MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



opa, odobren novi prospekt uz uvrštenje novih dionica!

Pročitaj detaljnije što piše [wink]. Nije to ništa novo. Te dionice su bile uplaćene prošle godine i to ako me sjećanje dobro služi po cijeni koja je bila cca 15x viša od trenutne [lol].
[/quote]
Pročitajte kolega vi malo bolje [proud]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



opa, odobren novi prospekt uz uvrštenje novih dionica!

Pročitaj detaljnije što piše [wink]. Nije to ništa novo. Te dionice su bile uplaćene prošle godine i to ako me sjećanje dobro služi po cijeni koja je bila cca 15x viša od trenutne [lol].
[/quote]
Upravo tako. I sve to u pise u rjesenju. Ali bit ce da je jednostavnije vidjeti samo naslov nego citati cijeli dokument.

Da, treba ovo pročitati nekoliko puta….

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.




opa, odobren novi prospekt uz uvrštenje novih dionica!

Pročitaj detaljnije što piše [wink]. Nije to ništa novo. Te dionice su bile uplaćene prošle godine i to ako me sjećanje dobro služi po cijeni koja je bila cca 15x viša od trenutne [lol].
[/quote]
Pročitajte kolega vi malo bolje [proud]
[/quote]

Kolegi Gates-u nije potrebno da više čita…. potrebno je vama… odnosno čudi me da ste u dionici, a niste u istu barem dovoljno/osnovno upućeni…

Magma d.d. – povećanje temeljnog kapitala

10.6.2010 9:03:37
Središnje klirinško depozitarno društvo je dana 9.6.2010. godine za društvo MAGMA d.d. obavio u sustavu SKDD-a upis povećanja temeljnog kapitala Društva.

Temeljni kapital povećan je izdavanjem 1.900.711 novih redovnih dionica oznake MGMA-R-A pojedinačnog nominalnog iznosa 10,00 kn. Na taj način je temeljni kapital povećan s iznosa od 48.741.600,00 kn na iznos od 67.748.710,00 kn i podijeljen je na 6.774.871 redovnu dionicu oznake MGMA-R-A pojedinačnog nominalnog iznosa 10,00 kn.

O datumu uvrštenja novoizdanih dionica na Zagrebačku burzu javnost će biti naknadno obaviještena.

U bilanci stoji iznos od 67.748.710,00 kn – temeljni kapital. Dakle, provedeno financijski ali nije poštivana procedura uvrštenja na službeno tržište te se trguje samo s 4.874.160 dionica.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

na zalost mimo, zizi i billi se ne prave pametni. Cini se da su u pravu.

Razmisli, zasto bi netko isao povecavati broj dionica prosle godine, a tek ove godine ce vidjeti tko ce ih uzeti u zamjenu za…nesto.
U tom slucaju je Goranko znao da ce biti jos gore.
Prosle godine je mogao jos nagovoriti nekoga da uzme dionice u zamjenu za dug. Sada bi to bilo tesko. Ne kazem da je nemoguce, ali treba biti realan. Kada bi sada netko uzeo dionice, onda bi znali sto ce banke, ili sto su, banke odlucile.

Nemoj misliti da ne vjerujem kako ce magma prezivjeti, ali mislim da fokus treba biti na odluci banaka a ne na odluci o povecanju kapitala iz prosle godine.
To je bio plan temeljen na cinjenicama iz tog vremena. Na zalost situacija nije bolja.

Ne vidim kao nuzno losu stvar zatvaranje trgovina, ne kazem da je to dobro ali mozda je to uvjet.
Hocu reci, nadam se kako je jedan od uvjeta banaka, zatvaranje trgovina koje donose gubitke.
To mi ne izgleda onda tako lose. Ako pretpostavimo da se Goranko nije htio odreci super dobrih lokacija bez obzira na gubitke, iako su najamnine bile velike, kao dobrih startnih pozicija za neko buduce profitabilno poslovanje.
Moguce da su ga banke natjerale na to kao uvjet za izbjegavanje stecaja.
U prilog ovoj tvrdnji ide otvaranje trgovine na jednom mjestu, doduse jedne, a zatvaranje na drugim.

naravno, drage kolege, ovo su nagadjanja nekoga tko ima dionice magme…mozda i vise nego sto bi u ovom trenutku zelio.
I sam sam vec pomalo nervozan u iscekivanju odluke banaka.
Pozdrav svima!

Nebi Magma otvarala nove i zatvarala stare trgovine da ne postoji šansa za opstanak i da dogovori sa bankama ne teču u pozitivnom tonu.

Razmislite dva puta prije nego prodate sa gubitkom.

Čim cijena malo naraste, ekipa se odmah natiječe na ask-u
Kako će cijena rast ako se vi spuštate na asku?

http://www.poslovni.hr/vijesti/todoric-postaje-novi-kralj-igracaka-189972.aspx

Ovo je definitivan kraj MGME.

http://www.vecernji.hr/biznis/ivica-todoric-postaje-novi-kralj-igracaka-clanak-343553


Ovo je definitivan kraj MGME.

http://www.vecernji.hr/biznis/ivica-todoric-postaje-novi-kralj-igracaka-clanak-343553

The King is dead,long live the King!

"Only dead fish swim with the stream"

Ćevape možeš kupiti i u Konzumu i u Bili i u Mercatoru i u Rubelju. Pitanje je gdje ih češće i više kupuješ i zašto?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close