MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nazalost mislim da je ova firma proslo svrseno vrijeme a gospon F. kao da se bunike najeo

…a zamislite novi val recesije u 2012 g ……….da li to može Magma izdržati ?
….hm,hm, cisto sumnjam

ne treba kukati

goranko je ocito postigao dogovor s odredjenim brojem vjerovnika, ali ti vjerovnici nisu pristali na onih 1,9mil dionica po 10 kuna.
Zasto?
Ispravite me ako grijesim!
Ocito je da je Goranko u ovom slucaju pristao na predaju stafetne palice drugima u zamjenu za spasavanje magme.

Sjetite se kako nam (javnosti) je receno da se u kratkom roku ocekuju ocitovanja vjerovnika i banaka, ali to se nije dogodilo.
Dosle su nekakve poluobavijesti o dijelu vjerovnika i bankama koje pristaju, ali…
Zasto takva obavijest? Jednostavno, postoji interes vjerovnika i banaka (koje ne zele uci u upravljacku strukturu, ali uvjetuju reprogram), ali ne po predlozenim uvjetima, nego nekakvim drugim.
Mislim da se ovdje dogodio dogovor banaka i vjerovnika o preuzimanju upravljackih prava u zamjenu za ozivljavanje magme, a ne dogovor Goranka, vjerovnika i banaka. Goranko je samo pristao.

Sjetite se kako je Goranko izjavio da ce biti izvrgnut ruglu ako magma propadne.
Slazem se s njim da je on magmu stvorio i otvorio radna mjesta i toga se sada nitko ne sjeca ili to vise nije vazno.
Mislim da ovaj puta Goranko sprijecava propast magme pod tudjim uvjetima.
Ove uvjete nije smislila ova uprava, vec banke i vjerovnici, jer ce tako upravljati i oni odredjivati sto, kako, koliko i kome. Priznat cete da takav model daje vise sanse za naplatu pa i zaradu u buducnosti.
Treba znati da nikome nije u interesu propast magme, bas nikome.
Jako dobro se racunalo koliko se gubi ako likvidiraju magmu, a koliko gubi ili dobiva ako ju preuzmu.
Kad se vec odricu tolikih novaca, bolje je uzeti magmu… i onako je njihova.
Svi oni kojima magma duguje novac, ta ista magma je nekada i zaradila lijep novac, a oni se toga jako dobro sjecaju.
Stecajem magme, mnogi vjerovnici gube poslovnog partnera i tako zarezuju granu na kojoj i sami sjede.
Da nije tako, ni zgariste magme ne bi vec odavno mogli naci.
Mislim da su ovaj puta banke i vjerovnici prisilili Goranka na prepustanje vodstva magme,
a to mi se cini bolje od one prve solucije s 19 mil kuna i reprogramom agon…kredita.

Ostaje nam sada cekati rezultate skupstine, odnosno odgovor dionicara na postavljene uvjete banaka i vjerovnika.
Ustvari kojih dionicara? Pa ova skupstina je samo postivanje procedure.
"Ako" se sloze, ovi sto kupuju po 3,05 kn ce zaraditi lijepe novce, a ako ne, ne ce tako puno izgubiti.

Ovo su samo moja razmisljanja

Slažem se s vama, kolega. Moglo bi se tu fino zaraditi, samo treba strpljenja.

slazem se i s kolegama snpy2 i petina

stvarno magma kakvu poznajemo ne ce prezivjeti i biti ce uskoro proslost, ali nova magma s drugacijom vlasnickom, a time i upravljackom, strukturom sigurno hoce.
A nama malim investitorima to je najvaznije.

slažem se sa lijepim objašnjenjem kolege branaa-e. još da dodam da ni u najgorem scenariju,a to je stečaj, ne bi vjerojatno došlo do gašenja firme već bi to bio stečaj s preustrojem. tako se i pevec izvukao iz krize, a znamo da je bio zadužen kao grčka. pogledajte ih danas – posluju kao nikad prije i to pod stečajnim upraviteljem, a na radost vjerovnika-banaka.

...povijest se ponavlja...

Bravo Branaa

Ne znam kakve reklame se motaju po radiju, ali Magmine trgovine su kod mene zatvorene. Vidim da ima nešto robe unutra, ali nije to to. A sad je žetva

Kukuriku koalicija bi mogla uvesti porez na dobit i na tržištu kapitala.
U MAGMU se ulazilo uglavnom na IPO po 238.Sada je 3.
Ako se odlučite prodati sada po 3 ostvariti ćete gubitak od 235 kn.I priča je završena.
Ako odlučite pričekati da se uvede porez na kapitalnu dobit na tržištu kapitala/recimo 20%/,ako se
nešto i zaradi plačati ćemo porez.
Ako u tom trenutku prodate MGMU po 0,1 lipu izgubiti ćete 100% sadašnje imovine u MAGMI.
Ali ostvariti ćete poresku olakšicu od

238 kn i 20% na to je 47,6 dakle na 3 imate priliku "zaraditi"47,6

47,6:3 =15,87 1585-100=1485,dakle zaradil ste 1485% odnosno smanjili gubitak, a dionica je pala na nulu

ako MGMA skoči na 10 i u tom trenutku prodate zaraditi ćete i više

10:3=3,33 333-100= 233% od skoka dionice

238-10=228 poreska olakšica 228 x0,20(20%) 45,6:3=15,20 puta više ili 1420%

1420+233=1653

Dakle,nije naš interes da dinica pada nego raste,ali sigurno je da se ova dionica ne treba prodavati
ako nam je prosječan ulaz visok.Pozicije gdje ste ostvarili enormno visoke gubitke u dionicama
koje su strašno padale ne dirajte i čuvajte ih radi poreskih olakšica jer doči će i vrijeme zarada i neće
uvijek sve padati kao ove godine.

Naravno da trejderi koji imaju ulaz na 3 mogu i dalje nastaviti
Platite državi porez pošteno i po zakonu i da to bude što manje.


slažem se sa lijepim objašnjenjem kolege branaa-e. još da dodam da ni u najgorem scenariju,a to je stečaj, ne bi vjerojatno došlo do gašenja firme već bi to bio stečaj s preustrojem. tako se i pevec izvukao iz krize, a znamo da je bio zadužen kao grčka. pogledajte ih danas – posluju kao nikad prije i to pod stečajnim upraviteljem, a na radost vjerovnika-banaka.

U Pevecu će dobavljači naplatiti oko 15 posto svojih potraživanja kroz dionice, dok su svi prodajni centri prešli u vlasništvo banaka. Pevec danas ne posluje "kao nikad prije", naprotiv, čim potpiše ugovore s bankama za unajmljivanje određenih centara doći će do frke jer su predimenzionirani.

Stečaj Peveca je uspio jer je započet na vrijeme i jer je KPMG već imao pripremljen model preustroja poslovanja.

Stečaj Magme kasni otprilike godinu dana, a preustroj poslovanja nitko do sada nije spomenuo.

Sretan Božić ljudovi

Nemam dionice MAGME.Ali tu sam stalno i trejdam.
Zašto mi dijelite aseve?Pa pišem u vašem interesu.

Utorak može biti zadnji dan /T+3 je 31122.2011) kada će zadnja cijena biti startna radi buduće
poreske olakšice.I zato bi prodaja trebala pobijeći što više.I neki padobranac bi sa malom količinom
trebao napucati u nebesa.To je šansa za nove špekulante,a vi koji ste unutra još od IPO ipak nebi smjeli
prodavati jer ipak zadnja cijena može biti i po prosječnom ulazu i možde imati veliku poresku olakšicu.

Očekujem da mi popravite prosjek ocjene,sram vas bilo!

New Report

Close