MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OBUSTAVA ZBOG NEISPLATE ZAPISA

Magma zbog blokade računa u blokadi i na Burzi

Zagrebačka je burza danas obustavila trgovanje dionicama Magme, i to zato što ta problematična tvrtka u vlasništu Bračnog para Fižulić nije mogla isplatiti komercijalne zapise.

U obrazloženju odluke Uprave Zagrebačke burze navodi se da Magma zapise oznake MGMA-M-203A i MGMA-M-203E nije mogla redovno ispkupiti zbog blokade računa.
 
Na Burzi su zaključili da nemogućnost iskupa zapisa "predstavlja informaciju za koju je razumno očekivati da u značajnoj mjeri može utjecati na cijenu dionice" te kako je zbog toga "nastala situacija u kojoj je potrebno zaštititi ulagatelje na način da se trgovina predmetnim dionicama obustavi za vrijeme koje je potrebno da se cjelokupna javnost potpuno i točno informira o navedenoj činjenici".
 
Uprava Burze je već tada – prva obavijesti o obustavi objavljena je u 12:31 – odlučila da se trgovanje obustavi do 14:30 jer je to "dovoljno razdoblje da se steknu uvjeti za fer i pravično trgovanje jer se može pretpostaviti da će svi ulagatelji raspolagati informacijama potrebnim za donošenje investicijskih odluka".
 
Trgovanje Magmom i je nastavljeno u 14:30, s time da se od 14:30 do 14:45 trgovalo po modalitetu predotvaranja, a nakon toga je počelo kontinuirano trgovanje.


OBUSTAVA ZBOG NEISPLATE ZAPISA

Magma zbog blokade računa u blokadi i na Burzi
….

daj mi molim te reci što ti očekuješ od ove firme koja više ne izvršava svoje financijske obaveze i ima blokiran račun? tj. što te još drži unutra kad je očito da firma ide prema svom kraju?

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!

još jedan rollercoaster za kraj [thumbsup]

Sindikati traže da se u slučaju stečaja poslodavca prvo naplate radnici
Savez samostalnih sindikata Hrvatske obnovio je inicijativu upućenu Ministarstvu pravosuđa iz prosinca 2011. za izmjenama i dopunama Stečajnog zakona i Zakona o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca.

Zahtjevaju da se osigura apsolutno prvenstvo naplate svih potraživanja radnika, odnosno, da radnici imaju pravo naplatiti sva svoja potraživanja u punom opsegu posredstvom Agencije za osiguranje radničkih potraživanja, nakon čega bi Agencija isplaćena sredstva potraživala i namirila u stečajnom postupku iz stečajne mase.

– Gospodarsko – socijalno vijeće je u ožujku prošle godine donijelo zaključak kojim se zadužuje Ministarstvo pravosuđa da napravi analizu primjene Stečajnog zakona i analizu rada stečajnih upravitelja, kako bi se utvrdile osnove za izmjenu Stečajnog zakona. Zaključak do danas nije izvršen, kao što nije osnovan ni Jamstveni fond za isplatu plaća, niti je napravljen zakonski okvir za njegovo djelovanje- stoji u priopćenju sindikata.

Veliki broj radnika u stečajevima ne uspijeva naplatiti svoja potraživanja (plaće, otpremnine, naknade šteta, druga materijalna potraživanja), pa se čak ne naplate ni doprinosi za mirovinsko osiguranje, što ima dalekosežne posljedice i utjecaj na visinu buduće mirovine. Sindikati upozoravaju kako je to tako isključivo zbog zakonskog određenja redoslijeda namirenja potraživanja u stečaju u kojem se prioritet daje drugim vjerovnicima.

Ja čuo da su našli partnera i da će ga predstavit bankama kad će ih uvjeravat da pretvore dug u dionice i da će taj partner pola duga podmirit,neznam jel to istina ili sranje jel zna ko šta?
Ja imam dionica po 3kn kupljene i još bi uzeo,ali ako nije istina ovo i ako im banke ne daaju oprost onda k…. .Šta kad se desi stečaj dali isplačuju dioničare?


Ja čuo da su našli partnera i da će ga predstavit bankama kad će ih uvjeravat da pretvore dug u dionice i da će taj partner pola duga podmirit,neznam jel to istina ili sranje jel zna ko šta?
Ja imam dionica po 3kn kupljene i još bi uzeo,ali ako nije istina ovo i ako im banke ne daaju oprost onda k…. .Šta kad se desi stečaj dali isplačuju dioničare?

u 99,99% slučajeva NE isplaćuju jer u slučaju stečaja na kraju ne preostane ništa, a kako su dioničari zadnji na listi namirenja, jasno je da njima ide 0

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!



OBUSTAVA ZBOG NEISPLATE ZAPISA

Magma zbog blokade računa u blokadi i na Burzi
….

daj mi molim te reci što ti očekuješ od ove firme koja više ne izvršava svoje financijske obaveze i ima blokiran račun? tj. što te još drži unutra kad je očito da firma ide prema svom kraju?
[/quote]

Ušao na 10,50 kn, spuštao ulaz do 8,64 i sve prodao po 3,50 kn i sa tom lovom ušao na FX

Kada prodam Ingru i Ksst, ZSE me ne vidi tako brzo 🙂

S 31.01. Magma ide u stečaj. Jučer su otpustili 90 ljudi.

…Vrijeme je jednostavno takvo da je posao sa dionicama pushing, nazalost, malo ih je danas uspjesnih,
definitivno je to gubljenje vremena s obzirom da se novac moze puno brze okrenut nekim drugim poslom…

Lp


…Vrijeme je jednostavno takvo da je posao sa dionicama pushing, nazalost, malo ih je danas uspjesnih,
definitivno je to gubljenje vremena s obzirom da se novac moze puno brze okrenut nekim drugim poslom…

Lp


aha a kojim poslom?

najlakse je tudje kriviti za svoj gubitak ima na zse jako dobrih dionica ali se ne trze po par kuna kostaju malo vise ali imaju i bolju perspektivu rasta kad ovo sranje prestane a presta ce.Kako rimljani kazu poslje kise dolazi sunce ali ce se samo neki grijati



…Vrijeme je jednostavno takvo da je posao sa dionicama pushing, nazalost, malo ih je danas uspjesnih,
definitivno je to gubljenje vremena s obzirom da se novac moze puno brze okrenut nekim drugim poslom…

Lp


aha a kojim poslom?
[/quote]

Onim kojeg preporuča Kerumova sestra. Kopanje kanala u cestogradnji. Ali primaju samo visoko obrazovane 🙂

New Report

Close