MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Smiješno je pogledati dionice u klubu 7-10kn i usporediti kako koja firma stoji u svim segmentima, uključujući i psihološki!

1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37%
2. PBZ D.D. 1.904.828 28,12%
3. Raiffeisen OMF 501.830 7,41%
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81%
5. PBZ D.D. 299.164 4,42%
6. PBZ D.D. 246.046 3,63%
7. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10%
8. AZ OMF 86.524 1,28%
9. PBZ Croatia osiguranje OMF 85.700 1,26%
10. MARKOVIĆ NENAD 57.521 0,85%
UKUPNO 6.113.857 90,25%
Ispali iz Top 10:
TIDO D.O.O.

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. PBZ D.D. 1.904.828 28,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 501.830 7,41 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 299.164 4,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 246.046 3,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.524 1,28 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 85.700 1,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. MARKOVIĆ NENAD 61.648 0,91 Osnovni račun SESVETE, HRVATSKA
Ukupno: 90,30

Počelo se postat stara stanja, imaš na SKDD novije. PBZ je uzeo te dionice i sada je na 28%. Broj 10 isto pojačao.
Ako ima netko pametan da napiše ima li PBZ obvezu objave ponude za preuzimanje ?

PBZ nema obvezu javne ponude.
Ima je goranko i to u onom volumenu, onih nosioca koji su u času nastanka obveze preuzimanja imali dionice.
Jel ovaj pod broj 10 onaj odvjetnik koji se zestio da će tužiti goranka zbog obveze?

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=izdavatelji



Jasno je da neće u stečaj, previše je interesa u njoj, čeka se samo odblokiranje računa i normalan nastavak rada.

znaju dobro oni menadžerčići da će i njih netko priupitati o kupnji magme po 300 kuna i prodaji po 10 kuna pa će učiniti apsolutno sve da magma ne ode u stečaj. ne zaboravimo tu i obveznice čiji su imatelji upravo mirovinci. zato samo polako. moguće je da se sve uskoro riješi pa će i cijena rapidno gore.
[/quote]

riječi ti se pozlatile.da moja Magmica potegne. treba samo biti strpljiv

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.


PBZ nema obvezu javne ponude.
Ima je goranko i to u onom volumenu, onih nosioca koji su u času nastanka obveze preuzimanja imali dionice.
Jel ovaj pod broj 10 onaj odvjetnik koji se zestio da će tužiti goranka zbog obveze?

moram vas ispraviti kolega. svi, dakle SVI vlasnici dionica bez obzira na dan stjecanja imaju pravo tužiti fižulića na sklapanje kupoprodajnog ugovora nadležnom trgovačkom sudu. Zakon je jasan.

...povijest se ponavlja...

čemu panika [lol]


čemu panika [lol]

Možda neki info ? Očito ne pozitivan !

a šta se još može magmi desit pa da bude gore [lol]

Ovo je izrazito špekulativna dionica još od IPO-a.

Svi koji ste unutra mislim da ste upravo tog profila (isprika iznimkama) te stoga nije strašno ako se koji puta stvar okrene naglavačke prema dolje. Uostalom i u padu ima uspona … pa tko zna njemu dva!

Budući da nitko nema ama baš nitko tko bi tužio Fižulića za obvezujuću javnu ponudu (toliko o povjerenju da se može stavr naplatiti!), trenutačna kretanja oko Magme i sva negativna pisanja i stavovi vlasnika, mislim da je ova dionica zrela za default.

Inače nemam ovu dionicu niti bilo kakav interes oko nje.

Ma ja mislim da se ništa ne dešava, osim šta se vadi kesh za ulet u današnje zvijezde zse i zelene i crvene! Jer kako kaže lucky šta se još može desit da bude gore?

New Report

Close