MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je kao mrtvac kojeg rodbina ne sahranjuje jer mu još skidaju zlatninu. Sada već može biti sahranjen s dugovima i bez zlata.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


najgore je kad laici komentiraju. adria gama je u vlasništvu adria prizme d.o.o. , koja je u vlasništvu magme d.d. u 100% udjela. dakle, sve je to i dalje magma, ali se zbog spora sa vučurevićem sve izdvojilo iz magme d.d. sve je i dalje dio stečajne mase. naravno, nadajmo se da do stečaja neće doći voljom vjerovnika, ali ako dođe – nisam tu investirao puno pa neću previše patiti. rizik se možda isplati, a možda i ne. vrijeme će pokazati tko je bio u pravu, ali sigurno se nitko pametan ne bi usudio davati ovakve paušalne prognoze kao vi. baš je netko lud da prodaje po 1,30 nešto što je možda kupio po 10 ili 50 ili 300 kuna….smiješni ste. godišnje vam je ulaganje u dionice očito ispod 1000 eura kad vam je 1,30 puno.

Nismo baš svi laici. Adria Prizma više nema dućana, niti zaposlenih. Nije točno da su se firme kćeri osnovale zbog spora s Vučićevićem, nego da se izvuće što je moguće više prije stečaja. Banke i fondovi nisu zainteresirani za restrukturiranje jer bi se inače očitovali na ponudu Uprave Magme iz 9. mjeseca, prema tome čeka se stečaj. A pošto je iz tog lanaca firma kćeri isisan sav kapital, u stečajnoj masi će biti samo roba iz dućana koje ima u tragovima.


najgore je kad laici komentiraju. adria gama je u vlasništvu adria prizme d.o.o. , koja je u vlasništvu magme d.d. u 100% udjela. dakle, sve je to i dalje magma, ali se zbog spora sa vučurevićem sve izdvojilo iz magme d.d. sve je i dalje dio stečajne mase. naravno, nadajmo se da do stečaja neće doći voljom vjerovnika, ali ako dođe – nisam tu investirao puno pa neću previše patiti. rizik se možda isplati, a možda i ne. vrijeme će pokazati tko je bio u pravu, ali sigurno se nitko pametan ne bi usudio davati ovakve paušalne prognoze kao vi. baš je netko lud da prodaje po 1,30 nešto što je možda kupio po 10 ili 50 ili 300 kuna….smiješni ste. godišnje vam je ulaganje u dionice očito ispod 1000 eura kad vam je 1,30 puno.

da imaš 100 000 komada, i da " znaš " da je gotovo…baš me zanima dali bi prihvatio ponudu da to " prodaš " za 100 000 Kn, ili bi jednostavno i to otpisao .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovdje me nimalo ne bi čudilo da netko podigne kaznenu prijavu protiv fond menagera u mirovinskim fondovima zbog "ulaganja" u Magmu. Vrlo teško bi mogli obraniti investiciju koja je doživjela potpuni kolaps. A oni kao dugoročni investitori…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kupio 100 dionica po 100 kuna. Sada imam 100 dionica vrijednosti 130 kuna. Mašala Goranko!

1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA (52359747455) 2.464.129 36,37 Osnovni račun
2. STICHTING S.E.E.N.T. (98526640754) 1.510.000 22,29 Osnovni račun
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 501.830 7,41 Skrb. račun
4. PBZ D.D. (02535697732) 394.828 5,83 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/FIŽULIĆ GORANKO (94697156388) 325.760 4,81 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 262.500 3,87 Skrb. račun
7. PBZ D.D. (02535697732) 246.046 3,63 Skrb. račun
8. MAGMA D.D. (67215092378) (1/1) 142.355 2,10 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 86.524 1,28 Skrb. račun
10. MARKOVIĆ NENAD (64828450804) 61.648 0,91 Osnovni račun
Ukupno: 88,50

Mislim da iz TOP-a 10 nitko ništa nije prodao, barem nisu mirovinci. Znaci i dalje se ceka, ne bi li trebala biti bjezanija da je stecaj siguran, a TOP 10 sigurno ima pouzdanije informacije od nas forumaša. Ne pada mi na pamet izlaz po 1,30, neću umrijeti zbog tih 200 ojra, koliko mi trenutno dionice vrijede.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Kao prvo, to je za banke sića. Kao drugo, nemaju kome prodati kad znaju da nitko takve količine bezvrijednih dionica neće kupiti. Shvatite da ta firma ne posjeduje više ništa: izbačena iz prostora u Jastrebarskom, nema više skladišta, nema proizvodnje u Kini, nema brendova, nema više dobavljača ni ugovora s njima, nema više ljudi koji su inače vrijednost kompanije (ostalo je valjda 50-tak luzera).
Što se tiče mirovinskih fondova, opće je poznato da su krivo ulagali od početka osnivanja.

Mislite da će se banke oprostit od 650 M duga pa goranko je rekao da su sve banke prihvatile Magmin plan, čemu ovo prebacivanje dionica sa x na y, zašto je vlada najavila ulazak banaka u vlasništvo , tko je na vlasti, u čijoj je on vladi bio, da bas nitko omf -ove neće pitat kuda su ulagali, da je spreman izgubit sve??????????????


Mislim da iz TOP-a 10 nitko ništa nije prodao, barem nisu mirovinci. Znaci i dalje se ceka, ne bi li trebala biti bjezanija da je stecaj siguran,…

pa čovječe kome da prodaju kad nitko neće kupiti dionice niti po 1,3 kuna komad!?!?
hej, po 1,3 kuna imaš na prodaji dionica koliko želiš i nitko neće!
zašto si ne priznaš da je car gol, tj da je magma gotova???

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!

Hahahaha Micinha ti si kralj [lol] Pa i đakovština je imala veću cijenu prije blokade.

Vaš link

očito će vučičević doći na svoje i preuzeti magmu za manje nego što je dužan. samo za iznos duga, kojeg ne osporava, preuzeti komplet magmu, ispada 15kn po dionici.fižulić traži 10 za novi dokap. više od 85% dionica je u topu 10. činjenica je da svi čekaju. fižulić namjerno odugovlači, kupuje vrime ,preslaže dionice, isisava sve firme kako bi vjerovnicima ako zatraže stečaj ostavio mu..da labudova i prisilio ih na neki način da daju zeleno svjetlo, jer koliko god on želio spasit magmu toliko želi da je vučičević ne preuzme za bagatelu. niko veli se ne iskrcava ko šta se piše, sad prodaju samo mali koji su s kojom tisućicom trenutno postali veliki.

Da se razumijemo, nema šanse da Vučićević preuzme Magmu jer nije tako blesav. On i Goranko igraju igru "tko ima većeg" i zaje*ali su jedan drugoga. Odnosno ljude koji kod njih rade, jer njima se nije ništa u životu promijenilo; love imaju i dalje, a budale rade i čekaju plaću za prošlu godinu.

New Report

Close