MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne mimo, čim dođe vijest o dogovoru, cijena bi morala na 20 a ne 10 kuna. to bi značilo da stečaja od strane banaka kao najvećih vjerovnika neće biti, a ujedno će doći do restrukturiranja magme radi otplate postojećih dugova. po meni, cijena bi stoga morala na 20 kuna minimalno. jači pad krenuo je negdje od 25-27 kuna na kojim razinama se držala dosta dugo vremena i te su razine bile tehničko dno dosta dugo vremena.

...povijest se ponavlja...


ne mimo, čim dođe vijest o dogovoru, cijena bi morala na 20 a ne 10 kuna. to bi značilo da stečaja od strane banaka kao najvećih vjerovnika neće biti, a ujedno će doći do restrukturiranja magme radi otplate postojećih dugova. po meni, cijena bi stoga morala na 20 kuna minimalno. jači pad krenuo je negdje od 25-27 kuna na kojim razinama se držala dosta dugo vremena i te su razine bile tehničko dno dosta dugo vremena.

Na 10 kn isti dan 🙂

tako već da mimo….meni se čini da je rasplet jako blizu, ma kakav on bio.

...povijest se ponavlja...

Samodol ispituje kako su mirovinci izgubili bogatstvo na Ingri i Magmi

Također, sva ulaganja u Magmu su praktički propala, a sada bi Fižulićevu tvrtku spašavali Fondovi za gospodarsku suradnju, u kojima mirovinci, navodno, isto drže svoju imovinu

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Samodol-ispituje-kako-su-mirovinci-izgubili-bogatstvo-na-Ingri-i-Magmi

p.s. Zar mislite da ce banke u ovoj krizi ponoviti pogreške.To je lako bilo 2007g a sada TEŠKO.
Sjetimo se samo MAGMINOG PROSPEKTA. Koji je to bio zaheb.

…a sada bi Fižulićevu tvrtku spašavali Fondovi za gospodarsku suradnju, u kojima mirovinci, navodno, isto drže svoju imovinu…

Naglasak na "spašavanje"…
Njima ovo vrijedi 100 kn a ne 4 kn (jer tamo su svoju lovu ostavili)…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


…a sada bi Fižulićevu tvrtku spašavali Fondovi za gospodarsku suradnju, u kojima mirovinci, navodno, isto drže svoju imovinu…

Naglasak na "spašavanje"…
Njima ovo vrijedi 100 kn a ne 4 kn (jer tamo su svoju lovu ostavili)…

[/quote]

nema ovdje spasa, a to znaju i fondovi…uvjeren sam da su oni magmu već upisali kao čisti gubitak u svojim knjigama i više je uopće ne prate

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


…ovdje se sa sitnom lovom igra igra "tko zadnji magarac" tj. tko će kome uvaliti štafetu prije kraja…

a tko se ima vremena baviti špekulacijama na ovako zanemarivom prometu ? mislim, kakvog to ima smisla – zaradit će 23,66 kn tjedno ? možda se tu ipak nešto kuha no da bi se u nekom srednjoročnom razdoblju ova firma vratila na noge trebat će prvo dosta novca a drugo nova uprava. Ili prvo nova uprava a drugo dosta novca ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.



…a sada bi Fižulićevu tvrtku spašavali Fondovi za gospodarsku suradnju, u kojima mirovinci, navodno, isto drže svoju imovinu…

Imaš neki argument za ovo, dokaz?

Ili samo blebećeš da te se čuje, da budeš primjećen u ovoj zajednici.
Naglasak na "spašavanje"…
Njima ovo vrijedi 100 kn a ne 4 kn (jer tamo su svoju lovu ostavili)…

[/quote]

nema ovdje spasa, a to znaju i fondovi…uvjeren sam da su oni magmu već upisali kao čisti gubitak u svojim knjigama i više je uopće ne prate
[/quote]




…a sada bi Fižulićevu tvrtku spašavali Fondovi za gospodarsku suradnju, u kojima mirovinci, navodno, isto drže svoju imovinu…

Imaš neki argument za ovo, dokaz?

Ili samo blebećeš da te se čuje, da budeš primjećen u ovoj zajednici.
Naglasak na "spašavanje"…
Njima ovo vrijedi 100 kn a ne 4 kn (jer tamo su svoju lovu ostavili)…

[/quote]

nema ovdje spasa, a to znaju i fondovi…uvjeren sam da su oni magmu već upisali kao čisti gubitak u svojim knjigama i više je uopće ne prate
[/quote]

[/quote]
1. Ne bi bilo dobro za mirovince da ovo završi na nuli, ne znam kako bi to opravdali
2. Vodi se više sudskih sporova sa strateškim partnerom i tu bi mogla sjesti masna lova
3. Magma je brend, a brend košta
4. Što je ono gosn Fižulić bio osim što je bio vlasnik Magme i kada? [cool]

Nakon toga svega zašto ga HANFA ne stisne kao što je stisla gosn Todorića za Belje da objavi javnu ponudu za Magmu?
Toliko o tome

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


1. Ne bi bilo dobro za mirovince da ovo završi na nuli, ne znam kako bi to opravdali
2. Vodi se više sudskih sporova sa strateškim partnerom i tu bi mogla sjesti masna lova
3. Magma je brend, a brend košta
4. Što je ono gosn Fižulić bio osim što je bio vlasnik Magme i kada? [cool]

Nakon toga svega zašto ga HANFA ne stisne kao što je stisla gosn Todorića za Belje da objavi javnu ponudu za Magmu?
Toliko o tome

1. i ja sam mišljenja da su ovo ulaganje u Magmu OMF-ovi već otpisali i da sad ravnodušno prate što se zbiva. Netko je kod njih zbog magme već dobio po ušima pa nove šefove gubitak na magmi više ne brine
2. nema tu nikakve masne love jer više nema budala koje bi ovdje ubacivale svježi keš. mogu se eventualno potraživanja pretvoriti u dionice jer se i tako iz imovine ne mogu naplatiti, samo magmi to ne mijenja puno na stvari jer opet svježi keš dobiti neće
3.magma je nekad bila brend i nekad je vrijedila, sad je vrijednost branda gotovo nikakva. daj mi nađi ljude (osim dioničara koji su zaglavili ovdje) koji danas magmu smatraju brandom?
4. što je nekad bio fižulić sasvim je svejedno danas za magmu…a koliko znam Fižulić je također u obvezi objaviti ponudu za Magmu, samo nije lud da to napravi i bankrotira..tako da sve te priče o gubitku upravljačkih prava su samo pucanj u prazno

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!



1. Ne bi bilo dobro za mirovince da ovo završi na nuli, ne znam kako bi to opravdali
2. Vodi se više sudskih sporova sa strateškim partnerom i tu bi mogla sjesti masna lova
3. Magma je brend, a brend košta
4. Što je ono gosn Fižulić bio osim što je bio vlasnik Magme i kada? [cool]

Nakon toga svega zašto ga HANFA ne stisne kao što je stisla gosn Todorića za Belje da objavi javnu ponudu za Magmu?
Toliko o tome

1. i ja sam mišljenja da su ovo ulaganje u Magmu OMF-ovi već otpisali i da sad ravnodušno prate što se zbiva. Netko je kod njih zbog magme već dobio po ušima pa nove šefove gubitak na magmi više ne brine
2. nema tu nikakve masne love jer više nema budala koje bi ovdje ubacivale svježi keš. mogu se eventualno potraživanja pretvoriti u dionice jer se i tako iz imovine ne mogu naplatiti, samo magmi to ne mijenja puno na stvari jer opet svježi keš dobiti neće
3.magma je nekad bila brend i nekad je vrijedila, sad je vrijednost branda gotovo nikakva. daj mi nađi ljude (osim dioničara koji su zaglavili ovdje) koji danas magmu smatraju brandom?
4. što je nekad bio fižulić sasvim je svejedno danas za magmu…a koliko znam Fižulić je također u obvezi objaviti ponudu za Magmu, samo nije lud da to napravi i bankrotira..tako da sve te priče o gubitku upravljačkih prava su samo pucanj u prazno
[/quote]
1.Nikad nije niti jedno ulaganje mirovinca završilo na nuli, pogotovo ne ovako veliko.
2.Vaš link
3. Koliko postoji lanac dućana sličnih Magminim, ja ne znam niti jedan
4. to nitko ne zna

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




1. Ne bi bilo dobro za mirovince da ovo završi na nuli, ne znam kako bi to opravdali
2. Vodi se više sudskih sporova sa strateškim partnerom i tu bi mogla sjesti masna lova
3. Magma je brend, a brend košta
4. Što je ono gosn Fižulić bio osim što je bio vlasnik Magme i kada? [cool]

Nakon toga svega zašto ga HANFA ne stisne kao što je stisla gosn Todorića za Belje da objavi javnu ponudu za Magmu?
Toliko o tome

1. i ja sam mišljenja da su ovo ulaganje u Magmu OMF-ovi već otpisali i da sad ravnodušno prate što se zbiva. Netko je kod njih zbog magme već dobio po ušima pa nove šefove gubitak na magmi više ne brine
2. nema tu nikakve masne love jer više nema budala koje bi ovdje ubacivale svježi keš. mogu se eventualno potraživanja pretvoriti u dionice jer se i tako iz imovine ne mogu naplatiti, samo magmi to ne mijenja puno na stvari jer opet svježi keš dobiti neće
3.magma je nekad bila brend i nekad je vrijedila, sad je vrijednost branda gotovo nikakva. daj mi nađi ljude (osim dioničara koji su zaglavili ovdje) koji danas magmu smatraju brandom?
4. što je nekad bio fižulić sasvim je svejedno danas za magmu…a koliko znam Fižulić je također u obvezi objaviti ponudu za Magmu, samo nije lud da to napravi i bankrotira..tako da sve te priče o gubitku upravljačkih prava su samo pucanj u prazno
[/quote]
1.Nikad nije niti jedno ulaganje mirovinca završilo na nuli, pogotovo ne ovako veliko.
2.Vaš link
3. Koliko postoji lanac dućana sličnih Magminim, ja ne znam niti jedan
4. to nitko ne zna
[/quote]

1. mirovinci su se već pomirili s gubitkom, dio njih uspio je prodati nešto ovog "bisera" na 6,x kn, ostali nisu stigli jer je cijena potonula, ali ajde dignite je na 10 kn pa da vidimo hoće li nastaviti prodavati??
2. Magma sad može pisati još jedino priopćenja, drugo joj niti nije preostalo [bye]
3. dućana jeftine kineske robe imaš na svakom ćošku, a svi otpozadi imaju isti "brand" tj. MADE IN CHINA

toliko od mene, uživajte, ne da mi se više ovdje gubiti vrijeme (novce ovdje odavna ne gubim)

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!

New Report

Close