MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


situacija je jako jako loša, ali nije bezizlazna. mislim da bi goranko trebao izaći iz menadžmenta i da bismo onda vrlo brzo magmu gledali na preko 10kuna, čak možda i 20 kuna. s njime će se banke teško dogovoriti, osim ako ne izvuče nekakvog asa iz rukava.
no svejedno, ove cijene u debelom su oversold-u prema svim parametrima. cijena i u stečaju ne bi trebala biti ispod 5 kuna po dionici jer ipak magma ima solidan protok gotovine u svojim dućanima…a to je isto nekakva premija koju moramo nagraditi. čak možda stečaj i nije loša solucija za dioničare, ali mislim da fondovi to neće dopustiti jer će biti sječe glava onda.
a kojim to dućanima 70% ih je zatvorio. Lp

ne znam koliko ih je zatvoreno, ali tamo gdje ja prolazim svi rade i to solidno. snizio je cijene maksimalno i žene kupuju kao lude. odakle ti da je 70% zatvoreno? to je službeni podatak ili tvoj dojam?

...povijest se ponavlja...

nakon agonija peveca i hg spota, koji su bili za likvidaciju , dobili su priliku i bar za sad, pokazali neke pozitivne pomake. bojim se da će magma ukoliko ne dobije novu priliku, biti predvodnica velike lavine stečajeva u ovoj banana državi, a to je baš ono od čeg ova nova vlada bježi ko vrag od tamjana. bolesni zub možež izvadit kad hoćeš ali kad se izvadi više ga ne možeš vratit. hoće li ova vlada imati utjecaja da motivira još jednom banke i fodove da pokušaju izbjeći ovu lavinu, vidjet će se već na ovoj dionici.


nakon agonija peveca i hg spota, koji su bili za likvidaciju , dobili su priliku i bar za sad, pokazali neke pozitivne pomake. bojim se da će magma ukoliko ne dobije novu priliku, biti predvodnica velike lavine stečajeva u ovoj banana državi, a to je baš ono od čeg ova nova vlada bježi ko vrag od tamjana. bolesni zub možež izvadit kad hoćeš ali kad se izvadi više ga ne možeš vratit. hoće li ova vlada imati utjecaja da motivira još jednom banke i fodove da pokušaju izbjeći ovu lavinu, vidjet će se već na ovoj dionici.

Neki nikako da shvate bit poslovanja firmi kao sto je magma, pevec i sl. To su kompanije koje mogu opstati toliko dugo dok imaju expanziju. To nije brodogradilište, građevina, inženjerstvo… Firme kao magma nemaju niti materijalne imovine niti intelektualne imovine. Ako neće magma prodavat igračke i krpe iz kine prodavat će netko drugi….
Pevec je slična ali opet malo drugacija prica. Pevecovi su kupovali zemljista, gradili centre, fizulici su ulagali u tude prostore.
Btw, najveci centar na zitnajku ne radi. Ne vidim sumanute zene kako se trgaju oko ostataka kupacih kostima sezone proljece/ljeto 2010.

Inace na skupstini su mogli jedino konstatirati jedino da idu u stecaj. A njemu je to malo bad.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

ako mu nije stalo do mojih nekoliko k dionica, valjda mu je do svoje imovine pa ako spasi sebe i mene će


ne znam koliko ih je zatvoreno, ali tamo gdje ja prolazim svi rade i to solidno. snizio je cijene maksimalno i žene kupuju kao lude. odakle ti da je 70% zatvoreno? to je službeni podatak ili tvoj dojam?

kolega da vi ne obilazite slučajno one2play?

Za magmu je jedini izlaz da ih preuzme Pounje iz Hrvatske Kostajnice. Mislim da je iz tog razloga Pounje i zatražilo kredit od HBORA [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

magma raste za 5 dana


magma raste za 5 dana

Vi bi se kolega trebali pridrućiti dečkima sa Ingre…osnovat Klasu optimist…Hrvatski ponos [proud] [proud]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

ode 50000 kom do 5kn u ponedjeljak.Nema niš od stečaja.


ode 50000 kom do 5kn u ponedjeljak.Nema niš od stečaja.

Gledaš u grah prebranac ili imaš neki info.?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4g4Cca1qYIfd7n2bBvuEfg==.pdf

New Report

Close