MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ kokpit
Odlična taktika prodat po 7, kolega ne budite smiješni.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


MAGMA D.D./REDOVNA MGMA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 501.830 7,41 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 394.828 5,83 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 299.164 4,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 246.046 3,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 91.879 1,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -11711
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.524 1,28 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 89,49

Sad je i Raiffeisen DMF počeo rasprodaju…

katastrofa, veliki iz top 10 bježe van, a mali od njih kupuju! klasična distribucija….sutra će biti gadan zaron, vjerojatno opet na 6 kn, samo ne znam hoće li se nakon toga uopće više oporaviti!
[/quote]

To ti nisu veliki već "dobrovoljni" fond koji mora trpat van po Zakonu. Prouči si malo zakone prije nego nabadaš ovakve gluposti. Kupnja je to ukopčala i brzo se povukla, čekamo još jedno istresanje po 6 kn, pa ćemo opet lijepo gore.

Konačna će cijena biti 14, ali nitko nije glup da neznalicama iz fondova plaća i lipu više nego im je najniži target – 6kn možda i 5.

Oni moraju istresti.

A inače taj isti TOP 10 ti je kupovao po 300.

Sada dila po 7.

Tebi je to neka viša sila čije bi ti poslovanje pratio možda ? [wink]

Kressho


Prodaja se pametno iskrcava: sačeka da se bid popuni pa opali po njemu i povuče se nakon toga do sljedećeg popunjavanja bida.
ne kužim ove što se guraju na kupnju kad je očito da nekome gori pod petama i da želi van!
treba ga sačekati na 6 kn, zašto plaćati 30% skuplje!?!

Zato što su teže budale, pusti ih … Misle da naguravanjem dižu cijenu, pa ju doista i dižu a ne vide da se netko istresa tom silinom da mu je svejedno po kojoj cijeni, samo da se izađe.

Fondovi imaju rok, Pretpostavljam da je to danas ili sutra i da bi sve istresli i po 5 da kupnja malo ohladi glave.
Al i zadnji put smo mi najstrpljiviji pazarili ovdje po 6 pa poslije dilali po 8,90 neki i po 9,80 koliko sam čuo ..

A ovi što kupuju po 9 do 7 a prodaju po 6
[lol] [lol]

Kressho

ja se isto čudom čudim zašto se ljudi guraju na kupnju sada na 7-8 kn kad se iz aviona vidi da će biti puno jeftinije, možda i po 5 kn?? [undecid]

Kad su prebaci MGMA iz razreda 3 u razred 2? Pa jos nekidan je bila u razredu 3



Prodaja se pametno iskrcava: sačeka da se bid popuni pa opali po njemu i povuče se nakon toga do sljedećeg popunjavanja bida.
ne kužim ove što se guraju na kupnju kad je očito da nekome gori pod petama i da želi van!
treba ga sačekati na 6 kn, zašto plaćati 30% skuplje!?!

Baš se pametno iskrcava, za popi.dit, moga se iskrcat prošlih par dana.
[/quote]

Pa iskcravao se prije par dana, T+3 [wink].

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ide to na 6.00 . Možda i 5 ovaj put.

Zadnji četvrtak je bila identična priča. Istovar, pa pad, pa STOP, pa još malo pada, i oko 13 sati 6 kn.

Danas će ići do 5 jer je krenula sa nešto niže cijene nego zadnji put, a prosjek im je za kunu veći nego zadnji put.

Ako mogu ići do 6 prosjeka prodavat će i po 4, vjerujte mi. A po 5,50 minimalno.

Kako god bilo danas će izaći , a cijenu određujemo mi na kupnji.

Ja predlažem da povučemo naloge do 6, nemojte sad zbrajati gubitak na onome što imate, poslije ćemo je lako dići do 14 , 15 kn kada izađu neke ok vijesti, sad je vrijeme da kupujemo ne da oplakujemo ono što ionako nemožemo prodati.

[wink]

Kressho



Prodaja se pametno iskrcava: sačeka da se bid popuni pa opali po njemu i povuče se nakon toga do sljedećeg popunjavanja bida.
ne kužim ove što se guraju na kupnju kad je očito da nekome gori pod petama i da želi van!
treba ga sačekati na 6 kn, zašto plaćati 30% skuplje!?!

Zato što su teže budale, pusti ih … Misle da naguravanjem dižu cijenu, pa ju doista i dižu a ne vide da se netko istresa tom silinom da mu je svejedno po kojoj cijeni, samo da se izađe.

Fondovi imaju rok, Pretpostavljam da je to danas ili sutra i da bi sve istresli i po 5 da kupnja malo ohladi glave.
Al i zadnji put smo mi najstrpljiviji pazarili ovdje po 6 pa poslije dilali po 8,90 neki i po 9,80 koliko sam čuo ..

A ovi što kupuju po 9 do 7 a prodaju po 6
[lol] [lol]
[/quote]

Vi kupovali po 6,možda u mislima.Evo kupio malo od 7.00 do 7.10.


ja se isto čudom čudim zašto se ljudi guraju na kupnju sada na 7-8 kn kad se iz aviona vidi da će biti puno jeftinije, možda i po 5 kn?? [undecid]

Zato šta neki znaju da će to narasti u datom trenutku puno više nego šta su oni platili.

Ako možete kupit po 5 svaka čast kupite i ja bi volio.

bit će bolje................

Na kupnji 158.000 dionica, bit će svega


ja se isto čudom čudim zašto se ljudi guraju na kupnju sada na 7-8 kn kad se iz aviona vidi da će biti puno jeftinije, možda i po 5 kn?? [undecid]

Čijenica je da jedan za drugim članovi top10 društva ne iskcavaju, već nasilno likvidiraju poziciju, i to sa preko 90% minusa. Tko je sutra, prekosutra na redu?
Dok je bio samo Erste, pa još jedan skrbnik, moglo se prožvakati, ovako[undecid].
Ovdje više ne igra TA, tko kupuje u ovom trenutku igra se ruskog ruleta, pogotovo ako to čini s dvoznamenkastim postotkom portfelja.
Ima hrabrih na 6, ali povijest nas uči da kod ovih padova, sljedeće dno je uvijek bilo znatno dublje.
Možda je Antiša u pravu, trejd ali uvijek držati na pameti MCAP. Ja bih dodao, ne prespavati u poziciji.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

@ Mimo
A gdje je kupnja?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

kolega ne budite naivni. ima 100.000kom po kunu [lol]

New Report

Close