danas sa jednom uspješno završeni pregovori .

nije mi mio, ali mora mu se priznati da se bori za magmu. možda ipak bude nešto iz ove priče…

...povijest se ponavlja...

Vučićevićev Adria design sve bliže odlasku u stečaj
Radnici trgovine Turbo limača u Splitu čuvaju trgovinu kako bi mogli naplatiti tri neisplaćene plaće

Adria design, tvrtka u čijem je vlasništvu brend Turbo limač, sve izglednije – odlazi u stečaj. Potvrdio je to medijima Slobodan Vučićević, srpski biznismen i vlasnik NCA grupacije koji drži 51 posto tvrtke, dok je preostalih 49 posto u vlasništvu Magme. "Adria design je u blokadi više od dva mjeseca i uskoro ćemo morati proglasiti stečaj", rekao je Vučićević Tportalu naglasivši da "nije pomoglo niti dodatnih dva milijuna eura uloženih u tvrtku".

Srpski investitor Slobodan Vučićević kaže da je njegova tvrtka u Hrvatskoj u blokadi više od dva mjeseca/PXL Informacije o stečaju, međutim, nemaju radnici u trgovinama Turbo limača. U Splitskom Joker centru u četvrtak je bio 19. dan da je trgovina zatvorena za kupce, no radnice čuvaju trgovinu i proizvode na policama u tri smjene. "Mi ne znamo ništa i nitko nam se ne obraća. Poslodavac nam je dužan tri plaće i doprinose. Nije nam cilj nikoga ocrnjivati, ne tražimo ništa drugo nego naše plaće", rekla nam je u telefonskom razgovoru radnica trgovine Dragica Grubišić. "Situacija je takva da ne možemo niti tražiti drugi posao jer ne možemo do radnih knjižica ni do poslodavca", kaže. U borbi za neisplaćene tri plaće pokušavaju spriječiti da imovina uđe u stečajnu masu ako se ostvare najave o stečaju. Trgovine Turbo limača zatvaraju se diljem Hrvatske. U Zagrebu je u dva ispražnjena prostora na Trešnjevci i Importanne centru uselila se austrijska modna kuća Mana. "Između Mane i Turbo Limača ne postoji nikakva posebna poslovna suradnja, samo smo ušli te dvije lokacije gdje su nekad oni poslovali", rekla nam je izvršna direktorica Mane Ivana Obajdin.Slobodan Vučićević kupio je od Magme većinski udio nad tvrtkom Adria design za 15 milijuna eura. Dvojica partnera ubrzo su se razišla uz međudobnu verbalnu paljbu o optužbama o prevari. Sud je potom blokirao Vučićeviću upotrebu brenda i žiga Turbo limača pa zatvorena većina trgovina.

PD

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


Fizulic se ne predaje i dalje pregovara sa bankama, danas sa jednom uspješno završeni pregovori .

evo vidite, čovjek je borac bez premca – ne pokapajte ga još, možda nas sve iznenadi



Fizulic se ne predaje i dalje pregovara sa bankama, danas sa jednom uspješno završeni pregovori .

evo vidite, čovjek je borac bez premca – ne pokapajte ga još, možda nas sve iznenadi
[/quote]
Takvog borca svijet nije vidio. Prvo je isisao sve pare prodavsi sam sebi kuću, onda je uništio limac zbog svog ego tripa, a sada se bori da mu banke ne sjednu na privatnu imovinu. Sigurno ga je dirnula i sudbina prodavacica iz rijeke 🙁

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Vučićevićev Adria design sve bliže odlasku u stečaj
Radnici trgovine Turbo limača u Splitu čuvaju trgovinu kako bi mogli naplatiti tri neisplaćene plaće

Adria design, tvrtka u čijem je vlasništvu brend Turbo limač, sve izglednije – odlazi u stečaj. Potvrdio je to medijima Slobodan Vučićević, srpski biznismen i vlasnik NCA grupacije koji drži 51 posto tvrtke, dok je preostalih 49 posto u vlasništvu Magme. "Adria design je u blokadi više od dva mjeseca i uskoro ćemo morati proglasiti stečaj", rekao je Vučićević Tportalu naglasivši da "nije pomoglo niti dodatnih dva milijuna eura uloženih u tvrtku".

Srpski investitor Slobodan Vučićević kaže da je njegova tvrtka u Hrvatskoj u blokadi više od dva mjeseca/PXL Informacije o stečaju, međutim, nemaju radnici u trgovinama Turbo limača. U Splitskom Joker centru u četvrtak je bio 19. dan da je trgovina zatvorena za kupce, no radnice čuvaju trgovinu i proizvode na policama u tri smjene. "Mi ne znamo ništa i nitko nam se ne obraća. Poslodavac nam je dužan tri plaće i doprinose. Nije nam cilj nikoga ocrnjivati, ne tražimo ništa drugo nego naše plaće", rekla nam je u telefonskom razgovoru radnica trgovine Dragica Grubišić. "Situacija je takva da ne možemo niti tražiti drugi posao jer ne možemo do radnih knjižica ni do poslodavca", kaže. U borbi za neisplaćene tri plaće pokušavaju spriječiti da imovina uđe u stečajnu masu ako se ostvare najave o stečaju. Trgovine Turbo limača zatvaraju se diljem Hrvatske. U Zagrebu je u dva ispražnjena prostora na Trešnjevci i Importanne centru uselila se austrijska modna kuća Mana. "Između Mane i Turbo Limača ne postoji nikakva posebna poslovna suradnja, samo smo ušli te dvije lokacije gdje su nekad oni poslovali", rekla nam je izvršna direktorica Mane Ivana Obajdin.Slobodan Vučićević kupio je od Magme većinski udio nad tvrtkom Adria design za 15 milijuna eura. Dvojica partnera ubrzo su se razišla uz međudobnu verbalnu paljbu o optužbama o prevari. Sud je potom blokirao Vučićeviću upotrebu brenda i žiga Turbo limača pa zatvorena većina trgovina.

PD

a što nisi i drugi dio teksta postao u kojem se kaže da je još jedna banka pristala na gorankov plan restrukturiranja….eh eh, nemojte tako. ili sve objavite, ili ništa kolege…

...povijest se ponavlja...

i zaradio za 2 paketića žvakaćih guma i za pola lizalice. kad proda ostalo, imat će još za lizalicu i pol…

...povijest se ponavlja...

Meni se čini da su Fižulićevi dani prošli. Ovo više nije nikakav brend, kao ni hgspot

Tko se krije iza zabe i zašto taj prodaje jel treba držati cijenu nisko ?

cijena magme ce porasti na 40 kn za 6mj, nece biti stecaja ni propasti ,moje mislje koje ne navodi nikoga na kupnju ni prodaju svako odlucuje za sebe.a ova danasnja cjena mora biti takva zbog odredenih pritisaka koje rade banke da goranko pristane, i stoga je logicki da banke rasprodaju ,kao dionice zbog propasti a oni ce tako dobiti nove dionice, kad ce restrukturirati , koje ce potom napumpati i pokriti se i zaraditi milione to je taktika, svi ce pristati samo naravno nemogu odma , a sto se tice same burze, zadnjih mjeseci a posebno jucer sam bas promatrao kako je neko prodao 3 dionice magme ali ih je prodao kada je cijena bile 63 posto u plusu ni prije ni poslije samo da cijenu smanji , buza nije reagirala naravno zasto??????????? 2,potom sam ja probao 3 prodati nisam mogao?????????????????? znaci opet?????????novinari cjli prosli tj magma propada pala 10 posto 20 post, a u petak magma poraste 50 posto ni jedan novinar nista , nikakva rakacija znaci opet cudno?????????????sumljivo.?????????””’ to sve govori koliko je ljudi ukljuuceno da srusi dionicu tj firmu,zasto, ?????????ja imam ducene istom robom i super rade a nevjerujem da oni tak lose rade puno boljim pozicijama ,eto to je moje misljenje ,


cijena magme ce porasti na 40 kn za 6mj, nece biti stecaja ni propasti ,moje mislje koje ne navodi nikoga na kupnju ni prodaju svako odlucuje za sebe.a ova danasnja cjena mora biti takva zbog odredenih pritisaka koje rade banke da goranko pristane, i stoga je logicki da banke rasprodaju ,kao dionice zbog propasti a oni ce tako dobiti nove dionice, kad ce restrukturirati , koje ce potom napumpati i pokriti se i zaraditi milione to je taktika, svi ce pristati samo naravno nemogu odma , a sto se tice same burze, zadnjih mjeseci a posebno jucer sam bas promatrao kako je neko prodao 3 dionice magme ali ih je prodao kada je cijena bile 63 posto u plusu ni prije ni poslije samo da cijenu smanji , buza nije reagirala naravno zasto??????????? 2,potom sam ja probao 3 prodati nisam mogao?????????????????? znaci opet?????????novinari cjli prosli tj magma propada pala 10 posto 20 post, a u petak magma poraste 50 posto ni jedan novinar nista , nikakva rakacija znaci opet cudno?????????????sumljivo.?????????””’ to sve govori koliko je ljudi ukljuuceno da srusi dionicu tj firmu,zasto, ?????????ja imam ducene istom robom i super rade a nevjerujem da oni tak lose rade puno boljim pozicijama ,eto to je moje misljenje ,

Korisniče prorok!

mogu vam samo reći da možete biti sretni ako uhvatite 0,50 u ponedjeljak..
A za utorak bumo videli…

žao mi je ali neki očito ne žele priznati da je ovo kraj…hebi ga.. [angry]

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

New Report

Close